Prosim za nasvet

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
Živijo!
Naj povem, da sem nov na tem področju, zato bi prosil za kakšen nasvet. Odločil sem
se za nakup navigacije, sedaj pa ne vem katero naj kupim?
17758-icon_confused.gif


potreboval bi jo največ po Slovenji, občasno pa še Hrvaška, severna Italija in Avstrija.
Včasih pa tudi za pohodništvo po Slovenskih hribih.

Katero napravo bi mi svetovali?

Gledal sem Garmin nuvi 550, ali pa nuvi 760.
Kaj mi svetujete?

Hvala!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za občasno pohodništvo je bolj primeren model 550, ker ima kompas, je vodoodporen itd.
Osebno mi vizualno naprava ni všeč, je napram drugim Nuvijem prebikasta. Za občasno pohodništvo bi po moje kar bil ok.

Nuvi 550 je nekako allrounder, omogoča tudi pomorsko navigacijo.

Model 760 pa je že star model, sedaj je zunaj model 765, ki ima nekatere manjše novosti in izboljšave. Je pa bolj ali sploh namenjen cestni navigaciji. Ima še Bluettoth, fm oddajnik, večji ekran in ostalo navlako...

Pri cestni navigaciji ni praktično nobene razlike pri navigiranju med modeloma 550 in 760/765.
 

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
Torej, nuvi 765 nima kompasa, kaj pa višinomer? Pogosto pride prav, podatek za nadmorsko višino.
Kako je pa z pomnilnikom? Verjetno bi moral spraviti gor vsaj dve karti??

Bi mi svetovali kakšen drugi model? Ob takšni ponudbi se je težko odločiti, sploh za začetnika.

Hvala!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nuvi 765 pokaže višino kot vsi nuviji iz GPS podatkov. Za pohodništvo ni kaj preveč primeren, saj baterija ne zdrži pri minimalni obremenitvi več kot 4 ure.

Če hočeš imeti resno pohodniško napravo, potem nabavi Garmin Oregon npr.

Za pomnilnik pri nobenem modelu ni problem, ker se dokupi sd kartica...
 

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
Hja, ne vem, sem sedaj gledal Oregon, pa ne vem, če se obnese v avtomobilu
sprasujem se.gif

Drugače bi bil zanimiv ja.

Zaenkrat se bolj nagibam na nuvi 550
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, Oregon je prvenstveno namenjen pohodništvu, tudi navtika gre skozi, za avtonavigacijo ni preveč primeren (nima glasovnega vodenja).

Vzemi Nuvi 550, dobiš največ.
 

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
Hvala za pomoč, verjetno bom res vzel nuvi 550.

Za to območje kot sem ga že zgoraj napisal, katera karta bi bila najboljša?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Za 265 imaš novega iz UK (EU) z ptt.

http://cgi.ebay.de/GARMIN-NUVI...A1%7C240%3A1318

Funt je že skoraj 1:1
Seveda je povsem tvoja izbira in (ne)riziko kje in za koliko boš kupil.

Dejansko ni za spregledat kako je padel funt, še pred kratkim 0,70, zdaj 098 , tako npr. dobiš model 765 že za 250 EUR, enako tudi oregona 300
smile-1.gif


. Vsaj en plus recesije.


Da se vrnemo k vprašanju.
Za Jugo uporabljaš karto Adriaroute 2.20
Za tujino City NAvigator 2009, ki je že naložen na modelu 550.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

smile-1.gif

Vsi Nuviji znajo slovensko in imajo slovenske menije, sploh tisti, ki so delani za EU, to pa so tudi tisti iz UK, saj je baza Garmina za EU v Angliji.
Pa tudi če bi kupil napravo nekje v Aziji ali v ZDA bi nato samo naložil slovenski govor in menije, skratka nobenih težav.
 

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
Sem že dobil, nuvi 550 + 2GB microSD kartica, na kateri so že naložene karte Adria Route, Adria Topo, SCG Route in Bluechart Jadran,
za 360€

Zdaj se ga je treba še navaditi.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V zadnji reviji Monitor je opis Nuvija 550 se mi zdi.

Med drugim tudi pišejo o mafijskih cenah pri nas....

http://www.monitor.si/novica/se-zadnja-letosnja-stevilka-revije-monitor/

peroa - 24.12.2008 ob 15:29

Pozdravljeni,

sem preletel novi Monitor in se ustavil na strani 109.
Popolnoma se strinjam z g. Vidmarjem in thumbs up: za ta članek. Tudi sam že precej časa ignoriram slovenske "trgovce". Ebay, geizhals in podobne strani so postale pač vsakdanjost, če se kupuje kaj "večjega", tehničnega ali eksotičnega (za slo trgovce).
Bojim se le, da bojo šle besede g. Vidmarja, čez eno uho noter, čez drugo pa ven, saj pri nas žal še zmeraj velja, da je prodajalec kralj, kupec pa tlačan.

Primer komentarja.

Jaz sem te tudi opozoril. Nekdo ti je spipal tistih 100 EUR še in ti naložil povrhu karte brez licence, to pa računal...

Lušno.
 

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
Jah, kar je, je. Kdor ne uboga ga tepe nadloga
bonk.gif


@Snecer, upam, da mi boš še svetoval, če bom še kaj potreboval?

Hvala!
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
Snecer: zdej te imam pa dovolj....prodajalec dela z normalnimi maržami, znesi se na dobavitelja GEOSET NJIM TEŽI ZA VISOKE CENE in ne prodajalce...jaz vsem ponudim še dodaten popust samo da se kupi pri nas......takih cen kot so v EU in drugje pa ne bomo imeli NIKOLI.....jebat ga...

SEJ TUDI PLAČ NE BOMO IMELI NIKOLI OD EU POVPREČJA!!!!!!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jado: to je tvoj problem, ne problem kupca. Ja in tudi jaz imam dovolj ropanja slovenskih prodajalcev

Pa kaj misliš da koga tu na forumu zanima s kakšnimi problemi in maržami se ubadajo prodajalci, kako plačajo elektriko, prostore itd.?

Važna je cena, živimo v EU.

Kar nekaj znancev imam, ki vsi po vrsti kupujejo rabljena vozila zunaj, res čudno zakaj...

So pač slovenski prodajalci nekonkurenčni in zaradi tega si pa res ne bomo tu zatiskali oči.

Pa ne piši takšnih stavkov.... "...takih cenah kot so v EU..." = mi smo EU.

Sicer pa zdaj vidim zakaj tako pišeš, delaš v prodajalski branži.

In zagotovo bom vedno tu na forumu napisal svoje mnenje glede roparskih cen.

Tu sem napisal, da obstaja tudi drugačna možnost nakupa, ki ima seveda pozitivne kakor tudi negativne posledice, vsak se bo pa sam odločal kje in kaj bo kupil.

ps. Me zanima kje je joža za 360 eur kupil pri nas model 550 z dvema licenčnima kartama, ki vsaka pride okoli 100 EUR.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.621
208
63
Kranj
itak je piratske dobil
smile-1.gif


Pa ne piši takšnih stavkov.... "...takih cenah kot so v EU..." = mi smo EU.

NI RES, MARSIKDO ne pošlje v SLO.....in plače imamo na ravni Balkana.....cene so pač take kot so....a greš po hrano in vse ostalo tudi v tujino, kaj delaš tukaj potem?

Ja delam v prodajalski branži in se trudim dam cene še nižje a žal ne gre ker so nabavne previsoke......GEOSET ima licenco za prodajo na SLO trgu in mimo njega ne smemo drugače so kazni.
 
Nazadnje urejeno:

joze1

Zelenc'
27. dec 2008
23
0
1
Ravna
Sam nese kregat no, jaz sem zadovoljen in pika.

Tujina ima svoje prednosti, ima pa tudi svoje slabosti.

Sem lani naročil vremensko postajo v vrednosti 700€ iz Amerike, na poti v
Slovenijo se je paket izgubil. In kaj sedaj? To je zame tujina.

LP
Jože

P.S.
Hvala obema za pomoč!
 
Nazadnje urejeno:

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
jado : kdo bo te kaznil!!?? Geoset?? Kako? si podpisal kakšno naivno pogodbo z njimi??
In potem smo mi naivni?!
Jaz kupim tam, kjer je najceneje in oprosti - prav boli me kur.c če to ni v Sloveniji.
Če pa imaš ti balkansko plačo pa se mi sploooh NE smiliš! Jaz nimam balkanske in vseeno kupujem raje poceni.