Prenosnik na kablu z ali brez baterije

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kako je vaše mnenje. Jst mam prenosnika že več kot leto in ga 90% časa furam na kablu z priklopljeno baterij. Zdej pa sm mal v dilemi k nevem a se baterija tko hitrej al bolj počasi uniči oz. je koneckoncev vseeno.

Če kdo kaj ve na dan z besedo.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Prodajalci na Hermes za HP so mi priporočali jemanje baterije ven.

Nisem siguren, da je to dober nasvet.
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.465
113
Baterije ven!
Prenosnik se greje in toplota za baterije ni zdrava.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ma če že tako gledamo, a ni tudi za baterijo slabo da stoji nekje v prazno. In vsaj kar se tiče mojega prenosnika, je baterija daleč od centra toplote. Jst mam občutek, da se pri mojemu življenjska doba baterije v enem letu nejemanja ven ni bistveno zmanjšala, pa prenosnik sam ni noben vzor kvalitete(tronote).

Kake bolj praktične izkušnje mogoče.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.465
113
Za baterijo je najbolje, da stoji na pol izpraznjena v hladnješem prostoru.
Preveč polna in na toplem pa dokaj hitro izgublja kapaciteto.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Pomoje pa cist vseen drek. Moja je bila v predalu in je danes neuporabna. Drug prenosnik enaka storija pa je ima baterija pomoje se vsaj 80% zmogljivosti. Tko da...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Tko nekak tudi jst razmišljam. K še v nobenem manualu od prenosnika nism zasledil da bi baterijo mogu odklapljat. Sam je pa okoli mene zmerej zadosti ljudi k trdijo drugač.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Jst sm prve par dni dajal baterijo vn....zdej pa sploh ne vec.
enostavno ne da se mi
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Kar se tiče litijevih baterij, naj bi bilo optimalno za shranjevanje sobna temperatura in 75% napolnjenost. Pred ponovno uporabo pa polnjenje seveda.
Jaz imam acerja, pa malo delam na baterijo, veliko na napajalniku, nikoli nisem ven jemal baterije (kar mi je tudi že prav prišlo, ko je elektrike zmanjkalo
grin1.gif
), pa še vedno zdrži toliko kot na začetku. Ima pa laptop že skoraj dve leti obratovanja.

lp
Peter
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Tukaj pravijo, da je najboljše hraniti baterijo pri 40% napolnjenosti, po možnosti v kakem hladilniku.

Še slika:
partone-19a.gif


Drugače pa je dobro jemati baterijo ven, ni pa fajn, če ti takrat zmanjka elektrike
rolleyes-1.gif

Pa baterijo je dobro tudi vsake toliko časa čisto izprazniti in potem do konca nazaj napolniti (recimo 1x na mesec).
 

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
jaz imam baterijo zmeraj not..nekateri serviserji trdijo, da je boljše za laptop, da je baterija not, nekateri pravijo, da naj se baterija odstranjuje, ker bo bolj dolgo držala, skratka vsak drugače.sem pa v navodilih za uporabo mojega laptopa zasledil to:

Citat:
2.6 Zmanjševanje uporabe energije

Čeprav vaš prenosnik (skupaj z operacijskim sistemom) ohranja energijo, obstajajo ukrepi, ki zmanjšujejo uporabo energije:
• Kadarkoli je mogoče uporabljajte AC energijo.
• Zmanjšajte intenzivnost LCD osvetljenosti, saj zelo osvetljen zaslon uporabi več energije.
• Za branje in zapisovanje datotek uporabljajte HDD ali PCMCIA pogon, namesto zunanjega USB FDD.
OPOMBA: Kadarkoli je sistem vklopljen se prepričajte, da je baterijski vložek vstavljen v prostor za baterijski vložek.

drugače pa je po mojem bolj kot ne vseeno ali je baterija not ali ne, ker ko je laptop priključen na elektriko, itak dobiva energijo direktno preko el. omrežja in ne prek baterije. je pa res, da je za baterijo boljše, da je nekje na hladnem kot pa v laptopu, čeprav se to po mojem ne pozna tako veliko. če pa kar naprej jemlješ baterijo ven in not pa lahko počasi tudi zjebeš tiste zaklopke in ti potem začne baterija "plavati".
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Zanimivo! Enkrat smo gledali podobna poročila, samo nikjer pa še nisem videl, da je dobro baterijo izpostavljat mrazu.
Definitivno pa jih moraš pred uporabo ogret, right? Ker sem samo enkrat uporabljal hladno baterijo
uf-1.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Koliko mi je poznano so pred leti zaradi tega crkovale matične. Tisti 70W napajalnik ni glih dovolj močen za napajanje. Baterija naj bi mu pomagala pri večji obremenitvi. Tako so mi rekli pred leti na servisu...tako da baterijo imej na svojem mestu - v prenosniku, lepo na toplem.
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
baterijo je priporocljivo vsake kvatre do konca izpraznit in napolnit
ce je zunaj in not
vsaj na 2 tedna 1x
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Na parih straneh sem zasledil, da priporočajo dajanje baterije ven. Na nobeni, da je vseeno.





Kaj pa tole? Si doma in se seliš iz sobe v sobo, na pojstlo ipd...



Bolje dajati ven in not baterijo vsakič, ko se seliš, ali pustiti notri?
 
Nazadnje urejeno:

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Na postelji v vsakem primeru ni zdravo zaradi ventilacije. Ce bos dajal ven ti bo zlo hitro slo vse skupaj na k. torej pozabi
smirk-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sem dajal ven pri starem prenosniku...pa sem 2x pozabil, da sem brez in izšekal kabel in zgubil za 2 uri dela. :norec:

Na ThinkPad R61, ni zračnikov spodaj. Je nalašč narejen tako, da vleče zrak če velko režo zadaj in ga piha ven ob strani. Spodaj pa ni skoraj nič.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kaj pa tole? Si doma in se seliš iz sobe v sobo, na pojstlo ipd...

Pomoje, da če se dosti seliš s prenosnikom, da je brezveze ven pa not baterijo dajat... ker jo prej ali slej pozabiš.

btw, tukaj :norec: ne prime, ampak moraš dat crazy1
wink-1.gif


lp
Peter
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
No glede baterije sem slišal že toliko konfuznih nasvetov da na koncu res ne veš a se matrat z izklapljanjem ali ne. Potem sem se odločil za komfortno varianto, na šihtu na AC adapter, potem pa doma na baterijo in tako dalje. v glavnem, nekako iz vsega sem potegnil da samo0 na AC in z baterijo notri bo baterija šla v roku enega leta. Tudi imam en tak primer (n800v).

Nekateri svetujejo več obratovanja na baterije, nekateri manj, sredina trditev bi se našla da tm na 14 dni izprazneš in potem ponovno napolniš.

Še najbolje pa je bilo ko preprosto nisem pazil, bateriji se po 1 letu ni bistveno poznalo. Po 2 letih pa zdaj al novo (pač je prejšnja amprtizirana) ali pa nov laptop komplet, ampak sam menjam laptopa ponavadi na 1 leto tako da za zadnje še nisem ravno siguren ...
 

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
še moje mnenje;

v letu in pol se je baterija izrabila okvirno 20%, iz prenosnika je ne dajem ven, pri uporabi pa pazim, da jo izpraznim in napolnim do 100%, sicer pa tudi nisem zasledil v manualu, da je priporočljivo baterijo odstraniti v kolikor ni v uporabi.