Priklop agregata

midi

Pripravnik
4. maj 2010
185
6
18
sem lani kupil okoli 2kw agregat. tam okol 400 evrov je bil v merkurju...letos nam je prav prišel..tako, da je zadevco kar pametno imeti doma...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.977
1.262
113
Bolj me zanima priklop v omarici
smile-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.153
5.814
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Bi šlo ker elektrika po hiši ni nikjer usmerjena, števci pa mislim da so usmerjeni tako da tudi če ne daš pancerk ven ne boš elektrificiral cele slovenije dalje ampak bo lepo ostalo vse v tvoji hiši. Malce problema je edino če se omrežje slučajno vzpostavi nazaj in potem dobiš povratni sunek v agregat!
evil.gif


Ča se dela napeljava na novo ima smisel na glavni razvod (elektroomarica) dodati eno tropolno visokotokovno stikalo, tako da preklapljaš med omrežje-nula-agregat (linija za agregat je pa vezana na neko zunanja vtičnico). S tem se rešiš problema da se ti dve različni omrežji kadarkoli srečata.

Ča se dela napeljava na novo ima smisel na glavni razvod (elektroomarica) dodati eno tropolno visokotokovno stikalo, tako da preklapljaš med omrežje-nula-agregat (linija za agregat je pa vezana na neko zunanja vtičnico). S tem se rešiš problema da se ti dve različni omrežji kadarkoli srečata.

[/QUOTE]

Tako imamo mi narejeno, samo da imamo posebej omarico ne v taglavni.
 
Nazadnje urejeno:

vandrovec

Pripravnik
19. jan 2014
672
12
18
Sem se pogovarjal z znancem. Ima narejeno tako, kot sem si tudi sam zamislil in mu funkcionira. Pravi da ni še nič skuril.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik vandrovec pravi:
Sem se pogovarjal z znancem. Ima narejeno tako, kot sem si tudi sam zamislil in mu funkcionira. Pravi da ni še nič skuril.
Lej, saj ne rečem, da ne dela, ampak jaz se že iz stroke ne morem (ne smem) iti polovičarskih, provizoričnih rešitev. Če boš pazil, da imaš dovod iz omrežja izklopljen, iz agregata lepo povezano na vtičnico vse, kar pride iz njega, ni problema. Deluje. Hočem povedati, da v naglici pa lahko pride do neželjenih posledic, če ni vse po PS-u. Ljudje se pa itak igrajo z štromom, ni da ni.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
gato, ni cajt za po propisima, pa gradbena, pa lokacijske in žige. cajt je za prklopit in dobit čim več ven.
krave je treba pomolzt, sobe ogret, tuširat se.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik softi pravi:
gato, ni cajt za po propisima, pa gradbena, pa lokacijske in žige. cajt je za prklopit in dobit čim več ven.
krave je treba pomolzt, sobe ogret, tuširat se.
Če si je pa treba kje cajt vzet, je pa to štrom. Posebej v štalah ga ni za srat. Kar pošlji fazo na napajalnike (vodovod), bo vsa živina na tleh. To sem že videl, bil je pa kriv elektro, ki je zamenjal fazo in nulo na štangi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.845
113
Jaz se ne spoznam preveč na elektriko..na sosednjem forumu teče ravno ta debata...ali lahko priklopiš 3 fazni agregat.

Odgovor (laičen) bi bil takle: če ne veš kaj nareditt, raje ne.

Menda je štos v nuli, ki mora biti priklopljena (se ne spoznam)....v glavnem..eden priklopil na 3F celo hišo pa dobesedno vse aparate skuril.

Seveda je potrebno odklopit tudi v smeri proti omrežju, da ne napajaš 'celega kraja'.

http://www.podsvojostreho.net/forum/viewtopic.php?f=7&t=55085&start=90
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.655
7
38
Ljubljana- okolica
Mi imamo priklopljeno takole: v omarci pancarke ven +odklop nule. Ter priklop vsaka faza posevaj + nula iz agregata.
Kolega ni prikopil nule iz agregata oz jo je pustil iz omrežja mu je skurilo nekaj tranzistorjev ki so bili vklopljeni.
Pred 15 leti je pa nekdo napajal celo vas ker je pozabil varovalke ven vzet.
Naslednja zadeva bo da bomo dodali(spomladi) stikalo 1-0-2 da zadevo peljemo brez odklopa pancark.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
870
12
18
Luna
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Citat:
Uporabnik vandrovec pravi: Kaj pa če zvežeš podaljšek z 2-ma moškima vtikačema? drugače ideja tako nima smisla.

Tako imam rešeno zadevo jaz.
Vendar sem zaradi večje varnosti na eni strani uporabil 'moški' del podoben kakor je na električnih kosilnicah, le da gre v mojem primeru za manjši komplet s stikalom, namenjen za priklop nadrezkarja na pomožno delovno mizo. na tisti strani, kjer bi 'moški' del lahko bil nevaren, je v veliki meri zaprt.
Potem pa izklopim glavno varovalko te faze v omarici in napajam preko vtičnice, ki je vezana še na gorilec, skrinjo in nekaj luči.
Če sklepam pravilno, je zadeva dovolj varna in zanesljiva.

LP


Ne zadeva ni varna

ker lahko fazo spustiš v omrežje po nuli in ubiješ kakega delavca, ki popravlja omrežje. Razen če lahko kak odklopoš tudi 0?
Ko ni elektrike kako veš kje v vtičnici imaš priključeno fazo?
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Saj prav to sem danes s prebiranjem prispevkov na spletnih straneh ugotovil tudi sam.
In kakor sem zapisal v temi Elektrotehnika - vračam se na osnoven priklop, torej brez povezave s hišno instalacijo.

Hvala za opozorilo!

LP
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
ksz

A drugače ni zraven agregata nobenih navodil kako se zadeva pravilno priklopi, če ravno nisi iz foha?

.. še tukaj.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vandrovec

Pripravnik
19. jan 2014
672
12
18
Zmenjeno z električarjem. Stikalo stane cca. 60€, plus 3 fazna vtičnica in delo.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Seveda ni znanost vrzt ven pancerke in dovest 3 faze iz agregata seveda z nulo iz agregata. Nujno je bajto cist prekint iz omrezja .Problem je da teli ta pocen agregati nimajo napetostne stabilizacije kej prevec kvalitetno izvedene in lahko kaksno stvar skuri. Te stvari se ponavadi same resujejo ce se agregat obremeni z veliko porabniki in ce bi skoz laufala zadeva bi vrjetno spilalo kot je treba. Najbolj ziher je da se da podaljsek in nujne stvari priklopi, ceprav mislim da so danasnji lcdji in plazme lahko obcutljivi na tak nestabiliziran strom.

Je res da ni cajt za propise, pa vseeno kot gato pravi je bolje da se propise drzi ker stvar prehitro postane cist ajnfoh in hitro kasneje pride lahko do pizdarije.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.200
2.580
113
Nekako tako. Pajkov ne moti, saj je vtičnica malo v uporabi in ni pod napetostjo. 4 polno stikalo 2x dovod, 1x odvod.

 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.200
2.580
113
Nikjer ni ničenje, za temi varovalkami je v sicer plitvi omarici glavni razvod elektrike, ki pride iz tega stikala in potem imamo po kmetiji in hiši 5 FID stikal, vsak del svojega. Te varovalke so tukaj ostale še od prej, sedaj gre čez njih le elektrika za staro hišo, luči v starem hlevu in vodovod.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.845
113
Tudi jaz imam tako narejeno. V omarici namesto ene varovalke to stikalo..pozicije: omrežje, izklop, agregat. Gor imam vezane črpalke v kurilnici da lahko poganjam peč na drva, par luči na stopnišču in hodniku ter zam. omara. (Pozicija 36).

Vod imam speljan zadaj za hišo v drvarnico, kjer po potrebi potegnem kabel in priklopim na agregat.

Če je potreba se lahko dodatno na to stikalo veže druge porabnike.
1948883-1391544679961.jpg
 

Priponke

  • 1948883-1391544679961.jpg
    1948883-1391544679961.jpg
    64,1 KB · Ogledi: 1.565