Prizadevanja za mir v Ukrajini

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Poljak Radoslaw Sikorski je predlagal da se Ukrajini zagotovi jedrsko orožje.
Radoslaw Sikorski, the European Parliament Deputy and former Foreign Minister of Poland, suggested providing Ukraine with nuclear weapons.

Mislite, da bi se vojna v kratkem lahko končala z zmago Ukrajine, če Ukrajinci vržejo kak nuke na Ruse?
Bivši zunanji minister in član EU parlamenta tudi ni glih majhna riba, mislite da ga bodo v natu upoštevali?

Kaj pa pošiljanje orožja, mislite da to skrajšuje vojno?
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Mislite, da ni se vojna v kratkem lahko končala z zmago Ukrajine, če Ukrajinci vržejo kak nuke na Ruse?
Bivši zunanji minister in član EU parlamenta tudi ni glih majhna riba, mislite da ga bodo v natu upoštevali?

Kaj pa pošiljanje orožja, mislite da to skrajšuje vojno?

1. dej ne bluzi.

2. ne

3. po kateri logiki bi vec orozja lahko skrajesevalo vojno?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kašen norec lahko predlaga nekaj takega o_O ? Potem jo naj dajo še Kosovu, pa Sudanu, pa Afganistanu, pa ...

V tistem trenutku ko bo prvi zapalil atomsko bombo, bo planet Zemlja postala drugi Mars. Kdor tega ne vidi, je totalni idiot in ga je treba zapreti v norišnico.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Success

Fizikalc
5. sep 2010
531
164
43
3. po kateri logiki bi vec orozja lahko skrajesevalo vojno?
Žel ta logika kar drži - seveda odvisno, koga vprašaš. Že v Sloveniji imamo dva "močna" pola.

V kolikor bi bila UA tako vojaško učinkovita, da Rusija ne bi napredovala oz da bi imela preveč izgub glede na prevzeto, bi počasi dojela, da se ne splača.. Dokler prodirajo v notranjst imajo veliko od tega. Mrtvi vojaki in uničena oprema jih očitno ne zanima. Oz ga ne zanima, Putina seveda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne razumem tega.
- Putina ne zanimajo mrtvi vojaki in oprema zato, ker je agresor in ima očitno tega še dovolj na zalogi.
- Zelenskega pa po tvoje vse to zanima (?) , po moje zato ker nima niti dovolj vojakov niti opreme za učinkovito obrambo pred agresorjem.

- Pobijanje lastnega naroda ... :sprasujemse: , smo že imeli leta 91 pri nas in prisežem ti tudi danes, da če mi nek čefur brez dovoljenja stopi na moj vrt pred bajto, bo v pyzdi :gorjaca: ! Ali pa jaz. Sploh ni pomembno, pomembno je, da tujci ne bodo tacali po mojem!

Zato tvojega termina "pobijanje lastnega naroda" ne razumem. Ukrajino je treba oborožiti in podpreti tako, da ne bo mogel rus niti mrdniti več. Potem pa pogajanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik 474

Kako bi pa ti imenoval obstreljevanje civilnih predelov Donbasa in Luganska, kjer nikoli niti ni bilo vojske, s strani AFU?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Kdaj v zadnjih 100 letih so Rusi lepo ravnali s civilisti nasprotne strani in jih pustili povsem na miru? Civilisti, ki se ne bodo uprli zločinskemu agresorju so tako ali tako "mrtvi". Nekega upanja za normalno življenje pod zločinskim agresorjem ni videti.
Karkoli počne Ukrajina znotraj svojih meja, samo vzpostavlja red na svojem ozemlju. A Slovenija lahko kaj naredi, če cigani ne spustijo državnih organov na svoje "zasedeno ozemlje"?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik 474

Ničemur od tega ne oporekam, samo dopolnjujem, da tako kot Putinu, tudi Zelenskemu očitno ni mar za lasten narod in vojake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Zelensky nima nobene resne izbire. Rusi bi radi zasedli toliko Ukrajjine, kot se jim dovoli. Ukrajincem pod Rusi ne bo bolje kot jim je bilo brez njih. To je pač dokazalo preteklo stoletje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik 474

Zelensky nima nobene resne izbire. Rusi bi radi zasedli toliko Ukrajjine, kot se jim dovoli. Ukrajincem pod Rusi ne bo bolje kot jim je bilo brez njih. To je pač dokazalo preteklo stoletje.

Tebi se zdi "ne imeti izbire", da granatiraš predele 20km izza frontne črte na civilna območja, trge, materinske domove.. Vse to območju lastne države? Kaj bo z tem pridobil vojaško, razen srd in gnev lastnih prebivalcev, ki bodo še toliko raje sodelovali z Rusi? Zakaj trošiti dragoceno strelivo na vojaško povsem nepomembnih območjih (skupno je samo 13.06.2022 padlo nekaj čez 600 artilerijskih izstrelkov na Donetsk in Lugansk), medtem pa so na milost in nemilost Rusom prepustili 2500 lastnih vojakov v objektu Azot, kljub temu, da so imeli več kot dovolj časa za umik, hkrati pa jokat, da jim zmanjkuje streliva Enaka zgodba je bila z Azovstalom...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Gargija za generala.
Ukrajina ima problem, ker so jo napadli ruski banditi. Vse ostalo je nepomembno in zapiranje oči pred resnim svetovnim problemom, ki ni prav nič manjši kot so bile sile osi leta 1938. Ko so mislili, da se jim z raznimi popuščanji še lahko ugodi.
Kvečjemu ima svet danes še večji problem za mir in svobodo kot so jo predstavljali prvotni nacisti in fašisti.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Gargija za generala.
Ukrajina ima problem, ker so jo napadli ruski banditi. Vse ostalo je nepomembno in zapiranje oči pred resnim svetovnim problemom, ki ni prav nič manjši kot so bile sile osi leta 1938. Ko so mislili, da se jim z raznimi popuščanji še lahko ugodi.
Kvečjemu ima svet danes še večji problem za mir in svobodo kot so jo predstavljali prvotni nacisti in fašisti.

Nekako se izmikaš vprašanju ali preprosto nočeš/ne zmoreš obsoditi Zelenskega, da pobija lasten narod oz. granatira civilna območja brez vojaške prisotnosti? Vse ostalo je solata in izmikanje direktnemu vprašanju...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.