prehod interneta iz siol na t2

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ali pri prehodu iz siol na t2 hkrati prenesejo tudi telekomovo stacionarno telefonsko številko na t2? če ja, kaj vse to potegne za sabo in kakšne so razlike cen stacionarne telefonije? hvala, lp
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
kolko vidim se da tudi navadni analogni telefon uporabljat? .... deluje pa vse normalno ne? ni treba nekih kolobocij? ker to bi stara dva uporabljala pol pa da nebi blo kaj drugače, ker to je že pol za njiju že višek tehnologije ..... a maš mogoče točn link od cenika, ker ne najdem, samo za tujino sm našo ..... aja pa to da je naročnina 4€ ..... btw: še samo to; a mni znaš mogoče razložit kaka je razlika me polno razvezanim in skupno razvezanim dostopom? tnx
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
aha, sem sedaj tudi sam videl da je to celo brezplačno na izposojo ..... hvala za te izčrpne informacije, mi je zelo pomagalo ..... zvezdice si že dobo tak da žal ti jih žal ne morem več dodati ...... aja, btw: a mogoče veš če se da račun za telefon in internet dobivati in plačevait ločeno?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Men se zdi, da se ločeno ne da, vendar je pa pred računom velika specifikacija in je že tam dokaj ločeno. Ali te skrbi to, da bi ti plačeval internet (pa ga imel pisanega nase), telefon pa starši?
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ma ne skrbi me, samo, pač čisti računi dobri odnosi ... no se če se ve kolko je net mesečno itak ni blema ..... mam še dve vprašanji glede telefonije: kaj ko kličeš iz t2 omrežja z isto številko ko si jo imel na telekomu moreš pol tipkat omrežno skupino? na primer če sem sedaj iz omrežne skupine 02 in bi pri t2 klical 02 a je potrebno pred telefonsko vtipkat 02 ? pa še to; nekaj sem slišal da naj bi če nekoga kličeš na amis ip telefon da naj bi nekaj časa trajalo da začne zvonit, a je kaj na tem, oziroma a je to pri t2 enako?
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Vtipkati moraš vedno tudi omrežno. Ko se kliče v druga omrežja pa ni dolgega čakanja, razen, če imaš vklopljeno obveščanje o prenešenih številkah. Svoje klice (poraba) lahko spremljaš prek Servisnih strani.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kdo je kriv, da rabimo čakat 15 dni da bomo imeli spet staro številko, ker t2 nam je dal 2 nadomestni številki (isdn, fax) in zdaj ko recimo kličeš ne dela "tu tu" ampak samo "tuuuuu". In folk nas kliče in pravi da se ne javimo, ker njim zvoni, nam pa ne trobi nič, logično saj imamo zdaj 0590xxxxx...A Telekom dela frke?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Kar navadi se na "tuuuuuuu" in omrezne
wink-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Kakšne omrežne? Če misliš na področne 05, 02, 01,.. sem tudi prej moral tipkat, no razen svoje regije nisem...

Zakaj pa ne morejo poštelat na "tu tu"...??Saj mene ne moti, samo stari imajo vedno tisoč in eno vprašanje...
 

NavadniNimda

Fizikalc
8. sep 2007
1.070
0
36
Hyde-Park.si
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Kdo je kriv, da rabimo čakat 15 dni da bomo imeli spet staro številko, ker t2 nam je dal 2 nadomestni številki (isdn, fax) in zdaj ko recimo kličeš ne dela "tu tu" ampak samo "tuuuuu". In folk nas kliče in pravi da se ne javimo, ker njim zvoni, nam pa ne trobi nič, logično saj imamo zdaj 0590xxxxx...A Telekom dela frke?
Tehnično gledano si kriv ti, ker si (vsaj meni tko zgleda) naknadno naredil prenos telefonskih številk s prehodom na polno razvezan dostop. Prenos številk in prehod na PRD pa po telekomovih pravilih traja 12 delovnih dni (tudi oni imajo kar nekaj dela in administracije s tem):
http://www.t-2.net/?AUID=94E65011B23A1000114A
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:Saj mene ne moti, samo stari imajo vedno tisoč in eno vprašanje...

Samo tisoc in eno ??
aplauz.gif


Tu-tu je slisati prevec Telekomov
grims-1.gif


Z naslednjo odlocbo APEKa bodo tudi toni drugacni:
evil.gif


TS : tu tititi

T2 : tu tititututu