Računovodstvo

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Vidim pa, da mešate dva podma: odhodek in strošek.
Zelo na kratko:
- odhodki so vsi odlivi denarja iz podjetja/s.p.
- stroški so vsi odlivi, ki manjšajo dobiček in dodatno še amortizacija, poraba zaloge in morda še kaj... torej vse, kar manjša davčno osnovo

Bejž, ga no bejž.

Samo namig:
ko na avtocesti vsi - razen tebe - vozijo v napačni smeri, je precej velika verjetnost, da v napačni smeri voziš samo ti.

Kje konkretno si ga pa pobiksal, pa čakam razlago g. Sevljeta.
Ker odpira računovodstvo, mu malo reklamne demonstracije, kako veliko zna, lahko samo koristi...
smile-1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No SRS o finančnih odhodkih govori tako, pa naj si vsak prebere:

17.6 - Finančni odhodki so odhodki za financiranje in odhodki za naložbenje. Prve sestavljajo predvsem stroški danih obresti, drugi pa ..... .

17.12 - Finančni odhodki se pripoznajo ob obračunu ne glede na plačila, ki so povezana z njimi.

17.18 - Dane obresti se pojavljajo med finančnimi odhodki v znesku, ki je obračunan v istem obračunskem obdobju, razen če so zajete med opredmetena osnovna sredstva, neopredmetena sredstva ali zaloge.

lp
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Evo pa ste dobila odgovor v eni minuti
grin1.gif

Čeprav sem bil prepričan, da ko bom sam kaj napisal, da boste že vse povedala.
grin1.gif


lp

pa lahko noč vsem, posebej Vam gospa Kozarec, tudi če niste zadovoljna z odgovorom, ker sem že preveč crknen, da bi še kaj pametnega napisal.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Tako poceni se pa ne boš izmuznil.
grin1.gif


Ti kar lepo pojdi spat.

Lahko se jutri/pojutrišnjem/ponedeljek lepo počasi razpišeš o odhodkih, odlivih, stroških, davkih, amortizaciji...
Skratka o tistile mineštri zgoraj.

Bom počakala, ne skrbi.
smile-1.gif

Se mi prav nikamor ne mudi.
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Glede tega kakšen odhodek so obresti je itak jasno, da so finančni in sem se zatipkal
bonk.gif
in tudi že popravil takoj ko sem prebral Bobekov odgovor in ugotovil kaj sem napisal.

Z odgovorom sem mu samo hotel povedati, da z obrestmi lahko zmanjšuje dobiček

Za vodenje Vašega računovodstva gospa Kozarec, pa nimam niti najmanjše želje.
wink-1.gif


lp

Zakaj pa ne? Mogoče ja pa malo dela in bi lahko dobro zaslužil.
smile-1.gif
Pa tale kozarec je na tem področju zelo doma ... samo tako v vednost.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
sevlje: cist tako me zanima ali se v bliznji prihodnosti sprejemajo kaksni novi pravilniki na podrocju racunovodstva? kateri je zadnji sprejet pravilnik?

si ugotovil kam ciljam?
fora dobrega racunovodje je to da je vedno ampak res vedno na tekocem... in to pozere ogroooomno casa... racunovodstvo namrec ni samo premetavanje stevilk... je se veliko veliko drugega... in najslabse je ce ti stranko "zafrknes" ker ne poznas enega specificnega pravilnika/odloka...

drugace pa ce si pripravljen prevzeti tako veliko odgovornost... pa kar veselo zacni....

torej imas izpolnjene vse zahteve za odprtje racunovdskega servisa?
 

tommas

Pripravnik
11. avg 2007
242
0
16
razviti zahod
ja če se je tako odločil bo tudi čas za branje uradnega lista nekako našel kaj ga tako strašite
smile-1.gif

je pa res da ima vsaka dejavnost ogromno svojih posebnosti
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No še tole odgovorim, glede branja pravilnikov o raæunovodstvu.

Zavedam se, da bo pač potem potrebno še nekoliko bolj podrobno spremljati spremembe, saj le odgovarjaš tudi za druge in ne samo zase. Je pa res, da bi sigurno najprej skušal nekomu drugemu vodit, ki je iz iste stroke, kot sem sam.



Pri sebi zaenkrat sicer vedno bolj ugotavljam, da praktično vse potrebe pokrije branje obrtnikovega svetovalca, saj so v njem zelo ažurni in tudi dobro znajo napisati. Včasih sem prebral kakšen iks, samo sem ugotovil, da je 95% vsega eno samo ponavljanje, kar pa je novega je bilo pa vedno tudi v obrtniku, običajno še bolje razloženo.

Na tem mestu bi vprašal tiste ki se že ukvarjate z računovodstvo, katero literaturo spremljate?

Ali berete uradni list, ali se orietirate po revijah, ki ga povzemajo?



@alkoholik - ja pa kako ti misliš, da vodim računovodstvo sedaj, a kar tako malo za hec?

Pa še odgovor na vprašanje: Glede na to kakšne problem imajo nekateri znanci z računovodskimi servisi sedaj, sem v primerjavi z njimi več kot pripravljen
smile-1.gif




No sedaj pa hitro vsi povejte kaj mi še vse manjka, da bom lahko računovodja.
smirk-1.gif




lp



ps: tommas hvala za vpodbudne besede
nahrung002.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
ok sevlje... kar pogumno...

je pa tak da v racunovodstvu je ogromno "znalcev" a malo resnicnih znalcev... sem mislil da si tudi ti eden izmed njih:)) grejo pa malo cifre premetavajo pa "bilance" delajo... na koncu pa pride davkarija pa je pizdarija...

ves kaj je fora... ce zase delas je le malo manj odgovornosti... pa tudi ves tocno kaj zakaj... ce delas pa za drugega nekaj tako obcutljivega kot je racunovodstvo je pa tudi ogromna odgovornost... to upam da ves...


no veselo na delo... ce mi ponudis nizko ceno pridem k teb:))
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
...je pa tak da v racunovodstvu je ogromno "znalcev" a malo resnicnih znalcev... sem mislil da si tudi ti eden izmed njih:)) grejo pa malo cifre premetavajo pa "bilance" delajo... na koncu pa pride davkarija pa je pizdarija...
...

Po čem si pa to ugotovil?

Jaz vidim samo seznam literature, ki jo (baje) bere.
To si lahko v pisarno navleče vsak, pa še ni rečeno, da jo uporablja za kaj drugega, kot podstavljanje pohištva.

Znanje pa šepa. Vsaj če sklepam po edini demonstraciji, ki smo jo imeli čast videti.
Bil je predlog še za eno, pa se je sevlje (modro?) umaknil.

Tako da žal...
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ok sevlje... kar pogumno...

je pa tak da v racunovodstvu je ogromno "znalcev" a malo resnicnih znalcev... sem mislil da si tudi ti eden izmed njih:)) grejo pa malo cifre premetavajo pa "bilance" delajo... na koncu pa pride davkarija pa je pizdarija...

ves kaj je fora... ce zase delas je le malo manj odgovornosti... pa tudi ves tocno kaj zakaj... ce delas pa za drugega nekaj tako obcutljivega kot je racunovodstvo je pa tudi ogromna odgovornost... to upam da ves...


no veselo na delo... ce mi ponudis nizko ceno pridem k teb:))

No, no, kontradiktorno pa ne. Znanje vs. cena
wink-1.gif
Mimogrede, prideš k nam?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
in kaj ti zdej kozarc ni vsec?

v kaj se bos zdej spustu? sej sem ti lepo napisal... da je ogromno "znalcev" in malo znalcev kot takih... kateri res nekaj vejo... morda ne znas dobro brat?

price/performance faktor pa mora biti kar se da v prid stranki a ne manc?
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
in kaj ti zdej kozarc ni vsec?

v kaj se bos zdej spustu? sej sem ti lepo napisal... da je ogromno "znalcev" in malo znalcev kot takih... kateri res nekaj vejo... morda ne znas dobro brat?

price/performance faktor pa mora biti kar se da v prid stranki a ne manc?

Seveda ... je pa še nekaj drugih faktorjev. Torej, smo že pred dogovorm?
wink-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:

in kaj ti zdej kozarc ni vsec?



v kaj se bos zdej spustu? sej sem ti lepo napisal... da je ogromno "znalcev" in malo znalcev kot takih... kateri res nekaj vejo... morda ne znas dobro brat?




Da si se razpisal, da gre za znalca.



Jaz pa vidim samo to, da ima doma enciklopedijo britaniko, stroški obresti pa 1) niso stroški, 2) se nahajajo med poslovnimi odhodki.
crazy1.gif




Takrat začnem razmišljat, kaj doma počne s to enciklopedijo britaniko, če še čuri muri gre v afriko ne obvladamo pretirano natančno.



Hudič je v tem, da ne maram davkarije v svojih knjigah, zato mi taki znalci ne koristijo, pa četudi so zastonj (ker bi tako ali tako šla za njimi še enkrat preverjat, kaj so delali - to pa ni ravno point).



Brez zamere, Sevlje. Moje mnenje je, da ti še kar nekaj manjka. Mogoče so pa razmere na trgu take, da to pač ni pomembno - da je pomembno le, da se po neki recepturi namečejo številke v neke kvadratke - kot pač piše v Obrtniku ali kje drugje. To težko komentiram, ker na mojem koncu je kar precej pomembno, da se natančno ve, zakaj je določena reč v kakšnem predalčku.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
13.gif


Ne se delat norca iz mene!
10.gif


Veš da pomagam, če le lahko.
smile-1.gif


Drugač pa - razpucaj si osnovne pojme. Kaj je kaj in zakaj je tako. Zakaj obstajajo stroški, če bi vse lahko bilo odhodek. Zakaj obstaja odhodek, pa ni hkrati strošek. Zakaj se delijo reči na finančne in poslovne. Zakaj odliv ni nujno odhodek ali strošek. Zakaj je dobro imeti AČR in PČR (in še kaj vmes
grin1.gif
).

To je vsebina. Na kateri boš lažje gradil določila standardov, davčne predpise, obrtnika (to moram pa prelistat - da vidim, kdo in kaj tam piše
tongue-1.gif
). Ker ni vse suho zlato - npr. tekst v obrtniku, iksu,... ni pravna materija in zato (lahko) na sodišču pade. In - ne boš verjel - v vseh teh tekstih (razni priročniki so pa itak zgodbica zase) se pojavljale že tudi lovske napake. Ki jih lahko sam najdeš, če poznaš osnovno logiko sistema.

Še na (ne)zadovoljstvo tvojih prijateljev z njihovim servisom - ne veš natančno, kje je problem. Obstaja kup servisov, ki imajo tono problemov s svojimi strankami. Ker strankam ni nič jasno, a to jih ne ovira, da ne bi trmarile po svoje. Ker kaj pa je računovodstvo - nekaj seštevanja in odštevanja, to pa itak vsak zna...
tongue-1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Napišete pa tako, da človek mora kaj nazaj povedat.
smile-1.gif


Glede osnovnih pojmov. Čeprav mislite, da mi ni jasno, mi je v večini zelo jasno. Še sam ne vem, kaj sem takrat mislil. Mogoče me je zaneslo to, da realne obresti pač preko avtomatskega knjiženja šopam med finančne odhodke in praktično nimam opravka z njimi razen ko zapiram TRR.

Me bi pa zelo zanimalo, kaj mislite o obrtnikovem svetovalcu. Sicer ste prej pisala koliko berem strokovne literature, vendar obrnikovega svetovalca vsak mesec res ni noben problem prebrat.
Tudi večkrat ko se je zgodila kakšna davčno pravna sprememba in sem hotel še drugje dobit informacije, sem na koncu ugotovil, da sem samo čas zabijal, ker je v svetovalcu vse pisalo. Če pa kaj ni bilo jasno se pa itak znajdem in pokličem na OZ in mi potem oni bolj podrobno razložijo.

Glede zadovoljstva strank se čisto strinjam in stalno poslušam ko mi kolegi tožijo, da računovodski servis naredi samo kar je nujno in nič drugega. Glede na to, da se doma stalno trudim, da bi kaj prišparal bi tudi drugim lahko na ta način pomagal, sploh če bi bil iz iste branže.

lp
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.631
2.461
113
To je takrat ko nekaj izdelamo pa ne prodamo še.... ko prodamo pa nastane strošek.
tongue-1.gif




tako me je metka učila
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno: