Premium goriva na Bencinskih servish

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Bo kar držalo to o nekaj letih v povezavi z rotacijo, zato jaz kar lepo na MOL-u tankam. Vi pa če veste da je to OK pa kar...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
Khm, MOL je petrolova goriva oz skrajni vzhod Slovenije iz Madžarske. Nekaj pa tudi od Ine. Glede na infrastrukturo slednjih imam določene rezervacije.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.513
4.622
113
Jest na oldiju (5.7l V8) tankam 100 oktanski 95. To je sicer po navodilu majstra, ki mi je umerjal vplinjač. Prejšnje oldije sem vedno tankal 95. Težko rečem, da jaz opazim razliko (na porabi :zavijazocmi: ) ali moči. Požre vse kar vidi, gre pa toliko kot pač gre z veliko ropotanja in rukanja. Če vpliva kaj na boljše mazanje motorja, itd. pa toliko bolje.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
732
296
63
Khm, MOL je petrolova goriva oz skrajni vzhod Slovenije iz Madžarske. Nekaj pa tudi od Ine. Glede na infrastrukturo slednjih imam določene rezervacije.
To pa ne bo držalo. MOL ima svoje skladiščne kapacitete v Luki Koper (V Serminu izven luke pa Petrol, da ne bo kdo enačil tega), od koder z nafto oskrbuje zahodno, osrednjo in južno slovenijo. Severovzhod in vzhod pa z nafto iz madžarske rafinerije. Ubistvu je MOL edini ponudnik goriv, ki ima v Sloveniji svoje skladiščne kapacitete in svoje dobavne poti (poleg Petrola).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
To pa ne bo držalo. MOL ima svoje skladiščne kapacitete v Luki Koper (V Serminu izven luke pa Petrol, da ne bo kdo enačil tega), od koder z nafto oskrbuje zahodno, osrednjo in južno slovenijo. Severovzhod in vzhod pa z nafto iz madžarske rafinerije. Ubistvu je MOL edini ponudnik goriv, ki ima v Sloveniji svoje skladiščne kapacitete in svoje dobavne poti (poleg Petrola).

Na katerem pomolu?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.196
1.467
113
Jest na oldiju (5.7l V8) tankam 100 oktanski 95. To je sicer po navodilu majstra, ki mi je umerjal vplinjač. Prejšnje oldije sem vedno tankal 95. Težko rečem, da jaz opazim razliko (na porabi :zavijazocmi: ) ali moči. Požre vse kar vidi, gre pa toliko kot pač gre z veliko ropotanja in rukanja. Če vpliva kaj na boljše mazanje motorja, itd. pa toliko bolje.
Kako pa zgleda 100 oktanski 95? :D
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
Na TTTju - terminal za tekoče tovore. Tam kjer ima tudi Leitner svoje kapacitete in kjer skladiščijo JET A1. Zraven silosov za žita https://maps.app.goo.gl/81iZPrwWfig8HL927 (satelistki pogled)
Se pravi MOL pripelje tanker na tanker terminal od LK in potem vecino svojega tovora pripelje s kamioni v osrednjo in vzhodno Slovenijo za oskrbo svojih 50 in nekaj servisov? Ali imajo se kaksna druga celinska skladisca v SLO?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.513
4.622
113
Kaj pa če bi tako...je že kdo imel probleme z avtom zaradi goriva?
Kolegu z avtodomom se je ustavil sredi avtoceste po 20km ko je tankal dizla (Petrol). Ugotovili so, da se mu je zamašil filter in je imel notri dobesedno kot neko brozgo/sluz. Urgirali na Petrol in so priznali, da so res imeli neke težave s tankom. So mu pokrili strošek servisa, ki je bil na srečo le avtovleka + čiščenje.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
732
296
63
Se pravi MOL pripelje tanker na tanker terminal od LK in potem vecino svojega tovora pripelje s kamioni v osrednjo in vzhodno Slovenijo za oskrbo svojih 50 in nekaj servisov? Ali imajo se kaksna druga celinska skladisca v SLO?
MOL naroči tanker v Luko. Tam ga pretorvorijo v svoje nadzemne rezervoarje potem pa s kamioni naprej oskrbujejo vzhodno, južno in osrednjo Slovenijo. Severovzhodno in vzhodno oskrbujejo pa iz Madžarske. Nekaj nafte pa pretovorijo tudi na vagone. Tisto pa nevem kam peljejo. Celinskih skladišč pa MOL v sloveniji nima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in DOMEK