Prenosnik na kablu z ali brez baterije

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Pri starem prenosniku sem jo vedno ven jemal, stari compaq, baterija je bila obstrani šla je ven hitro brez problemov in po nekaj času je baterija postala nefiksna, sama ven padla. Baterija mi po parih letih prav tako ni zdržala nič neč večina časa pa je bil prenosnik na štromu. Pri novem je tudi poskusil še nisem ven dati HP Compaq in nisem še probal koliko zdrži :p

Veliko jih daje ven nekateri ne, meni se je enostavno ne ljubi več :p
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
kaj pa ko računalnik stoji po več mesecev na policah trgovine s prazno baterijo?da ne štejemo časa ko je do tja prišel...

jaz imam novega prenosnika pa sem baterijo do zdaj 1x polnil...jo imam veni ker je večina časa na štromu

po mojem ne more baterija izumirati če stoji...lahko bi še naštel kar nekaj primerov..npr. gsmi...
moje mnenje pač...
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Moj HP prenosnik je star oz bo počasi star 1 leto in pol. Pa imam skoz baterijo noter! Večinoma ga imam doma na kablu, če sem pa kje na poti pa brez. Zdi se mi, da se zmogljivost ni nič zmanjšala. Je pa centrino. Če baterija predolgo stoji tudi ni dobro. Tudi v prihodnje je nebom jemal ven!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik dejan001 pravi:
kaj pa ko računalnik stoji po več mesecev na policah trgovine s prazno baterijo?da ne štejemo časa ko je do tja prišel...
A nisi pogledal tabele od philips-a zgoraj ?
Celo po letu dni je baterija imela 96% kapacitete.
Razen, če je imela napačno polnitev ali napačno temperaturo. Potem je crknila že po treh mesecih.
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
V navodilih za uporabo od mojega prenosnika piše:

"Baterijo je dobro izprazniti do konca, ko se jo ponovno prključi na napajanje, prav tako pa je dobro, če se prenosnik izključi iz napajanja, če je baterija nopolnjena. Če želite prenosnik dlje uporabljati priklopljen na napajanje, odklopite baterijo, ker ji s tem krajšate življensko dobo "

l.p.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik maggio pravi:
V navodilih za uporabo od mojega prenosnika piše:

"Baterijo je dobro izprazniti do konca, ko se jo ponovno prključi na napajanje, prav tako pa je dobro, če se prenosnik izključi iz napajanja, če je baterija nopolnjena. Če želite prenosnik dlje uporabljati priklopljen na napajanje, odklopite baterijo, ker ji s tem krajšate življensko dobo "

l.p.


Odklopite, ker ji s tem krajšate življensjko dobo. Potem ni dobro odklapljati.
grin1.gif
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
hočejo povedat da vzamimo baterijo ven če imamo dalj priklopljenega na elektriko

napisal sem pa dobesedno ali ("dovejično" tako kokr piše v knjižici
hysterical-1.gif
)
 

twolf

Zelenc'
31. avg 2007
2
0
1
Moj prenosnik ima že 3,5 let. Baterijo imam vedno noter, 1X na mesec jo popolnoma izpraznim. Je že precej izrabljena (drži le še 22 Wh nova 47), a še vedno dovoljuje 1:50 dela.
LP
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Sem dajal ven pri starem prenosniku...pa sem 2x pozabil, da sem brez in izšekal kabel in zgubil za 2 uri dela. :norec:

To je največja jeba. Tudi sam sem dajal baterijo ven - dokler mi ni enkrat po ene 4h urah dela prekinl električni tok v bajti.
cry12bpy.gif

No od takrat dalje mam raje za zihr baterijo notr.
grin1.gif


Sicer se pa baterija hitreje uniči če je notr.
 

magnum

Pripravnik
31. avg 2007
230
3
18
Lp.

HP nx7000 star 4 leta. Baterija vedno not, prizgan v povprecju nekje 10 ur na dan. Kapaciteta cca. 90% zacetnih zmogljivosti.

Jaz se ne bi sekiral :)

Srecno, jZ
 

dejan001

Pripravnik
3. sep 2007
363
0
16
odgovor na to vprašanje od toshibe:

Spostovani,

baterija je lahko ves cas v prenosniku. Priporoceno je, da jo
popolnoma izpraznete enkrat mesecno, lahko veckrat.
Ce greste na dopust za vec kot teden dni, je priporoceno, da baterijo
odstranite in primerno shranite.
To je le nekaj nasvetov iz prakse. Bolj natancna navodila najdete v prirocniku,
v poglavju Napajanje in nacini delovanja, ki ste ga prejeli skupaj s prenosnikom.


v navodilih pa ne piše nič...vprašanje je bilo jasno zastavljeno...odgovor pa ne...če imam prenosnika skozi na elektriki je po moje bolje baterijo odstraniti...
 

gregap

Pripravnik
11. okt 2007
233
0
16
Morm radar postavt, da mi povejo.
Hy
Sej ko ga uklopis na kabl lahko spodaj desno v orodni vrstici najdes ikono od laptopa in tam mas ves funkcij, izmed katerih lahko izberes tisto, da med delovanjem racunalnika na kablu dobesedno izklopis baterijo. Vsaj pr men je tako.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik gregap pravi:
Hy
Sej ko ga uklopis na kabl lahko spodaj desno v orodni vrstici najdes ikono od laptopa in tam mas ves funkcij, izmed katerih lahko izberes tisto, da med delovanjem racunalnika na kablu dobesedno izklopis baterijo. Vsaj pr men je tako.
Ja, to je to, če nimaš HP jajc.
rolleyes-1.gif