Prlekija...

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Evo, nekaj sem razmišljal da bi letos raziskoval Prlekijo. Vzel bi si kak apartma, potem pa vsak dan mal naokol pogledat kje je kaj za videti.

Je kdo že kaj raziskoval tiste konce? Kaj je za videti? Kje se splača uzeti apartma?

Skratka za kakršnekoli koristne informacije bi bil zelo hvaležen
smile-1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik disc pravi:
Evo, nekaj sem razmišljal da bi letos raziskoval Prlekijo. Vzel bi si kak apartma, potem pa vsak dan mal naokol pogledat kje je kaj za videti.

Je kdo že kaj raziskoval tiste konce? Kaj je za videti? Kje se splača uzeti apartma?

Mi smo bili zadovoljni:
http://www.jeruzalem.si/index2.php?stran=vsebina&id=123&lang=sl_SI

Skratka za kakršnekoli koristne informacije bi bil zelo hvaležen
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik disc pravi:
Evo, nekaj sem razmišljal da bi letos raziskoval Prlekijo. Vzel bi si kak apartma, potem pa vsak dan mal naokol pogledat kje je kaj za videti.

Je kdo že kaj raziskoval tiste konce? Kaj je za videti? Kje se splača uzeti apartma?

Skratka za kakršnekoli koristne informacije bi bil zelo hvaležen
smile-1.gif

http://www.prlekija-on.net/lok...a-javnosti.html

Zelo obsežna knjiga, zanimiva, vse boš izvedel o teh krajih
smile-1.gif


Sem bil celo na predstavitvi.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Odvisno ka češ. Či češ v lastni režiji pač greš v hostel v križofceh či pa češ kej uradnega pa vodene izlete. Fčosik se bole sploča iti na lastno roko raziskuvat kak pa vodeni izleti. Recimo greš jest v stori hrost se nakopleš v bio termah, rondceh, bonofceh, greš na nejvečji breg jeruzalem pa tan v vinsko klet. Dosti se do viditi či češ lehko pa se prideš samo nažereš pa odehneš.
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik Alijen pravi:
Odvisno ka češ. Či češ v lastni režiji pač greš v hostel v križofceh či pa češ kej uradnega pa vodene izlete. Fčosik se bole sploča iti na lastno roko raziskuvat kak pa vodeni izleti. Recimo greš jest v stori hrost se nakopleš v bio termah, rondceh, bonofceh, greš na nejvečji breg jeruzalem pa tan v vinsko klet. Dosti se do viditi či češ lehko pa se prideš samo nažereš pa odehneš.

Hehehe
smile-1.gif
Vsec, ampak sem pa rabil par minut, da sem razumel. Za lazje razumevanje zgornji sestavek se GoogleTranslated v Madzarscino:

Attól függõen, s mond. QI alapon a saját csak megy egy hostel križofceh Chi azt mondta KEJ formális és tárlatvezetés. Fčosik sploča a fájdalom, hogy menjen a saját raziskuvat néhány idegenvezetést. Menjünk enni, így a hrost nakopleš a biológiai gyógyfürdõ, rondceh, bonofceh, menj a nagyobb bankok Jeruzsálem és tan egy borospincében. A sok látnivaló chi lehko mondás csak most értem nažereš odehneš.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Dejansko se splača prlekijo raziskovat v času trgatev. Takrat je prlekija najlepša. Obvezno: Prleško vino, prleška gibanica- gibenca, kvasenica, zobl -zaseka. Fajn je iti malo med ljudi. Garantiram ti sosednji vasi imata drugačne besede in naglaševanja nekaterih besed in vsaka ma nekaj svojega.
Recimo fajn se je peljat na Jeruzalem in potem imaš daleč okoli same gorice. Po drugi strani imaš okolico Ljutomera, Sveti Jurij ob Ščavnici večinoma samo ravnico.

Ka se tiče mojega naglosa
smile-1.gif
Nihče se nede trüdja ka bi po lublansko ali kak drgačik guča. Vsi do gučali po po prleško. Naš naglos je vüplen si trditi en nejlepših v Sloveniji. Či de guč tak daleč odiša ka bi omenili politiko al pa kej, Malo poslüšej. Naš lübi predsednik Türk ni Tirk :p Dosta guča je prevzetega iz avstrijske govorice. Na žalost pa jaz več ne ven gučati praf po prleško. Sen pre dugo bija v Martroke. Matrok = Maribor.
 

disc

Guru
4. feb 2011
2.417
527
113
Hehe, vrhunsko! Hvala za odgovore in predloge, jih bomo vzeli v ožji izbor
smile-1.gif
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Za povrh pa lahko obiščeš še katere izmed term. V Banovcih denimo, se lahko pridružiš avstrijskim penzionistom.
grin1.gif

Btw, Prekmurje si že obdelal?
 

woofer

Pripravnik
25. avg 2007
103
0
16
Citat:
Uporabnik Technics111 pravi:


Gori pa moraš obvezno kateri zapet... Kak bi te peglo,kak bi te peglo :D

https://www.youtube.com/watch?v=VQOUM0x8k2k

ja, lehko ja, či češ ka do te malo skos šake spüstile... čipa si štejo napisati ka so tan dobre dikline, tepa lehko čista noramlno napišeš... sicer pa je še okrog Lotmerka fsega puno za poglednoti in obiskate, taka či se keri redno kcoj sprove, te mo za tri tjedne kej za delate
smile-1.gif


lp
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Citat:
Uporabnik Generik pravi:
Za povrh pa lahko obiščeš še katere izmed term. V Banovcih denimo, se lahko pridružiš avstrijskim penzionistom.
grin1.gif

Btw, Prekmurje si že obdelal?
V Banovcih smo mi lani za 1. Maja naleteli na odlično 4 dnevno animacijo za otroke (4-12 let). Imajo tematske dni- pakete in otroci zares uživajo.

Se vrnemo za kak vikend še poleti.
V termah Lendava letos za veliko noč ne duha ne sluha o kakšni animaciji..... Animator si je še celo našemu fantu dovolil razlagati, kaj se bo dogajalo poleti in da naj se vrnemo takrat.
 

Technics111

Pripravnik
14. maj 2011
349
0
16
Citat:
Uporabnik woofer pravi:
Citat:
Uporabnik Technics111 pravi:


Gori pa moraš obvezno kateri zapet... Kak bi te peglo,kak bi te peglo :D

https://www.youtube.com/watch?v=VQOUM0x8k2k

ja, lehko ja, či češ ka do te malo skos šake spüstile... čipa si štejo napisati ka so tan dobre dikline, tepa lehko čista noramlno napišeš... sicer pa je še okrog Lotmerka fsega puno za poglednoti in obiskate, taka či se keri redno kcoj sprove, te mo za tri tjedne kej za delate
smile-1.gif


lp

No te pa pridemo mazat..ker vi tak ne sfolgate vseh porihtat,če praviš da jih je tolko...
smile-1.gif


Kaj Oxygen še je odprt?
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.072
6.884
113
Citat:
Uporabnik disc pravi:
Evo, nekaj sem razmišljal da bi letos raziskoval Prlekijo. Vzel bi si kak apartma, potem pa vsak dan mal naokol pogledat kje je kaj za videti.

Je kdo že kaj raziskoval tiste konce? Kaj je za videti? Kje se splača uzeti apartma?

Skratka za kakršnekoli koristne informacije bi bil zelo hvaležen
smile-1.gif

sporoci kdaj gres pa se morda kaj srecamo.