Prehrana v šoli v svobodi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.602
8.926
113
Kot rečeno, umiri se in kaj tebi ni jasno? Enmu nekoč je tud svanulo, da je arijska rasa nadrasa, pa je bla tud tvoja rasa za odpis. Sam kaj bi rasistu tvoje sorte to razlagal. Mater, čisto za vse so ženske v rutah krive, še za šolsko prehrano. Še dobro, da za tvoje hemeroide niso, ali pač.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.707
113
Problem današnje hrane je mogoče tudi, da jemo vse "staro". Naši predniki so imeli sicer bolj revno hrano, ampak poleti so jedli res svežo zelenjavo in sadje kako uro po pobiranju, svežo perutnino, zajce, pozimi pa odvisno od premožnosti in sorodstvenih vez parkrat sveže svinjsko meso. Najbolj bogati tudi govedino.
Kdor danes nima svoje pridelave hrane, vso hrano v življenju dobi na krožnik "staro", tudi če velja za "sveže".
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.962
5.043
113
Kot rečeno, umiri se in kaj tebi ni jasno? Enmu nekoč je tud svanulo, da je arijska rasa nadrasa, pa je bla tud tvoja rasa za odpis. Sam kaj bi rasistu tvoje sorte to razlagal. Mater, čisto za vse so ženske v rutah krive, še za šolsko prehrano. Še dobro, da za tvoje hemeroide niso, ali pač.
Jaz ne vem od kod tebi taka ljubezen do musličev. Sklepam da si to sam, ali da si oženil tako, ali pa si pač ekstremni levičar, ki bi rad uničil slovensko kulturo. Jaz žal nisem za to. In če ti povem v obraz resnico, sem rasist.
Da pa v OŠ na roditeljskem že šesto leto poslušam rutarke kako pizdijo čez svinjino na jedilniku, sem jaz kriv? Po tvojem ja, ker sem tako neprilagojen in nisem pripravljen odstranit svinjine iz svoje prehrane.
Daj presel se v Bosno in nehaj razdirat slovenski narod.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.707
113
Načeloma naj bo javna šola versko svobodna.
Otrok, ki zaradi religije nekaj ne je, naj pač prehrano za tisti dan odpove in rešujejo to kako drugače. Kaj pa pravijo za ramazan? Naj tisti mesece ne bo prehrane v šoli za starejše učence?
Dokler so moji otroci hodili v OŠ, v našem razredu ni bilo takih zahtev. Res pa je, da so bili muslimani bolj ali manj s Kosova in njihovi starši na sestanke niso hodili, ker mame tako ali tako niso nič razumele, očetje pa se v njihovi kulturi v "vzgojo" praviloma vključijo pozneje.
Mislim, da bo v bližnji prihodnosti glede tega vseeno manj težav z muslimani kot z ostalimi "religijami". Veganstvo, vegeterijanstvo, nedokazane preobčutljivosti na neke vrste hrane ... Posebni obroki za take in tudi resne alergije, kjer je pač razumljivo, da ni heca, tako ali drugače dražijo prehrano za vse "solidarnostno".
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.602
8.926
113
Jaz ne vem od kod tebi taka ljubezen do musličev. Sklepam da si to sam, ali da si oženil tako, ali pa si pač ekstremni levičar, ki bi rad uničil slovensko kulturo. Jaz žal nisem za to. In če ti povem v obraz resnico, sem rasist.
Da pa v OŠ na roditeljskem že šesto leto poslušam rutarke kako pizdijo čez svinjino na jedilniku, sem jaz kriv? Po tvojem ja, ker sem tako neprilagojen in nisem pripravljen odstranit svinjine iz svoje prehrane.
Daj presel se v Bosno in nehaj razdirat slovenski narod.
Se pravi, po tvojem. Ker ne sovražim neke skupine ljudi samo zaradi njihove barve kože, veroizpovedi in podobnih lastnosti, do njih čutim ljubezen, sem se oženil z muslimanko in bi rad uničil slovensko kulturo in sem seveda kakopak, brez tega ne gre pri tvoji omejeni sorti, ekstremni levičar. In na koncu me pošiljaš v Bosno. Uau, če je tole kar si ti slovenska kultura, potem je res nočem. In rasist si iz povsem drugih razlogov, kot zaradi tega, ker mi resnico ( tvojo) poveš v obraz. Tole kar se greš ti in tebi podobni ni nobena kultura.

Se pa spomnim enega profesorja Slovenščine v srednji šoli, Lazar po priimku, ki je napadel mojega sošolca, da naj gresta s oba s fotrom dvakrat žgana nazaj na vlak in za Bosno. Ubošče ubogo je sodilo mojega sošolca po tem, ker je bil zakurjen od celodnevnega dela na njivi pri Vodicah. Nejgova družina pa obdeluje te njive že kar nekaj generacij in je verjetno bolj Slovenec od Lazarja, Klemen po imenu, priimek pa zelo slovenski in pogost za tiste konce. Teliček Lazar se seveda nikol ni opravičil in rasizem do dijakov zganjal vse do penzije. Ima pa srečo, da ni name naletel na kakem roditeljskem, da se je moj odločil za drugo šolo, ker bi poskrbel, da bi bil kaznovan za rasistične izpade v šoli.

In seveda nimajo zahteve po odstranitvi svinjine z jedilnika kaj iskat v šoli, sem zraven pa sodi še veganski bulšit in vsa ostala bedarija zraven. Seveda pa ti vidiš samo rute in te daje neizmerno sovraštvo.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.950
-1.465
63
Da pa v OŠ na roditeljskem že šesto leto poslušam rutarke kako pizdijo čez svinjino na jedilniku, sem jaz kriv? Po tvojem ja, ker sem tako neprilagojen in nisem pripravljen odstranit svinjine iz svoje prehrane.
A samo poslušaš na roditeljskem, a tudi pi.z.dakaš kot tu na alterju?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.962
5.043
113
Samo tu na forumu, doma se skrijem v mišjo luknjo. Boš zdaj srečen?