Priporočite dobro avtomatsko avtopralnico

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Hvala obema pred mano, ampak, to ni bilo vprašanje, tako da prosim, če ne gremo v vode avtomatska vs. ročna.
Sicer si že odgovoril, ampak vseeno še enkrat (se vnaprej opravičujem, sem bolj počasne sorte): kakor berem tvoje poste na forumu, si med bolj pedantnimi, tudi avto ni bil ravno poceni, pa slabo izkušnjo imaš že z eno avtomatsko avtopralnico, zakaj hudiča še kar želiš vozit avto v avtomatske pralnice?

V Šiški imaš na Vodnikovi cesti eno malo ročno avtopralnico, pokličeš tja, če so frej, pripelješ avto, počakaš tam na njihovi klopci 20 minut in odpelješ avto, ki je neprimerno bolj čist kot iz katerekoli avtomatske pralnice, v nulo obrisan, pa predvsem brez nepotrebnih hologramov in ostalih ris.

Pa da ne bom toliko off-topic:
Autocommerce na Baragovi se mi je zameril, ker možakarji tam z wapom pred vstopom na stezo 5 minut perejo avto za 50k €, če pa prideš z avtom za par jurjev, pa wap drži v eni roki, pošprica mal tko mimo, pa te že hop pošiba na stezo. Nazadnje ko sem bil tam, sem možakarja orenk napiz.dil, pa pač ne hodim več tja.

Kozama na Jurčkovi je okej, se kar trudijo, pa kar sem tja hodil so bili med bolj ugodnimi. Špan na Brezovici je tudi soliden.
BTC je še na ravni sprejemljivega, 24ur Kompas in tiste pri Supernovi bi se pa izogibal.

Ampak res ne vem zakaj bi peljal avto na strojno pranje za 7-9 €, če obstaja kvalitetno ročno pranje za 15 €?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Nic hudega, ce vprasas, kljub temu, da sem ze napisal ;-)

Ne da se mi izgubljati casa z rocnim pranjem ali cakanjem, da mi ga rocno operejo. Pralnica na AT Vis mi je bila res dobra, vedno dobro oprano, po pranju sem pregledal cel avto in je bo vedno dobro oprano, se posebej mi je bil vsec njihov vosek, ki je bil res dober.
Po 4 letih je avto se vedno kot nov. Po pranju se ocistim pragove z Motulovim sprejem, gume pa naspricam z Armorall peno za gume.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Nic hudega, ce vprasas, kljub temu, da sem ze napisal ;-)

Ne da se mi izgubljati casa z rocnim pranjem ali cakanjem, da mi ga rocno operejo. Pralnica na AT Vis mi je bila res dobra, vedno dobro oprano, po pranju sem pregledal cel avto in je bo vedno dobro oprano, se posebej mi je bil vsec njihov vosek, ki je bil res dober.
Po 4 letih je avto se vedno kot nov. Po pranju se ocistim pragove z Motulovim sprejem, gume pa naspricam z Armorall peno za gume.
Ok razumem. Ampak kljub temu, da voziš bel avto, ni pod močno svetlobo videti nobenih ris in hologramov kot posledica krtač iz avtomatske pralnice? Ker na temni barvi avta se ponavadi že na soncu grdo vidijo te poškodbe in to je tudi razlog, da sem avta prenehal vozit v avtomatske avtopralnice, ker je bila barva (lak) po parih letih res grdo uničena.
Poliranje je sicer to rešilo, ampak z vsakim poliranjem gre stran tudi malo sloja barve, tako da ne bi ravno vsako leto vozil polirat, pa še bistveno bolj konkreten strošek je, ker je cena solidnega osnovnega poliranja hitro 200+ €.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Taka pa izgleda po 4 letih in 112.000km:



Mislim, da je kar dobro ohranjena
smile-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ne vem, ali ti je Vič blizu ali ne.

Tam je pralnica Perigapi , ki za moje pojme dobro opravlja svoje delo.
Avto najprej na roke z štrajfixom opere, šamponira, še enkrat splakne, tudi feltne posebej.

Pranje s krtačami klasično, po pranju s krtačami avto še obriše in namaže gume.

Če sama tekstura krtač ustreza tvojim kriterijem pa preveri sam. Jaz sem tam redna stranka, ko je v igri samo zunanje pranje.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jp, se vozim mimo Viča, tako da mi je dokaj na poti.

Hvala za informacijo!
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:

Spoštovani,

ko ste uvedli spremembo in sem prvič po spremembi hotel avto oprati na te avtopralnici, sem se odločil, da ga tam ne bom opral zaradi sprememb, hkrati pa sem tudi izpolnil pritožbo (cca. 1 mesec nazaj). Upal sem, da bo pritožba uslišana. Ko sem se včeraj ponovno ustavil na te avtopralnici, sem videl, da ni bila. Zato se tudi ne nameravam še pritoževati na Povej Petrolu, ker učinka očitno ni. Na pritožbi sem pustil vse osebne podatke, mislim da tudi telefonsko številko, a kontaktiral me ni nihče. Tako da...

Nezadovoljen sem, da imam še kupone te avtopralnice še od prej, ki jih lahko uporabim le za popolnoma osnovno pranje (brez predpranja in voskanja) in jih ne morem 'nadgraditi' še za voskanje. Kupone raje vržem stran, kot da avto zapeljem v krtače brez predpranja.
Npr., kot je bilo to prej, je bilo to tako, da sem za 1 kupon doplačal še 1 EURO za voskanje in sem dobil celotno pranje, s predpranjem in voskanjem.

Nezadovojen sem s spremembo čistilnih kemikalij, s katerimi sem bil prej zelo zadovoljen in pa, da ne morem avta oprati z voskanjem, ne da bi hkrati še pral podvozje. Nočem prati podvozja vsakič, ko perem avto. Podvozje perem le po zimi.

Na način in kvaliteto pranja, ki je bil v tej pralnici, sem bil zelo zadovoljen in sem bil tam leta redna stranka, zdaj pa pač iščem alternativo kvalitetni avtopralnici, kot je bila le-ta prej.

Izraz 'standardizirana' meni pomeni 'good enogh'. Pač, to mi ni zadosti.

Za ročno pranje ali pa ročne avto pralnice pa nimam časa.

Vseeno hvala, da ste se oglasili v temi.

Spoštovani,

najlepša hvala za pojasnila in dodatne predloge oziroma ideje. Zagotovo jih bomo proučili v naslednjih tednih.

Za vsa dodatna vprašanja, želje ali komentarje smo vam sicer vedno na voljo na www.petrol.si/povej.

Boris Jelčič
Upravljanje in razvoj maloprodajnih mest
Petrol d.d., Ljubljana
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Sporštovani PETROL, še to v razmislek.

Na Petrolovi avtopralnici bi, če bi tako želel, avto že zdaj pral, saj mi je najbližja na Trzinki, pa sem se raje zapeljal iz Domžal v Ljubljano na Celovško cesto, v avtopralnico bivše AT Vis, ker mi je nudila več, kot vaše standardizirane avtopralnice.
To, da ste zdaj to avtopralnico spravili na nivo vseh vaših ostalih avtopralnic pomeni zame (in verjetno tudi za ostale, ki so zaradi takega razloga prali na Celovški), da tudi na to na Celovški ne bom več hodil - isti razlog, zaradi česar nisem že zdaj hodil na vašo na Trzinki.

Če v kratkem ne bo več obratovala v svojem starem režimu, kar jo je naredilo posebno - zaradi česar sem jo obiskoval in ne vaše na Trzinki, se bom prestavil na pralnico AutoCommerca.
Navsezadnje nudijo tudi to (poleg ločenega voskanja brez pranja podvozja - 3. program), kar je omogočala pralnica AT Vis, to je prednakup pranj in s tem bonus sredstev: http://autocommerce.si/wp-content/uploads/2015/08/CENIK_PRALNICA_08-2015_splet.pdf
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Sporštovani PETROL, še to v razmislek.

Na Petrolovi avtopralnici bi, če bi tako želel, avto že zdaj pral, saj mi je najbližja na Trzinki, pa sem se raje zapeljal iz Domžal v Ljubljano na Celovško cesto, v avtopralnico bivše AT Vis, ker mi je nudila več, kot vaše standardizirane avtopralnice.
To, da ste zdaj to avtopralnico spravili na nivo vseh vaših ostalih avtopralnic pomeni zame (in verjetno tudi za ostale, ki so zaradi takega razloga prali na Celovški), da tudi na to na Celovški ne bom več hodil - isti razlog, zaradi česar nisem že zdaj hodil na vašo na Trzinki.

Če v kratkem ne bo več obratovala v svojem starem režimu, kar jo je naredilo posebno - zaradi česar sem jo obiskoval in ne vaše na Trzinki, se bom prestavil na pralnico AutoCommerca.
Navsezadnje nudijo tudi to (poleg ločenega voskanja brez pranja podvozja - 3. program), kar je omogočala pralnica AT Vis, to je prednakup pranj in s tem bonus sredstev: http://autocommerce.si/wp-content/uploads/2015/08/CENIK_PRALNICA_08-2015_splet.pdf

Spoštovani,

najlepša hvala za pojasnila. Prav tako lahko tudi pri nas koristite konkurenčne popuste, kjer ob unovčitvi točk pridobite tudi do 20% popusta na pranje L, XL ali XXL.

Za vsa dodatna vprašanja, želje ali komentarje smo vam sicer vedno na voljo na www.petrol.si/povej.

Boris Jelčič
Upravljanje in razvoj maloprodajnih mest
Petrol d.d., Ljubljana
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Tebe morajo pa res imet radi. Jaz bi ti placal se 20 eur sam da se te losam. Avtomatska pralnica se nikoli ni bila sinonim za super ciscenje avtomobila. Ce zelis dobro oprano vzemi gobo v roke in gasa.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Lahko mi nakažeš 20 EUR, ni problema.

Če pa ne znaš brati, ti pa ne morem pomagati.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
A a a a a....

Litijska cesta. Nasproti kitajske restavracije. Komplet pranje 15€.

Da ne bo pomote
cool-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Hvala za info!

V petek sem avto peljal v AutoCommerc-ovo pralnico in sem zadovoljen. Naslednjic bom se vzel kartico zvestobe.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Andy verjami mi, tista v BTC, je ena boljših, sam namreč perem le na tekstilnih, moje ocene za Lj. bi bile :

1.) BTC
2.) Avtocomerc
3.) OMV Šentvid, če ni pred tabo ene dveh, ker se sicer načakaš...
4.) Jerinček na Rudniku, tu so tekstilne edino po pragih ga počoha z plastičnimi....
5.) Brezovica Špan, se jih izogibam, dokaj neprijazni.

Pa še to v BTC je od pon do pet od 20 h -22 h max pranje samo 5 ojrof.... če ste že kje tam.....
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jp, zato sem spraševal tukaj, pa je imel nekdo slabe izkušnje s tisto v BTC.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Petrol pravi:


Spoštovani,

najlepša hvala za pojasnila. Prav tako lahko tudi pri nas koristite konkurenčne popuste, kjer ob unovčitvi točk pridobite tudi do 20% popusta na pranje L, XL ali XXL.

Za vsa dodatna vprašanja, želje ali komentarje smo vam sicer vedno na voljo na www.petrol.si/povej.

Boris Jelčič
Upravljanje in razvoj maloprodajnih mest
Petrol d.d., Ljubljana

Se opravičujem, ker bom malo ukradel temo, vendar nimaš pogsto možnosti, da se pritožiš podjetju preko foruma, pa še precej redno odgovarjajo tile na Petrolu.

Torej, pravite, da so vse vaše pralnice standardizirane in delajo po enakem protokolu? Uporablajo enaka čistila, krtače itd?
Zanima me konkretno Petrolova pralnica v Žabji vasi v Novem mestu.
Zakaj se sušilna faza začne na sredini avtomobila? Sušilec se postavi na sredino avtomobila, začne pihati, potuje proti zadnjemu koncu avtomobila, se obrne in gre proti prednjemu koncu avtomobila. Potem se ugasne in proces je končan. Torej sprednja polovica avtomobila je bila spihana samo v eni smeri. Verjetno ni treba poudarjati, da je tako sušenje pomanjkljivo in od preostankov vode ostanejo lise na avtu (če seveda lastnik ročno ne prebriše avta s krpo).
V vseh ostalih pralnicah se sušenje začne pred avtomobilom, gre do zadnjega konca in nazaj na začetek.

Druga težava na tej pralnici pa je močan smrad v njej. Ne vem kaj je vzrok (filtri, lovilci umazanije...), vendar ti zasmradi tudi notranjost avtomobila, ko ga pripelješ iz pralnice. Na to sem že večkrat opozoril zaposlene, vendar se ni spremenilo popolnoma nič.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

No da ne odpiram nove teme.
Katero priporočate v Kranju oziroma okolici (Lavi,Pičman)? Mogoče še kaj pametnega do Radovljice?
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:

Se opravičujem, ker bom malo ukradel temo, vendar nimaš pogsto možnosti, da se pritožiš podjetju preko foruma, pa še precej redno odgovarjajo tile na Petrolu.

Torej, pravite, da so vse vaše pralnice standardizirane in delajo po enakem protokolu? Uporablajo enaka čistila, krtače itd?
Zanima me konkretno Petrolova pralnica v Žabji vasi v Novem mestu.
Zakaj se sušilna faza začne na sredini avtomobila? Sušilec se postavi na sredino avtomobila, začne pihati, potuje proti zadnjemu koncu avtomobila, se obrne in gre proti prednjemu koncu avtomobila. Potem se ugasne in proces je končan. Torej sprednja polovica avtomobila je bila spihana samo v eni smeri. Verjetno ni treba poudarjati, da je tako sušenje pomanjkljivo in od preostankov vode ostanejo lise na avtu (če seveda lastnik ročno ne prebriše avta s krpo).
V vseh ostalih pralnicah se sušenje začne pred avtomobilom, gre do zadnjega konca in nazaj na začetek.

Druga težava na tej pralnici pa je močan smrad v njej. Ne vem kaj je vzrok (filtri, lovilci umazanije...), vendar ti zasmradi tudi notranjost avtomobila, ko ga pripelješ iz pralnice. Na to sem že večkrat opozoril zaposlene, vendar se ni spremenilo popolnoma nič.

Spoštovani!

Na naših bencinskih servisih uporabljamo tri modele avtopralnic. Hitra portalna avtopalnica, o kateri ste nam pisali, ima zaradi hitrosti prilagojen program sušenja, ki ob krajših časih še vedno zagotavlja tako kvalitetno pranje kakor tudi sušenje. Ob morebitnih ostankih vode je naloga zaposlenega v avtopralnici, da vam slednje tudi obriše. Opisan potek sušenja je tako povsem pravilen in ustrezen.

Vezano na smrad, pa se vam zahvaljujem za informacijo. Bomo preverili stanje na lokaciji in morebitne napake sanirali.

Za vsa dodatna vprašanja, želje ali komentarje smo vam sicer vedno na voljo prek sistema Povej Petrolu .

Boris Jelčič
Upravljanje in razvoj maloprodajnih mest
Petrol d.d., Ljubljana