Približno koliko denarja?

endva3

Pripravnik
20. feb 2013
30
0
6
S koliko denarja (približno), se da priti skozi za en mesec Tajske in Malezije, let. karta je že kupljena, zanima me nek srednji budget (prenočišče svoja soba, lahko s ščurki, pristna hrana na ulici, javni prevoz, pa vstopnine za kakšne res ogleda vredne znamenitosti, jahanje slonov in podobne oslarije odpadejo) . Hvala.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Midva sma lani za 17 dni in noči porabila nekje 1000 eurov po glavi (Tajska). Sem pa na enem avtobusu debatiral z enim 50+ francozom, ki je verjetno za mesec dni porabil 100 eurov. Ker je pribijal take - ne mislim plačevat 5 eurov na noč, pa ja nisem nor
grin1.gif
Ampak glede na to, v kaki luknji sma spala za 10 eurov po osebi...

BTW - malo si preberi o scamih na internetu, da ne nasedeš iz prve.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
prenočišče budget računej 5-10€ na noč.obrok na ulici je 1€.vlak in bus poceni.če greš na špar varijanto 500€ maš vrh glave.če misliš tajsko doživet pa rajši 1000€
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Midva sma lani za 17 dni in noči porabila nekje 1000 eurov po glavi (Tajska). Sem pa na enem avtobusu debatiral z enim 50+ francozom, ki je verjetno za mesec dni porabil 100 eurov. Ker je pribijal take - ne mislim plačevat 5 eurov na noč, pa ja nisem nor
grin1.gif
Ampak glede na to, v kaki luknji sma spala za 10 eurov po osebi...

BTW - malo si preberi o scamih na internetu, da ne nasedeš iz prve.

To 1000€/osebo skupi z letalsko karto ali brez??

LP
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Verjetno kar brez karte.

Mene je 1 mesec Laosa in Tajske prišel 1600 € z letalsko karto vred (ki je bila 500 €), ampak bilo je vse skupaj zelo nizkocenovno, z najdražjim spanjem 10 € na noč za dva. Še v Bangkoku je bilo spanje cenejše. Pa dejansko za tistih 8 € za dva dobiš relativno solidne sobe (čeprav je beseda "solidno" precej raztegljiva, tisti vajeni hotelskega turizma je ne bi niti povohala).
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sam pol kaj nanese se ostale stroske? Transferji z letalom? Ker ce je hrana tako poceni, pa recmo da je 4€ na osebo (ne 1€ kot je omenjeno zgoraj), pa spanje po 15€/osebo....15€*30=450€ + 4€*30=120€ je tole skupaj 600€ ce zaokrozimo...pa imas pokrite glavno kar rabis...hrana in prenocisce. Kaj vam pol nanese se dodatrnih 500€ stroskov? OK imas cel kup transferjev s trajekti, tuk tuki, taxiji, verjetno tud kako letalo, ce noces prebit 3dni na busu. Sam glede na to ko pravite kok je javni promet poceni....
Me sam zanima, ker sem tud sam planiral dopust na Tajskem, pa nisem imel predvidenih tolko financ za 20 dni.

LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Najina izkušnja, 24 dni Singapurja, Malezije po dolgem in počez + Malezijski del Bornea = 1.500€ za 2 osebi brez letalskih kart.

Ponekod ne nanese drugače, kot da vzameš prenočišče v katerem je treba svojo rjuho dati čez posteljnino, ponekod je bilo za 6€ nočitev za 2 osebi čudovito in čisto z Internetom, enkrat sva spala v Pullmanu v Kuchingu za 40€ za 2 osebi na noč (splurge
nahrung002.gif
kopalnica je bila v velikosti moje dnevne sobe), skratka probala sva vse, kar je prišlo in to je najino povprečje.

Zgoraj omenjenih 1.500€ za 2 osebi za 24 dni potovanja zajema:
- vse transferje (v glavnem avtobuse in na žalost tudi prehitre mini kombije - mater me je bilo strah, tudi par pirov ni pomagalo, gliserje na otoke, najeme mopedov in še kaj)
- hrano od 1€ po osebi na ulici od odlične do povprečne, slabo nisem nikoli jedel, do 4€ po osebi za zajtrk na rajskem otoku, ker se ceneje ni dalo
- nakupovanja cunj, spominkov in kakšen nateg
- snoorkling
- vse vstopnine

1.500€ pa so potem bili še leti iz Benetk tja in nazaj ter med Borneom in Malajskim delom Malezije.

Pa pravijo, da je Malezija med dražjimi JV Azijskimi destinacijami. Mogoče pa le ni, ker je velika konkurenca, ker je turizem vrhunsko razvit. Ne znam sam oceniti, ker drugje še nisem bil.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Vietnam lansko leto, 21 dni, iz severa na jug. Med potjo en kup ogledov znamenitosti, prevozi z ladjami, vlaki, spalnimi busi, kombiji, taxi, pa še notranji let. Vse te izkušnje ti dajo misliti... Ker če si navajen udobnosti EU prevoznih sredstev, potem.... uf potem boš imel dol težavo. Spanje v boljših hotelih od povprečja, ker mi 15€ več na dan ne odtehta tega, da moram kakšne ščurke po sobah loviti.
Hrana na ulici in v restavracijah, pivo v večjih količinah,... nič kupovanja cot in spominkov.

Brez kart sva dol "zaružila" vsak po 1200€.

Veliko? mah kaj pa vem, na tajskem sva se malenkost več porabila. Ampak ta Vietnam mi je ostal v dobrem spominu in bom zadevo ponovil še s kakšnim otokom.

Verjamem pa, da bi lahko prišel skozi tudi s polovico tega denarja. Ampak...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Aja, naj še to povem, da midva sva solirala tam, če imaš program od kakšne agencije, ti tudi ona pobere smetano, imaš pa marsikatero skrb prihranjeno.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Dobra tema..., jaz grem 23. februarja na Filipine (3 tedne). Glede na to, da je je to ena najcenejših destinacij, ter, da sva že kar dobro naštudirala transferje, računam da bo šlo s 1000€ po glavi skozi. Letalska karta do tja ni vključena, Sicer pa je bila 830€/os

Prevozi po kopnem so smešno poceni - celonočna vožnja cca. 10€, potem bova imela 4 notranje lete cca. 60-70€ vsak.

Spanje od 5-15€. Za 15€ se dobi že kar "luksuz". Hrana in pijača je tudi zelo poceni za naše razmere. GReva backpack varianto, brez agencije, izleti pa prek lokalnih agencij. Tako, da se mi zdi okvirni budget 50€/dan/os kar realen.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Manila - Banaue, Batad, Sagada - Manila - Bohol -Cebu - Iloilo? - Palawan - Coron? - Manila

Tam kjer so vprašaji se bova sproti odločila, malo zaradi tega, ker ne veva, če bo vse časovno zneslo, malo pa zaradi trenutnih razmer zaradi tajfuna, ker so to opustošena območja.

Kak plan imata vidva?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Midva sma lani za 17 dni in noči porabila nekje 1000 eurov po glavi (Tajska). Sem pa na enem avtobusu debatiral z enim 50+ francozom, ki je verjetno za mesec dni porabil 100 eurov. Ker je pribijal take - ne mislim plačevat 5 eurov na noč, pa ja nisem nor
grin1.gif
Ampak glede na to, v kaki luknji sma spala za 10 eurov po osebi...

BTW - malo si preberi o scamih na internetu, da ne nasedeš iz prve.

To 1000€/osebo skupi z letalsko karto ali brez??

LP

Brez karte. V bistvu je bilo cca 1100 po glavi, s tem, da je vse vključeno tudi dva notrajnja leta (BKK - Pukhet - BKK).

Mimogrede, za tiste, ki greste prvič v "manj razviti" del sveta. Kljub temu, da je tam napovedanih 30+ stopinj, ne imet samo kratkorokavnih cunj. Sploh za transporte, ker na avtobusih, kombijih, letalih in taksijih in trgovinah je cca 15 stopinj, ker poznajo pri klimi samo eno nastavitev - maksimalno pihanje in minimalno temperaturo.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Da izkoristim temo, pozna kdo kako pametno opcijo za long time rental v aziji? Za recimo 1-5 let ali vec.
Mislim, da ima uporabnik "PIC" precej tovrstnih izkušenj.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
v bistvu imava rezervirane karte za Cebu in od tam sva hotela na Bohol in na sever otoka na Bantayan. Vendar še nisva preverila, kakšen so razmere. A maš kakšno informacijo?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.264
791
113
Malezija je draga, Tajska tudi vedno bolj. Kok zapraviš je odvisno od tega koliko se premikaš, kje spiš in kako ješ. Bil slab mesec nazaj v Indoneziji 28dni. 900€ letslska benetke - jakarta + 5 notranjih letov. Spal v spodobnih hotelih kjer se je dalo v hotelih z bazenom s klimo in spodobno kopalnico cca 20-30€ na noč razen nekaj dni v luxus vili s privat bazenom 100€ na noč, jedel za njihove razmere dragih restavracijah, spil veliko piva, ki je relativno drago (2-3€ za 0,66L), prepotoval od severa Sulawesi do juga otok Lombok, najel motor, avtomobile z voznikom, taxije, ladje, čolni, tuktuki, plačeval vodiče za đunglo.... dobrega 2k€ vsak.

Vse je odvisno kaj želiš vidt, kakšen luksuz si obetaš in koliko maš časa, saj včasih 300km s privat voznikom in avtom traja 12 ur in stane 15€, lahko pa vzameš avion, ki je 40€ pa slabo uro, lahko spiš v najcenejših sobah za 5-10€, lahko ne piješ piva,...

lp
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Bangkok - eden izmed tower barov - letos marca, malo pivo 8,5€.
jezen.gif

Sicer sem si ogledal nekaj sob, bungalovov ipd za cca 9€ na noč za 2 in moram rečt, da skoraj raje ostanem doma.
Midva sva po otokih spala večinoma po cca 20 do 37€ na noč, pa že to je bilo skromno.
Pa tudi javni prevoz nikjer ni lih smešno poceni. Pač, če te ne nategnejo je poceni, sicer pa kmalu podobno kot pri nas.
Recimo v BKK daš 50 batov 1,2€, da te s tuk tukom pelje čez pol mesta, ampak moraš skoraj sigurno it pogledat še enga krojača, al pa nakit...Itak da nikjer nič ne kupiš, ampak recimo po dveh dneh bangkoka, ko vidiš že ene 3 krojače jih imaš počasi zadosti.
Potem se zmeniš, da hočeš samo prevoz, to je pa pol že ene 4-5€. Za 5€ me pa že doma taksi zapele tiste 3 kilometre in potem jaz temu več ne pravim smešno poceni. Pa še primerjava, doma taksi, al pa tist star zaruznjen tuk tuk....
Na otokih iz luke do bungalovov ali sob hočejo skoraj praviloma 4 do 5€ po glavi. To zame ni smešno poceni. En dan sva se z mojo zainatla, da ne bova plačala tistih 5€ za prevoz do mesta na otoku in sva ponujala po 3€ cirka enim 20 tuk tukom in pick-upom in guess what, tistih 5 kilometrov sva morala prepešačit. Tipi so raje šli prazni naprej, kot pa da bi pobrali par evrov/batov. Tudi veliko pivo je povsod 80 batov - 2€, tudi u štacuni. Ni to lih neka smešna cena. Je pa res obrok hrane ta padtai povsod cca 1€, to priznam da je poceni, kljub nizki higieni. Uglavnem planiraj met sabo raje par sto € več. Na Tajskem je dejansko toliko turistov, da si tajci lahko dovolijo razmeroma pre-visoke cene, nategnit te pa probajo povsot, tudi na pošti za znamke. Sem po skoraj mesecu dni bil prav vesel, da grem domov. Če bi recimo želel potovat in bivat po tajskem na nekem podobnem stamdardu kot doma, bi me to stalo več kot me to stane doma. Kar poglejte mal na agodo, al pa booking, čim je kaj bolj solidnega ni več đabe. Konec koncev lahko zavit v karton na tleh spim zastonj tudi v Parizu, Milanu ali New Yorku. Uglavnem nočem pokvarit vsega feelinga, morda pa je vseeno prav da vsaj nekdo opozori navdušence, da tajska ni več ista tajska kot je to bila 10-20-30 let nazaj.
cool-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
To sem videl lani v Bankgoku, v primerjavi s samo 5 let prej so šle cene drastično gor, pivo skoraj toliko kot v LJ, vsaj tam, kjer je turizem.
Edino hrana je še vedno zelo poceni, skoraj smešno poceni, to pa res.

Sem malo pogledal lanski izračun: mene je tri tedne Laosa s 3 dnevi Tajske, , če odštejem avionsko karto do Bangkoka ter dvema notranjima letoma po Tajski, 2x 4 urni ogled Hongkonga, transfer do Benetk ter nekaj zdravstvene in zavarovalniške nujnosti prišel cca 900 €.

Bivanja so bila med 3 in 10 € na noč za dva (niti enkrat nisem videl ščurkov), hrana od 1 do 5 evrov po obroku, je pa res, da se za 1 evro ne naješ bohvekaj, to je samo za "zwischendurch". Na splošno je v Laosu hrana 2x dražja kot na Tajskem (pa je razvitost neprimerljivo slabša). Lahko pa štejem zraven tudi za 10 celih dni rentanih motorjev in prevoženih 1200 km z njimi, kar pa je vseeno z gorivom in servisom ter obvezno masažo na koncu ture naneslo vsega skupaj komaj kakih 70-80 evrov. So pa zato trekingi dragi, 3 dnevna džungla je bila kar lepo 90 €. Pa to v Laosu, najrevnejšem tam okoli. Kamlu tudi ugotoviš, da četudi prevozi stanejo le po nekaj evrov, se jih hitro nabere še pa še. Pa seveda konzumacija Beerlao, no, tudi to je zajeten strošek, ne gre drugače pri 40+ stopinjah.
evil.gif


Če bi omejil pivo le sem pa tja na kak pir ter se manj ukvarjal z raznimi aktivnostmi, kot so motorji, kajaki, vstopnine v razne templje in slapove ter šel čimveč peš, bi se dalo čez priti tudi z recimo 500 evri za 25 dni, samo zakaj bi potem sploh rinil tja???
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik potnik pravi:
v bistvu imava rezervirane karte za Cebu in od tam sva hotela na Bohol in na sever otoka na Bantayan. Vendar še nisva preverila, kakšen so razmere. A maš kakšno informacijo?

Daj kaj vec napisi no..., kaj..., iz Evrope v Manilo, potem na Cebu? Koliko casa, samo te destinacije, ki si napisal, ali se kaj drugega? Bantanyan je bil v koridorju tajfuna, tako, da glede na to kaj vse ponujajo Filipini jaz ne bi to zacahnal kot top destinacijo potovanja..., glede na to da imajo 7000 otokov plus, se ogni opustosenjq in ocufanih palm.