Covid-19 Prepoved uporabe pirotehnike

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Kdo mi zna razložit, kakšen vpliv ima uporaba pirotehnike na COVID.V petek sem preko spleta po nekaj letih v Merkurju kupil nekaj pirotehnike, saj nam je vse ostalo ta vlada prepovedala. Sedaj pa je prepovedala tudi prodajo in uporabo pirotehnike. Edina stvar, ki nam bi vsaj malo polepšala praznike je sedaj tudi prepovedana. Kaj naj bi to vplivalo na širjenje Covid če jaz spustim nekaj raket mi ni jasno.:gorjaca:
 
  • Haha
Reactions: sandra

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pirotehnika v teh časih je zelo nevarna. Ti imaś lahko virus, z rokami prijemaš raketo, to raketo v zraku raznese in se na tisoče virusov razprši po okolici. Dejansko imaš v rokah orožje za množično okuževanje z razprševanjem virusa po zraku.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Predvidevam, da je cilj, da ne bo cela vas zbrana okoli ene baterije. Lahko pa, da se motim.

Vem zgolj to, da se moj pes ne bo rabil cel teden tresti in za to sem zelo hvaležen. Mislim pa, da ni to vladna poteza - skoraj prepričan sem, da so se tako odločile trgovine same od sebe.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113
Nekdo ni previden in mu odtrga prste, potrebno ga je z rešilnim vozilom peljati v bolnišnico, tam ga morajo operirati, ... Skratka, nepotrebni stroški.

Na spletu lahko pogledaš spektakularne ognjemete.


 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Pirotehnika v teh časih je zelo nevarna. Ti imaś lahko virus, z rokami prijemaš raketo, to raketo v zraku raznese in se na tisoče virusov razprši po okolici. Dejansko imaš v rokah orožje za množično okuževanje z razprševanjem virusa po zraku.
Pirotehnika je večinoma Kitajska. V Wuhanu so v rakete zapakirali virus Covid 19. Ko eksplodira se virus razširi na veliko območje.
To je ugotovila SOVA, zato so to prepovedali.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Nekdo ni previden in mu odtrga prste, potrebno ga je z rešilnim vozilom peljati v bolnišnico, tam ga morajo operirati, ... Skratka, nepotrebni stroški.

Na spletu lahko pogledaš spektakularne ognjemete.



Potem naj se prepovejo voznjo z avti, da se kdo ne poskoduje ob prometni nesreci, potrebno ga je z rešilnim vozilom peljati v bolnišnico, tam ga morajo operirati, ... Skratka, nepotrebni stroški.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Meni pa je čisto ok, da je prepovedana in če po pravici povem sploh ne vidim nekega pointa v teh petardah in raketah. Ajde, da bi to bil en ognjemet ali dva, samo to je potem pri vsaki hiši, bloku, povsod poka od 23.30 do 01.00. Da ne govorim kakšno pustijo nekateri za sabo in kako naprimer smrdi še nekaj časa po koncu med bloki.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Meni pa je čisto ok, da je prepovedana in če po pravici povem sploh ne vidim nekega pointa v teh petardah in raketah. Ajde, da bi to bil en ognjemet ali dva, samo to je potem pri vsaki hiši, bloku, povsod poka od 23.30 do 01.00. Da ne govorim kakšno pustijo nekateri za sabo in kako naprimer smrdi še nekaj časa po koncu med bloki.
Dobro, to je drug vidik pirotehnike, zaradi katerega bi se na splošno lahko prepovedala pirotehnika. Tako kot bi se recimo lahko tudi prepovedali razni preleti letal v znak slavja ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Res ne vem kaj imata Covid in pirotehnika, sam meni se ne glede na covid pirotehnika zdi ena najbolj brezveznih in nepotrebnih stvari kar jih je. Močno onesnažujejo okolje, tako ekološko kot zvočno, so nevarne in vsako leto povzročajo nepotrebne poškodbe ter povzročajo stres in nelagodje pri živalih. Tako da meni je čudno da pirotehnika nasploh ni prepovedana. No sam z covidom pa pomoje nima čisto nič.
 
Nazadnje urejeno:

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.618
113
Potem naj se prepovejo voznjo z avti, da se kdo ne poskoduje ob prometni nesreci, potrebno ga je z rešilnim vozilom peljati v bolnišnico, tam ga morajo operirati, ... Skratka, nepotrebni stroški.
Vožnja oz. hiter premik iz točke A na točko B je v današnjem svetu, malo bolj nujna kot pirotehnika, ali ne? Zmeraj bolj razmišljaš, trdo kot mirsi. Al sam trolaš?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Kdo mi zna razložit, kakšen vpliv ima uporaba pirotehnike na COVID.V petek sem preko spleta po nekaj letih v Merkurju kupil nekaj pirotehnike, saj nam je vse ostalo ta vlada prepovedala. Sedaj pa je prepovedala tudi prodajo in uporabo pirotehnike. Edina stvar, ki nam bi vsaj malo polepšala praznike je sedaj tudi prepovedana. Kaj naj bi to vplivalo na širjenje Covid če jaz spustim nekaj raket mi ni jasno.:gorjaca:

Proklete barabe!

ampak lahko jim kljubuješ tako, da ji spustiš v svojem stanovanju in tako ne boš nikogar ogrožal, in še bilj doživeto bo vse skupaj,
ker boš to lahko najbolj osebno doživel, svetlobne, zvočne in tudi dimne učinke!

V znak protesta predvajaj to v živo preko FB in daj pod haštag še Alter, da bomo lahko lajkali in te s tem podprli!

:zaljubljen: :zaljubljen: :zaljubljen:
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
saj, glih še rabijo tam 2 kirurga, ki krpata raztrgane roke. se ti zdi to potrebno? ni dovolj covida v bolnicah?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd