Prvič grem na faks :)

marela

Zelenc'
12. jul 2015
26
0
1
Pozdravljeni soforumaši!

Čez 2 meseca bo na vrsto prišel oktober in s tem tudi datum, ko bom prvič prestopil vrata fakultete. Za začetek me zanima nekaj stvari:

1. Imajo fakultete poskrbljeno za malico ali si moram sam zrihtat bone? Verjetno bom hodil v menzo v Špar
2. Kako je z učbeniki. To je treba kupit ali imajo fakultete zapiske, ki jih potrebujem v online obliki?
3. Ta teden se dobil potrdilo, da sem sprejet in sedaj se moram iti na šolo uradno vpisat?
Bom sproti spraševal stvari, me pa zanima, če ima kdo še kakšen nasvet?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
fajn je da kupiš tisto kar profesorji prodajajo... saj ne da je koristno ampak pomaga na izpitu če kupiš...
evil.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.550
1.428
113
Včasih je ŠOU talal luštne knjigice, kjer je bilo vse to razloženo. Kot tudi, zakaj skripta sklanjamo kot vrata, zakaj se asistentu lahko reče kolega asistent, profesorju pa nikakor ne. (Danes imate maularija za to internet.
grin1.gif
)

1. Kot študent seveda ne boš nobenega futra plačeval z zaresnim denarjam, pač pa z boni. Uradno ti pripada 1 na delovni dan, vendar tega nihče ne upošteva (razen kakšen Mcdonalds). No, vsaj včasih je bilo tako, ko so bili boni še papirnati. Torej: tudi če je na faksu kakšna restavracija/menza, tam plačaš futr z boni. Kako se to dela danes, bo povedal kdo drug.

2. Knjige se običajno kupuje, nove ali rabljene (poglej internetne oglase faksa ali oglasno desko faksa). Nekateri prfoksi dajo sami na net PPTje/PDFje svojih predavanja, drugi niti slučajno ne. Stari zapiski in stari izpiti (digitalni in papirnati) pa običajno krožijo med študenti.

3. Ne spomnim se več, ampak gotovo boš dobil pošto s faksa o datumu vpisa, in kaj tja prineseš. (Včasih si rabi ene tri slike, 1 je šla v arhiv, 1 v indeks, ki si ga ročno izpolnil ob vpisu (da ne boš tega počel z rdečim kemikom, ker boš pisal 2x), in 1 za v letopis.) Aja, še kakšno fotko boš rabil za študentsko izkaznico. Sicer pa sploh ne vem, če še obstajajo danes fizični indeksi.

4. Srečno, in, malo daj na off tole študijsko vnemo, oktober je še grozno daleč...
zmaga.gif
 

marela

Zelenc'
12. jul 2015
26
0
1
Hvala vam za hitre odgovore!
smile-1.gif


Ni mi povsem jasno glede bonov. A ni tako, da moram vseeno nekaj doplačat pri obroku?
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Telefon ven zvlečeš in pokličeš eno cifro... kelnar ima pa podobno in potem ti odšteje bon.

Vem pa ne kako plačaš potem.... vnaprej ali dobiš položnico.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
ksz

Saj ne morem verjeti.
Človek gre študirati, pa ne zna po internetu poiskati preprostih stvari, ki "štrlijo" iz njega.

Ni mi jasno, kako smo mi preživeli fax in ne umrli od lakote, ko še ni bilo interneta.

Upam, da ima GPS, da bo našel Spar.

Pa brez zamere.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.714
67
48
Nedelja zvečer pa ti je zmanjkalo stvari za počet? Pober se že iz teme če človeku ne moreš pomagati.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Slycer pravi:
Nedelja zvečer pa ti je zmanjkalo stvari za počet? Pober se že iz teme če človeku ne moreš pomagati.

Pravzaprav bi mu rad pomagal.

Ker ne vem, kje bo študiral, naj povem, da je v Sloveniji 9 Sparovih restavracij, ki pa so bolj v Intersparih. V Sparih je le pripravljena hrana, ki pa ni na študentske bone.

Glede bonov pa priporočam link:

http://lmgtfy.com/?q=%C5%A1tudentski+boni
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.157
483
83
Ne bo držalo, v intersparu so boni.

Drugače je pa 100 gostiln v vsakem kraju, tako da greš v tisto ko ti najbolj paše, ne vem zakaj bi se na SPARove omejil, zagotovo niso najbolj kvalitetne.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Stari moj ti zivis v vati.

Ko sem punci prebral tale post je rekla naj te vprasam ce ti mama se vedno brise rit.

A si siguren, da nisi odgovarjal avtorju teme?
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
38
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
ksz

Saj ne morem verjeti.
Človek gre študirati, pa ne zna po internetu poiskati preprostih stvari, ki "štrlijo" iz njega.

Ni mi jasno, kako smo mi preživeli fax in ne umrli od lakote, ko še ni bilo interneta.

Upam, da ima GPS, da bo našel Spar.

Pa brez zamere.

saj marela ni odprl teme zato, ker ne bi znal poiskati vsega tega. veseli se faksa in bi se rad malo pogovarjal o tem medtem, ko so povecini vsi na dopustih.
smile-1.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Stari moj ti zivis v vati.

Ko sem punci prebral tale post je rekla naj te vprasam ce ti mama se vedno brise rit.

A si siguren, da nisi odgovarjal avtorju teme?

Pomoje, da je odgovarjal avtorju, ja
smile-1.gif


Verjetno mu je mamica izpolnila prijavnico za na fakulteto. Kakšen FDV...