Prosim za nasvet

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
In mislim, da so pri geosetu "godni" za razne inšpekcije! Tržne, varstvo potrošnikov, ...! Ja, spravli so se na mene, sedaj bodo dobili revanšo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jado pravi:
itak je piratske dobil
smile-1.gif


Pa ne piši takšnih stavkov.... "...takih cenah kot so v EU..." = mi smo EU.

NI RES, MARSIKDO ne pošlje v SLO.....in plače imamo na ravni Balkana.....cene so pač take kot so....a greš po hrano in vse ostalo tudi v tujino, kaj delaš tukaj potem?

Ja delam v prodajalski branži in se trudim dam cene še nižje a žal ne gre ker so nabavne previsoke......GEOSET ima licenco za prodajo na SLO trgu in mimo njega ne smemo drugače so kazni.

Ko pogledam po ulici in vidim audije, passate itd. (četudi je 80% teh na kredit) ni videti da se slabo živi.
Če pa si taki komaj plačajo registracijo in servise pa je spet njihov problem, jih kdo sili, kakor mene da naj kupujem v Sloveniji?
smile-1.gif


Pa to niti ni pomembno.

Mene bolj zanima nek logičen argument zakaj bi dal za nek izdelek 450 EUR in ne 300 EUR ... in seveda zakaj je na enotnem trgu EU ob načelu prostega pretoka blaga in storitev takšna razlika v ceni.

Po hrano pa ne hodim v Avstrijo redno, ker se mi ne IZPLAČA
smile-1.gif
Gre za produkte, ki jih dnevno rabim in sem jih primoran kupovati pri nas.

Politika Geoseta je očitno precej zgrešena, ampak to mene kot kupca ne zanima kaj tam delajo. SIcer pa a nimamo tržnega gospodarstva v EU. Kupujemo kjer je ceneje oziroma bolj ugodno.

Pa srečnega in zdravega.

Naslednje leto grem spet v UK, rabiš kaj
smile-1.gif
hec
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
ja fafing naredi svoje veš...samo da ima folk dober avto doma pa voda in kruh ali polenta.

verjemi da je v sloveniji velika beda samo ljudi je sram priznati revščine.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.951
1.833
113
nevem kaj se repenčiš, ti je snečer čisto prav povedal. Če so slovenski uvozniki in posredno prodajalci nekonkurenčni, gredo kupci v tujino. To je čar EU, vsaj nekaj dobrega. Jaz trenutno kupujem navigon navigacijo v uk in naših sploh ne povoham, ker ne dvomim da imajo precej zasoljene cene.
zato tudi mene zanima, katera navigon navigacija je "puna kapa" in kje v londonu jo dobim, ali pa preko interneta. hvala
 

egregor

Zelenc'
8. feb 2009
3
0
1
Pozdravljeni!
Super da sem zasledil nekak pogovor o cena in EU, namreč nameravam kupiti GPS za avto, in se nikakor ne znam odločit kakšnega. Vidim da se eni prav lepo spoznate na te zadeve, in prosim kakšnega če bi bil pripravljen malo pogledati po ebayu ali kje drugje in mi povedal kateri GPS naj nabavim, najraje bi res kje izven slovenije nabavil kaj cenejšega, tam nekje do 200€. Lepo se imejte.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik egregor pravi:
Pozdravljeni!
Super da sem zasledil nekak pogovor o cena in EU, namreč nameravam kupiti GPS za avto, in se nikakor ne znam odločit kakšnega. Vidim da se eni prav lepo spoznate na te zadeve, in prosim kakšnega če bi bil pripravljen malo pogledati po ebayu ali kje drugje in mi povedal kateri GPS naj nabavim, najraje bi res kje izven slovenije nabavil kaj cenejšega, tam nekje do 200€. Lepo se imejte.
Ojla!

Odvisno, koliko si vešč dela z napravami.
Za 200 EUR bi jaz na tvojem imenu iskal med naslednjimi napravami:
- Navgear 43 GT (obrni se na uporabnika Mamomu); prednosti so prikaz tabel, razvrstilnih pasov, enostavno in hitro delovanje.
- navigon 2210 EU (obrni se na Jado), prednosti so garancija map, TMC sprejemnik, prikaz pasov v križiščih, text-to-speech - izgovarjava naslovov, reality view, ki prikazuje izvoze iz avtocest v realni obliki itd.
- Garmin 255W ali 255WT, preprosta uporaba.. brez dosti funkcij... po novem je zraven ecoroute, ki ti pomaga prihraniti gorivo..
 

egregor

Zelenc'
8. feb 2009
3
0
1
Evo , končno!
Nabavil sem Garmina nuvi 255, trenutno zadovoljen, vendar sedaj imam novo vprašanje. Kakšne mape poiskati in kako jih posneti na microSD kartrico? Rad bi imel pokrito slovenijo in sosednje države. Mogoče se je kod že okvarju s temi mapami in da mi ne bo potrebno dokupit tega, vas prosim da mi pomagate.
Lp
Gregor
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Kaj si ti bil zadnja leta kje v kakšem zaporu?? Dioptrija -2.5 -5??
Poglej si v temo GARMIN!!!
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.195
20
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik egregor pravi:
Evo , končno!
Nabavil sem Garmina nuvi 255, trenutno zadovoljen, vendar sedaj imam novo vprašanje. Kakšne mape poiskati in kako jih posneti na microSD kartrico? Rad bi imel pokrito slovenijo in sosednje države. Mogoče se je kod že okvarju s temi mapami in da mi ne bo potrebno dokupit tega, vas prosim da mi pomagate.
Lp
Gregor
Če se hočeš iti pirata, priporočam izlet v Somalijo. Tam je dosti tebi podobnih. Če pa misliš, da boš tu našel linke do kart, pa crackov ipd. pa se močno motiš
rolleyes-1.gif
 

bojch

Pripravnik
4. okt 2008
67
0
6
egregor , to ni prijaznost, to so pravila, katera bi moral ob včlanitvi na stran prebrat, oziroma si se strinjal z njimi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.982
2.522
113
Citat:
Uporabnik egregor pravi:
Hvala za iskrene odgovore. Nisem si mislil da ste tako zelo prijazni.
LP
veš vsi smo bili deležen takih pozdravov. tudi jaz.
kaj si pa kupi tako stvar, ki jo tvoji prijatelji nimajo!
moj predlog: daj se malo pelat z navigacijo, pa mal MapSource poglej. In ne boš verjel ko boš stvar bolje poznal kot sedaj, boš razumel vsak post, pa sam našel karte in veliko odgovorov na svoje vprašanja. daj malce počakaj z novimi, drugimi, kartami. sedaj iščeš malece bolj specialne, ki pa zahtevajo več kot osnovno znanje, ki ga v tem trenutku še nimaš. ga boš dobil. ne skrbi. samo ne hiti.
veš ta "zaleni" so pa tečni kot podrepne muhe. ko pa tu pokažeš vsaj malce znanja in izajdljivosti, pomoč kar dežuje. ne, lije kot iz škafa