Rastlinjak /mnenje

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Zacel sem spremljat tole temo, ker razmisljam o nakupu.

Ce prav razumem za sezonsko rabo, je zadosti 4 polikarbonat (oz kaj je prednost folije?)

Kaksen pameten link za pridelavo v rastlinjaku? Z navadnim vrtom se ukvarjam sele dobro sezono.

Ta varianta z lv se laufa? je kdo za group buy pozimi?
Prednost folije je v tem da je "10*" cenejsa od polikarbonata, skabist pa ta da ima nekajkrat krajso zivljenjsko dobo. (Kar je nad 5 let ti je podarjeno najbrz)
Jo je pa tezje napeti.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
172
43
Dober večer, delim izkušnjo z nedavno nabavo rastlinjaka iz ene od baltskih držav. Hvala za nasvet v tej temi. Isti rastlinjak s prevozom vred je prišel 500 € manj kot pri nas. Vse bp.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
172
43
Trioška 3x6 m. Polikarbonat 4 mm. Okno z avtomatskim odpiranjem. Bom dal sliko, ko bom uspel sestaviti.
Pri nakupu nobenih težav, razen tega, da firma v eni državi ni hotela prodati v Slovenijo, v drugi nobenih težav. Naročiš, plačaš z UPN. Sam se dogovoriš za prevoz. Tudi tu je razlika v ceni: velika globalna firma je hotela 360 €, manjša, ki opravlja prevoze s kombiji po Evropi, 250 €. Pri prvi plačaš vnaprej, pri drugi plačilo pri dostavi. Prevoz je bil hiter: prevzem v četrtek, dobava v torek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Trioška 3x6 m. Polikarbonat 4 mm. Okno z avtomatskim odpiranjem. Bom dal sliko, ko bom uspel sestaviti.
Pri nakupu nobenih težav, razen tega, da firma v eni državi ni hotela prodati v Slovenijo, v drugi nobenih težav. Naročiš, plačaš z UPN. Sam se dogovoriš za prevoz. Tudi tu je razlika v ceni: velika globalna firma je hotela 360 €, manjša, ki opravlja prevoze s kombiji po Evropi, 250 €. Pri prvi plačaš vnaprej, pri drugi plačilo pri dostavi. Prevoz je bil hiter: prevzem v četrtek, dobava v torek.

To je tale tip rastlinjaka?

Javi izkušnje s sestavljanjem prosim.

Dobro ga siraj v tla, sploh če si kje na bolj vetrovnem. Nam je lanski vihar v LJ podobnega, pokritega samo z mrežo za senčenje (sredi poletja sem rekel da ne bom tlačil gor polikarbonata) in zasutega do prvih spodnjih horizontalnih letvic (pod njimi so na vertikalnih male prečne letvice namenjene sidranju) dvignil in zmečkal.

Nauk zgodbe; dobro (dodatno) sidranje in takoj gor plošče, ki očitno služijo kot dodatne ojačitve. Moram pa reči da mi ta koncept rastlinjaka ni všeč in ga ne bom nikoli več vzel. Relativno dobra cena je z razlogom.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
172
43
Dober večer, končno sem uspel sestaviti rastlinjak Trioška 3 x 6 m. 25 do 30 ur dela za dve osebi. Načeloma enostavna reč, a se naveličaš na stotine vijakov in matic, ki so za povrh majhne 4mm in jih je težko prijeti ter prekratki vijaki. Slikovna navodila bi bila lahko malce bolj berljiva. Pomaga, da so sestavni deli oštevilčeni. Veliko časa izgubiš, da sestaviš vrata in okna, najtežje je bilo strešno okno. Lažje je najprej sestaviti dva kosa konstrukcije posebej in ju potem sestaviti skupaj. Ko postaviš še noge je najlažje, da jih privijačiš tako, da celo konstrukcijo dvigneš. V paketu je bilo vse, kar potrebuješ, razen, da so poslali 4 leve končne loke namesto 2 desna in 2 leva. Potrebno je bilo zvrtati luknje. Tečno je, da moraš pri nekaterih korakih odvijačiti že vijačene dele. Prilagam slike.
20230501_200508.jpg
20230501_200529.jpg
20230501_204810.jpg
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Super. Tale je malenkost drugačen od tistega, ki sem ga sestavljala sam. Dobro, s tamalim. Trajalo je ravno ene toliko kot pri tebi. S tem, da jaz nisem imel označenih kosov. Kar pomeni, da sva par ur samo kompletirala kam naj bi šel posamezni kos in jih dajala po kupčkih po dolžinah od oka. Za nagrado pa so navodila res za vola ubit.

Čestitam za novo pridobitev, naj ti služi. Razmišljaj o senčenju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ptice

rkovac

Zelenc'
4. maj 2023
1
0
1
Dober večer, končno sem uspel sestaviti rastlinjak Trioška 3 x 6 m. 25 do 30 ur dela za dve osebi. Načeloma enostavna reč, a se naveličaš na stotine vijakov in matic, ki so za povrh majhne 4mm in jih je težko prijeti ter prekratki vijaki. Slikovna navodila bi bila lahko malce bolj berljiva. Pomaga, da so sestavni deli oštevilčeni. Veliko časa izgubiš, da sestaviš vrata in okna, najtežje je bilo strešno okno. Lažje je najprej sestaviti dva kosa konstrukcije posebej in ju potem sestaviti skupaj. Ko postaviš še noge je najlažje, da jih privijačiš tako, da celo konstrukcijo dvigneš. V paketu je bilo vse, kar potrebuješ, razen, da so poslali 4 leve končne loke namesto 2 desna in 2 leva. Potrebno je bilo zvrtati luknje. Tečno je, da moraš pri nekaterih korakih odvijačiti že vijačene dele. Prilagam slike.Poglej priponko 67102Poglej priponko 67103Poglej priponko 67104
Na kateri strani so ga nabavil in kako si uredil prevoz ter koliko je bila cena prevoza?
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
172
43

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
172
43
Pozdravljeni, zaradi vremenskih neprilik me zanimajo vaše izkušnje, ali je bolje, da so vrata in okni zaprti ali odprti med vetrom. Moj rastlinjak je glede na običajno smer neviht obrnjen pravokotno, torej gre veter preko "okroglega" dela. Občasno pa se zgodi, da nevihta pride s severa, torej direkt v steno, kjer so vrata. Ali je v tem primeru bolje, da so vrata zaprta in veter ne pride v rastlinjak, ali da so odprta in gre veter "skozi" rastlinjak?. Hvala lp
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Žena rajši zapre, da veter pri prehodu skozi rastlinjak ne polomi paradižnike....
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
sosed ma odprtega na obeh straneh (na eni samo veliko okno) pa na stenah so okna odprta in mu zaenkrat še ni nič polomlo.
tudi paradižniki in paprike znotraj so ok.
sem pa gledal ko je pihnalo čez njega mi je blo kr vroče, ker so na morju in mi2 z ženo skrbima za njega.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Mi sedaj puščamo odprtega, ker so že 2x plošče ven letele, ko se je vanj uprl veter in se je nekoliko upognil... Je pa pravokoten.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Votle strukture se bolje obnesejo zaprte, ker ima zaprta škatla bolj togo strukturo in se vetru lažje upira. Šibke točke so lahko marsikaj (sidrišča v tla, stranice, okna..).

Vsi proizvajalci priporočajo, da ob neurjih zapreš vse odprtine, tudi pri mojem steklenjaku je tako.

 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888, Gonzo in Pepe

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
lepo zrihtano.. ograjeno nimaš nič? jaz sem letos delal 100m ograje okrog vrta, ker je divjad vse zradirala...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes