QUECHUA 2 Seconds XXL III - kje?

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63

Tudi jaz sem na začetku leta gledal nekaj podobnega, pa sem potem na koncu ugotovil, da je šotor, deklariran za 4 osebe dejansko nekoliko majhen za 4, pa še zložen je blazno štorast za transportiranje v avtu. Na koncu sem kupil kar tole (razlika je zgolj v širini ležišča, ki znaša 180cm namesto 140cm pri šotoru za 4), res da se ne postavi sam, drugih pripomb pa nimam. Letos se je izvrstno obnesel.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Slick pravi:

Tudi jaz sem na začetku leta gledal nekaj podobnega, pa sem potem na koncu ugotovil, da je šotor, deklariran za 4 osebe dejansko nekoliko majhen za 4, pa še zložen je blazno štorast za transportiranje v avtu. Na koncu sem kupil kar tole (razlika je zgolj v širini ležišča, ki znaša 180cm namesto 140cm pri šotoru za 4), res da se ne postavi sam, drugih pripomb pa nimam. Letos se je izvrstno obnesel.

Prvi sotor se ne postavi sam in je tudi zlozen kot standardni sotori, medtem ko ostala dva se "postavita sama".

Citat:
Uporabnik mbror pravi:
Kul tema - jaz planiram za drugo leto nabavit ta šotor. Trenutno čakam na kaka znižanja v Italiji po ferragostu, če jih ne bo ga kupim naslednje leto. Pa recimo, da ne bo drugo leto dražje.

Popusti na poletne artikle so sedaj, sam na sotore jih ni.



LP
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
286
31
28
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
ima kdo izkušnje s tem:


čeprov ta mi še tanartabol zgleda
http://www.decathlon.it/seconds-family-42-id_8171127.html

Tega imam jaz. Fajn in praktičen. Pa še stojno višino ima. Sproban tudi v najhujših nalivih v Bohinju. Mi smo štirje, pa je čisto dovolj prostora, tudi podnevi ko dežuje in nimaš kaj početi zunaj. Je pa za pospravljanje treba računati vsaj 15 minut, tako da ni kot tamale quechue, ki so prej kot v minuti ...
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Hvala.
saj jaz(mi) ne planiramo spati notri štirje.
Sva dva z malim otrokom, tak da bi v drugi spalnici stala otroška postelca. ali pač samo nekaj na čemer bi dete spalo in še obleke in ostale stvari.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Midva sva tudi dva z malim otrokom. Pusti otroku veselje in ga ne tlači v posteljico, saj itak nima kam past. Po celem prostoru mu mehko postelješ, potem pa naj "dirka" (plazi, karkoli že zna) naokrog kolikor hoče. Tako smo imeli mi in je bilo tamalmu super.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
tudi midva sva najprej mislila spravit noter naju2 in posteljico v šotor za 4. Bilo bi na tesno in na koncu sva prišla do iste ugotovitve. dala sva na tla samo blazino iz postelje in je imel dirke po šotoru ko mu ni blo spat
smile-1.gif

so pa te dimenzije za šotore vedno smešne. recimo za 4 pomeni da imaš predvidno širino za 1 osebo v šotoru okoli 60-70cm. ko sardelice.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Če imaš opcijo še dobit Base Seconds 4.1 boš imel dovolj prostora. Sicer ima samo eno spalnico, ampak je ta precej večja kot pri 4.2 modelu. Sem ga mesec nazaj kupil v decathlonu, je bil še celo znižan na 159. No ta teden ga uporabljamo in tamala je navdušena, js pa tut, ker ima ogromn predprostor, kjer je notri lahko vsa roba. Pa še stojne višine je, da se normalno rihtaš
smile-1.gif


http://www.ukcampsite.co.uk/tents/p/Quechua-Base-Seconds-4.1/1615
 

mbror

Zelenc'
17. maj 2010
7
0
1
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Citat:
Uporabnik mbror pravi:
Kul tema - jaz planiram za drugo leto nabavit ta šotor. Trenutno čakam na kaka znižanja v Italiji po ferragostu, če jih ne bo ga kupim naslednje leto. Pa recimo, da ne bo drugo leto dražje.

Popusti na poletne artikle so sedaj, sam na sotore jih ni. LP

Kot kaže res ne bo popustov. Mogoč ga pa vseeno še letos nabavim.
 

TheBizz

Pripravnik
7. mar 2011
578
0
16
Abeta: Mi2 imava točno takega (baltimore 400), res da se ne postavi v par sekundah, vendar je vse tako enostavno, da ni problema. Pred poletjem so ga imeli v merkurju za 170€ (no mogoče ga še imajo?) Drugače pa zelo zadovoljna. Super višina in veliko prostora v predprostoru.
cool-1.gif
 

mbror

Zelenc'
17. maj 2010
7
0
1
Evo pravkar naročil preko nemškega decathlona. Cena je 120€ + 6€ dostava (kupil sem še par drugih stvari, dostava se plača le enkrat). Naročil sem pa na nemški naslov, da ne bo pomote. Šotor bo prvič v akciji predvidoma 2012 :s.
 

mbror

Zelenc'
17. maj 2010
7
0
1
Citat:
Uporabnik mbror pravi:
Evo pravkar naročil preko nemškega decathlona. Cena je 120€ + 6€ dostava (kupil sem še par drugih stvari, dostava se plača le enkrat). Naročil sem pa na nemški naslov, da ne bo pomote. Šotor bo prvič v akciji predvidoma 2012 :s.

Še dobro da nisem čakal - cene so se namreč v nemškem in italijanskem decathlonu povzele do 150€. Sicer svojega še nisem postavil, moram pa reči, da me je velikost zloženega kar malo presenetila - sem si predstavljal, da se gre za manjšo stvar (85cm premer).
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Aja
grin1.gif


Ja ta šotor je v sezoni 2010 še stal 100€ madonca, mi je že kar žal, da ga nisem vzel. Drugače pa vse te dimenzije piše malce spodaj, če gledaš šotore in druge izdelke na webu.

Je pa zelo dober šotor in vreden tudi 150! Edino, če te moti pakunga, saj ekvivalenten Ferrino npr. stane ravno toliko, ima stojno višino in se na bistveno manj zloži. Se ga pa postavlja 10, 15 minut.
 

mbror

Zelenc'
17. maj 2010
7
0
1
Mater sem vedu, da bi moral počakati - sedaj je 100€ tako na nemškem, kot na italijanskem - če je še kdo interesent - je zdaj ugodno.
 

tinamalina

Zelenc'
17. mar 2012
2
0
1
zivjo!
Tudi jaz si ogledujem te sotore. sicer sem se najprej zagrela za 2 second air III, zdej pa sem nasla se tega XXL III iz kolekcije 2012. Cez nekaj dni se peljem cez benetke in bi se lahko ustavila se v dechatlon trgovini. Je kdo ze bil tam? italijansko ne znam niti besede, ampak zgleda, da sta v benetkah dve te trgovini, je to res?. Ce je kdo ze bil oz. ve kaj vec kje natanko to je, se priporocam za informacije. Res hvala!
LP