Prizadevanja za mir v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
ja seveda... boh ve kako so potekale te volitve. tud mednarodna skupnost jih ni priznala, če se ne motim.
Seveda da jih ni ker ji niso bile v interesu. Sicer pa pri njih se ne moreš odcepi. Ker je neustavno. Vsi Ukrajinci bi morali glasovati da se lahko odcepijo. To je pa stran vržen denar. Kot da bi rekel da bi se morali Srbi strinjati za odcepitev Slovenije. Pa je razmerje ravno nekje enako kot v Ukrajini. Samo v Jugi nismo imeli tako ga zakona.

According to article 73 of the 1996 Constitution of Ukraine, and article 3 of the 2012 law on referendums, territorial changes can only be approved via a referendum if all citizens of Ukraine are allowed to vote, including those that do not reside in the area.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
A so Belorusi že ponudili zalogo tamponov ZDA? Morda bi to rešilo konflikt. Saj veste za vsakim moškim, je ženska.


Edit: jajc, žena od Bidna jih ne potrevuje več.
 
2. okt 2007
3.575
2.028
113
kakor pravi 123, Golob dela, mir je blizu :fredi:

 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Medtem so v Kijev prišli francoski predsednik Emmanuel Macron, nemški kancler Olaf Scholz in italijanski premier Mario Draghi.
Vedno berem, kako lahko samo Putin konča vojno, da je ključ do mira v Moskvi.....

Zakaj niso potem šli v Moskvo, se jim ne gre za končanje vojne?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
...... Kot da bi rekel da bi se morali Srbi strinjati za odcepitev Slovenije. Pa je razmerje ravno nekje enako kot v Ukrajini. Samo v Jugi nismo imeli tako ga zakona....
V Jugi je bil postopek odcepitve nedorečen. Ni bilo določeno, da bi se srbi morali strinjati z odcepitvijo in tudi ni bilo določeno, da se republika lahko sama po svoji volji odcepi. Itak pa je ustava govorila o pravici narodov do samoodločbe - ne pa republik, kar je razlika. Ni bila naša odcepitev tako čista, kot nam pravijo v sloveniji. Ampak če se na koncu vsi zmenijo to nima veze.

Ja, po ukrajinski ustavi bi moral bit referendum na celotnem področju UA. Ampak tudi sovjetska ustava je imela 1954 nekaj podobnega, in takrat je bil Krim priključen ukrajini nezakonito.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Kar vprašaj Gavran-a, on ve vse o tem, kako je Tito sklepal pakt z Nemci. :fredi:
Če ga ni, je pač kriv za žrtve. Tako kot Zelensky v Ukrajini. Brezpogojna kapitulacija in bo manj žrtev. Tako trdijo tukaj rusofili, ki so polni informacij s terena. Ukrajina si je sama kriva, da so jo Rusi napadli. Zakaj pa se ni predala že pred napadom.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Če ga ni, je pač kriv za žrtve. Tako kot Zelensky v Ukrajini. Brezpogojna kapitulacija in bo manj žrtev. Tako trdijo tukaj rusofili, ki so polni informacij s terena. Ukrajina si je sama kriva, da so jo Rusi napadli. Zakaj pa se ni predala že pred napadom.

ja, res so cudni. ne vem kaj se grejo!

jest morem kle drazjo elektriko placevat, oni bi pa sam 2 regiji morali predat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Če ga ni, je pač kriv za žrtve. Tako kot Zelensky v Ukrajini. Brezpogojna kapitulacija in bo manj žrtev. Tako trdijo tukaj rusofili, ki so polni informacij s terena. Ukrajina si je sama kriva, da so jo Rusi napadli. Zakaj pa se ni predala že pred napadom.
Sem že nekoč vprašal, pa ni noben odgovoril, boš ti probal?

Ali so branilci v Mariupolu pametno in pravilno ravnali, ko so se branili, imeli tisoče žrtev, dobili razrušeno mesto in se potem predali, oz. ali bi bilo za njih bolje, da bi se takoj predali, brez žrtev in mesto ostalo nerazrušeno?.

Kaj bi bilo bolje za Ukrajince?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Sem že nekoč vprašal, pa ni noben odgovoril, boš ti probal?

Ali so branilci v Mariupolu pametno in pravilno ravnali, ko so se branili, imeli tisoče žrtev, dobili razrušeno mesto in se potem predali, oz. ali bi bilo za njih bolje, da bi se takoj predali, brez žrtev in mesto ostalo nerazrušeno?.

Kaj bi bilo bolje za Ukrajince?
Saj to se vsako leto sprašujemo, če je bilo prav, da so partizani naredili v Dražgošah veselico, potem pa spizdili, ko so prišli Nemci. Če bi se predali, bi civilisti ostali živi. Oziroma mogoče bi ostali živi. Verjetnost je enaka kot v kakem ukrajinskem mestu, ker gre za enako agresijo.
Torej kaj bi bilo prav, da naredijo Ukrajinci, ko poznamo zgodovino? Kaj pravijo tisti, ki hodijo v Dražgoše na božjo pot? Saj so Rusi 1956 napadli Madžarsko, pa so potem čez nekaj desetletij šli domov. Potem Češkoslovaško, pa so potem spet šli domov. Verjetno bodo z Ukrajine tudi nekoč šli.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
..... Saj so Rusi 1956 napadli Madžarsko, pa so potem čez nekaj desetletij šli domov. ....... Verjetno bodo z Ukrajine tudi nekoč šli.
Fail.
1956 so Madžarsko napadli Ukrajinci - pod vrhovnim poveljstvom ukrajinca. Tistega ukrajinca, ko je rusom ukradel Krim in ga pripojil Ukrajini. (v nasprotju s takratno ustavo).
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in Pepe

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Sem že nekoč vprašal, pa ni noben odgovoril, boš ti probal?

Ali so branilci v Mariupolu pametno in pravilno ravnali, ko so se branili, imeli tisoče žrtev, dobili razrušeno mesto in se potem predali, oz. ali bi bilo za njih bolje, da bi se takoj predali, brez žrtev in mesto ostalo nerazrušeno?.

Kaj bi bilo bolje za Ukrajince?

se ti ne zdi, da oni najbolj vejo, kaj je bolje za njih? sej branjenje je njihova odločitev. kdo smo mi, da bi to odločali?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sem že nekoč vprašal, pa ni noben odgovoril, boš ti probal?

Ali so branilci v Mariupolu pametno in pravilno ravnali, ko so se branili, imeli tisoče žrtev, dobili razrušeno mesto in se potem predali, oz. ali bi bilo za njih bolje, da bi se takoj predali, brez žrtev in mesto ostalo nerazrušeno?.

Kaj bi bilo bolje za Ukrajince?

Se pravi, na gasilski veselici ti pred polnim šankom en smotkovič yebe vse bogove tvoje in še mamico zraven - ti mu pa prijazno odgovoriš: "Ja, prijatelj, izvoli, tule imaš še dve olagumici da ti bo malce kasneje prišlo ... ".

Madonca, saj ti si za v klošter :aplauz: !

p.s. - Čudno da nisi še izumrl do danes :sprasujemse: .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Se pravi, na gasilski veselici ti pred polnim šankom en smotkovič yebe vse bogove tvoje in še mamico zraven - ti mu pa prijazno odgovoriš: "Ja, prijatelj, izvoli, tule imaš še dve olagumici da ti bo malce kasneje prišlo ... ".

Madonca, saj ti si za v klošter :aplauz: !

p.s. - Čudno da nisi še izumrl do danes :sprasujemse: .

sej če bi kje drugje živel, bi že izumrl.

Pri nas, na zahodu, pa tudi take sprejemamo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Se pravi, na gasilski veselici ti pred polnim šankom en smotkovič yebe vse bogove tvoje in še mamico zraven - ti mu pa prijazno odgovoriš: "Ja, prijatelj, izvoli, tule imaš še dve olagumici da ti bo malce kasneje prišlo ... ".

Madonca, saj ti si za v klošter :aplauz: !

p.s. - Čudno da nisi še izumrl do danes :sprasujemse: .
Na gasilski vaselici imaš več možnosti,
- rečeš ja prijatelj, imaš prav, mu daš za pivo, se spoprijatelji s tabo - te bo branil še pred drugimi, če ti bo kdo težil.
- se prestaviš na drug konec šanka
- mu poveš kar mu gre, ker je močnejši, ti zbije zobe (ki so dražji od piva)

Če prav razumem, bi se ti najbrž odločil za zadnjo možnost.

Če pa misliš dat primerjavo z ukrajino, pa povej, da si ti smotkoviča prej provociral, drezal vanj - ker ti je kolega rekel, da daj, saj te bo branil pred njim - potem, ko te je na gobec je pa kolega spizdil, pa te samo še na daleč vzpodbuja da ga mahneš nazaj, čeprav je smotkovič močnejši.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
se ti ne zdi, da oni najbolj vejo, kaj je bolje za njih? sej branjenje je njihova odločitev. kdo smo mi, da bi to odločali?
Kdo smo pa mi da bomo to plačevali?
Pa kaj imamo mi z njimi, saj sami odločajo, in naj sami nosijo posledice. in niso ne v natu in ne v EU, pa kaj jim imamo mi za pošiljat orožje, pa nabijat sankcije, ki itak najbolj prizadenejo nas?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113
Vse bolj se zdi, da EU z lažnivo Urško na čelu to počne namerno.
Ne morem verjeti, da so tako
A) neumni
ali
B) nesposobni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
saj jih nosijo - posledice. ti se sprašuješ, zakaj se raje ne predajo - kaj to tebe briga?

sej ni treba plačevat, če nočeš. Pojdi kupovat drugam. A zdej so pa oni dolžni tebi poceni plin prodajat al kaj?

pomagamo pa zato, ker smo solidarni in pomagamu vsakemu, ki je v težavah. Četudi ni v EU.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.