Prodaja rabljenega vozila - alter way

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kako je avto naloudan, če pa nima električnih in memory zicev, ogrevanih zicev, šibedaha, telefona itd.

bolana fora avtoneta je..avto z vso opremo..in pol nima pol tistega kar je imel ta model na voljo, pa govorim o smiselnih zadevah, kaj šele vsega kar je v tistih letnikih na voljo.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Za drkanje po mestu res ne, če pa greš 2x na teden na relacijo 100 km plus v eno smer, potem pa ni več tako butasto v primerjavi z nekim malim cenenim jajčkom. just sejing

No sej. Vse je odvisn od tega čemu je namenjen. Jaz nisem rekel da sta isto vredna twingo pa s60 samo pravim da nekomu pa ja. 12 let star twingo z 30.000 km je več vreden kot 12 let star s60 z 300.000 km . Meni pa še komu drugemu. Mogoče zate ne ker se rad voziš v velikih limuzinah. Če bi jaz imel recmo 10.000 bi si kupil 10 let starega Subaru Legacy iz Amerike. Pa me noben nebi drugače prepričal... Zato ker je pač meni všeč. Zato je v tem primeru brezveze razglabljat. Samo znamka in model nista vse...

Se ne bi ravno strinjal s tem. Če ima avto 300k km pa 12 let, potem je za predvidevat, da so se servisi delali redno, saj se je delalo v povp. 25k km na leto. Pri avtu s 30k km v 12 letih pa 2.500km letno in vpr. kako je bil vzdrževan...ok, prva leta ponavadi itak vozijo vsi na servise, ker so "vezani", potem pa se to ustavi, takoj ko gredo iz garancije. Že res, da bo pri tistem s 300k km bilo prej kaj narobe, ampak vzdrževan je bil po vsej verjetnosti veliko bolje kot pa tisti s 30k km v istem obdobju.

Pretiravaš! Tudi sam vozim star avto ampak je vzdrževan, kot mora biti, z originalnimi rezervnimi deli. Njegova vrednost? Komplet menjava zavornih diskov in ploščic je globoko presegla realno (in ne avto net pravljično) vrednost avta.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
kako je avto naloudan, če pa nima električnih in memory zicev, ogrevanih zicev, šibedaha, telefona itd.

bolana fora avtoneta je..avto z vso opremo..in pol nima pol tistega kar je imel ta model na voljo, pa govorim o smiselnih zadevah, kaj šele vsega kar je v tistih letnikih na voljo.

Seveda. Še usnjenega volana nima, kaj šele kaj drugega.

Avto ima tudi "nekaj napakic". Če so napakice male, bi jaz od prodajalca pričakoval, da jih odpravi sam ali pa naj se z avtom slika.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Oh dear.

"Naloudan" ni moj izum ampak izraz ki ga je uporabil Kameleon v originalni debati pod malim oglasom in se ne nujno nanaša na moj avto.

Resolver. Torej, če odpravim tisto prasko, ki jo vidiš na sliki, boš naenkrat čudežno postal interesent za nakup 12 let stare švedske kante? NOOOOT!
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Oh dear.

"Naloudan" ni moj izum ampak izraz ki ga je uporabil Kameleon v originalni debati pod malim oglasom in se ne nujno nanaša na moj avto.

Resolver. Torej, če odpravim tisto prasko, ki jo vidiš na sliki, boš naenkrat čudežno postal interesent za nakup 12 let stare švedske kante? NOOOOT!

Ni letelo neposredno nate, sicer bi repliciral tebi.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
KSZ...

No, se bom potrudin napisat povzetek celotne teme, da vidim če bom zadel
cool-1.gif


- če imaš denar kupiš novo limuzino za 40.000
- če nimaš nič denarja imaš pecikl
- če si povprečen človek nihaš med novo kio, hyundajem ali do 6 let starim malo jačim avtom
- če si povprečen Alteraš se spoznaš na cene rezervnih delov, znaš sam popravit avto, ne da nimaš keša, nakup avta je samo vprašanje, koliko iz svoje zakladnice si pač pripravljen odcolat
- D5 je dober motor
- lastništvo volva prinaša velike stroške
- lastništvo volva ne prinaša velikih stroškov
- golf letnik 2002 1,9 tdi upravičeno stane 3500 eur
- volvo s60 2002 D5 neupravičeno stane 3500 eur
- nihče iz te teme ne bo kupil oglaševanega avta, samo slabo vreme je in bluzimo po forumu

cheer.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.735
2.102
113
moje 3 letno povprečje je bližje 6 litrom kot 6,5 ne vem kaj ti počneš

v70 d5 2002
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
S80 D5 avtomatik
30% AC 130km/h
50% Regionalka z vasmi, precej hitra vožnja
20% Mestna

Realna izračunana 6.9 l/100km
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Jaz imam 80% avtocesta..130kmh..in imam izracunano porabo 5.8l.
Je pa res, da ti nobi motorji nic kaj manj ne pijejo koliko slisim..vsi ti filtri in podobno baje.
Pa z avtomatikom lahko tudi konkretno dvignes porabo.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Volv s60 d5 ima pri natančnih Švabih porabo v povprečju 6.65 l (vzorec 106 vozil).
http://www.spritmonitor.de/de/...amp;powerunit=2

no res je da nikoli nisem vozil z njimm 130 celo pot ker je skoda take masine za 130 kmh...pri 160-170 pa se giblje poraba nekje tam kot sem rekel...po mestu enako...ko sem ga sparal pa nisem nekak pod 7,5 priso

pa da nebo spet kdo pametoval kje se lahko tolko vozi in kak naj povem da je vozen vecinoma v tujini...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Avto je prodan.

Ni mi bilo potrebno dat doživljenjske garancije z originalnimi deli in odškodnino za izgubljene živce.