Prenos iz Androida na Android

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Torej nov tel. Enostaven prenos vsega iz starega na novega.
Kaj če dam enak google račun in se prijavim v Google trgovino? Mi bo na novi tel prenesel vse programe?
Koledar in imenik seveda ročno - izvoz v datoteko in uvoz na novem b bazo?
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.583
493
83
Zakaj ne bi preneslo tudi imenik in koledar? Če imaš na istem računu vse, seveda, da ti bo vse preneslo.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Torej nov tel. Enostaven prenos vsega iz starega na novega.
Kaj če dam enak google račun in se prijavim v Google trgovino? Mi bo na novi tel prenesel vse programe?
Koledar in imenik seveda ročno - izvoz v datoteko in uvoz na novem b bazo?

Če je novi telefon Samsung, potem uporabi app SmartSwitch in iz starega boš lahko prenesel veliko večino stvari, po žici ali preko WiFi.
Če sta oba, stari in novi Samsung, potem boš lahko prenesel 99% stvari, celo arhiv klicev, SMSjem, MMSjev,..

Imajo pa tudi telefoni drugih bolj znanih znamk podobne programe kot je SmartSwitch, zato bi pomagalo, če bi napisal znamki obeh telefonov.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Na starem telefonu moraš imeti vklopljeno backupiranje na Google. Preglej nastavitve in Google sync. To ti shrani kontakte (emaile in telefonske) in nameščene aplikacije. Ko se na novem telefonu vlogiraš z istim Google accountom, ti skopira kontakte in imaš v google play storu zgodovino inštaliranih aplikacij, tako da lahko spet inštaliraš iste aplikacije tudi na nov telefon. Za vsako aplikacijo posebej pa moraš potem sam poskrbeti za backup vsebine in prenos te vsebine na nov telefon.

Zgoraj opisano je najbolj "peš" postopek. Nekateri proizvajalci ponujajo aplikacije za prenos vsebine iz starega telefona (glej npr. zgoraj omenjeni Samsung). Če le-teh nimaš, velja zgoraj napisano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Jaz sem še zmeraj dobil nazaj večino na osnovi varnostnega kopiranja. Tudi podatki večine aplikacij, ki jih uporabljam, gredo zraven.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.497
991
113
Jaz sem še zmeraj dobil nazaj večino na osnovi varnostnega kopiranja. Tudi podatki večine aplikacij, ki jih uporabljam, gredo zraven.

Večinoma, ampak ni se za zanašat. Lahko, da te kopiranje prijetno preseneti, ampak če kaj res rabiš, je ročni backup najbolj ziher.
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
HVALA.
Najlepši so:
1. mesto - "Naj" bi šlo skoraj vse.
2. mesto - "Z malo sreče bo"
Odlično zmagal, če bi vsaj malo omenil za katero firmo se gre, bi bilo veliko lažje.
Tisto naj sem pa poudaril, ker ima vsak posameznik kakšne svoje programe(aptoide, crack in pod.) in pa tudi nastavitve v telefonu.
Pravtako obstaja tudi veliko različnih načinov prenosa, eni so boljši drugi slabši.
Google recimo poskrbi za skoraj vse, ni pa vsemogočni.
Zato ti je tudi uporabnik krava to napisal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Android je glede prenosa/restavracije podatkov še vedno v kameni dobi. Meni še nikoli, ampak res nikoli še ni uspelo prenesti vseh podatkov nazaj na telefon. Imam vključen backup na Google, ko sem imel še Samsunge sem imel vključen backup še k njim in sem imel pri vsakem telefonu za nekaj ur ročnega dela, da je telefon vsaj približno podoben prejšnji verziji.
Prej sem pač razumel, da je možno, da programi za prenos ne omogočajo vsega, ker so pač vezani na znamko in sem bil zato toliko bolj razočaran pri zadnjem prehodu iz Oneplus 7 Pro na Oneplus Pro 9, torej prenos znotraj iste znamke. Z uporabo OneSwitch mi je preneslo vse datoteke iz notranjega spomina (slike, klice, SMSe, morda še kaj, ...) in 0 (nula) uporabniških nastavitev.
V telefonu imam več računov za Google account, Facebook, Oneplus, Ofiice, Bolha, eAsisten, Viber. Noben se ni prenesel. Manjkajo vsi znani WiFIji, Bluetooth seznanjene naprave, VPNji, da ne govorim, da Klikin in KlikPro javita, da "aplikacija ni bila prenesena iz Google Play", manjkal je Authenticator, ...
Katastrofa. Nujno rabiš delujoč star telefon in potem aplikacije eno po eno nastavljaš/kopiraš podatke.
Prenesla se ni niti melodija zvonenja kontaktom.
Kot kaže sem prezahteven uporabnik, glede na to, da ostalim vse to dela!? :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Ja android še zdaj nima rešenega sistemskega full backupa. Trenutno so to vse polovičarske rešitve. Bi pa rekel, da je še najmanj dela, če narediš prenos preko appa iz starega mobitela na novega.
Apple ima to res eleganto rešeno in upam da bo Google skopiral zadevo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Ko sem pred leti dal HTC One na servis, sem preveril, če se dela backup, ga dal na tovarniški default in po vrnitvi s servisa obnovil iz varnostne kopije. Nazaj sem dobil vse, razen razporeditve ikon na namizju. V tem trenutku sicer nisem prepričal, če sem uporabil google backup ali je HTC imel kaj svojega.
Res pa je, da je problem precej bolj enostavno rešljiv, če gre za isto verzijo androida, oziroma v mojem primeru celo isti HW.
Pri zadnji menjavi telefona je bilo nekaj verzij androida vmes in restore je "pozabil" kar nekaj aplikacij, mislim pa, da si je denimo wi-fi-je zapomnil. Imenik, SMS-ji, zgodovina klicev mislim, da tudi ni bil problem.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Kako pa najlažje prenesti (samo stevilke) s starega samsunga (gt-s5610) na novega (A32)?. Vnaprej hvala!