Pritrdilno okovje

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Zakaj pa ne raje 2x vinkel (kotnik)?

Pa potem vrtat v les in v zelezo?

Zelezo je precej debelo... in bi se rad ognil vrtanja v zelezo ...

IMG_1994.jpg
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sorry, malo sem še dopolnil post.


Sem ravno prebral popravljen post... Rad bi se izognil vrtanju v zelezo... Eno je, da je precej mocan material... drugo pa je, da potem lahko vlaga pride v notranjost... Res je, da ne bo kar tako prerjavelo... ampak vseeno... Sedaj so vsi zakljucki zavarjeni... Drugo pa je vijacenje... Samoreznim vijakom ne zaupam ravno prevec... navojev v zelezo pa tudi ne bi vrezoval ... se manj pa cev prevrtal na obeh straneh in dolgi vijak z matico na drugi strani :D ...


Sedaj, ko sem probal tole varianto z alu profilom... bom verjetno kar tako naredil... Pa se vse lahko sam doma naredim... Material me bo kostal okoli 40€ ...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sem ravno prebral popravljen post... Rad bi se izognil vrtanju v zelezo... Eno je, da je precej mocan material... drugo pa je, da potem lahko vlaga pride v notranjost... Res je, da ne bo kar tako prerjavelo... ampak vseeno... Sedaj so vsi zakljucki zavarjeni... Drugo pa je vijacenje... Samoreznim vijakom ne zaupam ravno prevec... navojev v zelezo pa tudi ne bi vrezoval ... se manj pa cev prevrtal na obeh straneh in dolgi vijak z matico na drugi strani :D ...


Sedaj, ko sem probal tole varianto z alu profilom... bom verjetno kar tako naredil... Pa se vse lahko sam doma naredim... Material me bo kostal okoli 40€ ...

Tako ja. Delo krepeli človeka :p .

Tistile Al je pa na augenmass debel kakih 2,5 - 3 mm in ne samo en mm. 1 mm ne drži nič.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tako ja. Delo krepeli človeka :p .

Tistile Al je pa na augenmass debel kakih 2,5 - 3 mm in ne samo en mm. 1 mm ne drži nič.

Res je... 2 mm ... Sem prehitro pogledal na nalepki... in je 1 m dolzina letve oz. traku ... jaz sem pa prebral, da je 30 (sirina) x 1mm :) ... Sem prejle premeril s sublerjem...

Saj si pisal da je ena narejena z ušesi. Zakaj nisi to naredil pred montažo in bi bilo sedaj vse bolj enostavno?

Tisti nadstresek z "usesi" je bil ze prej narejen (ga je se tast delal) ... Mi smo ga samo podaljsali... Taveliki nadstresek in tale za hiso pa sem ze jaz imel prste zraven... Zakaj ni narejenih uses na temle novem? Nevem... Ko se je delalo, nismo na to pomislili... :)