Pregrevanje sestavljenega računalnika

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.393
5.677
113
AndrejD
Kot kaže pa je bila največja napaka v tem da je bil vent od procesorja napačno priklopljen ?
Ker tam so videti obrati 2k za ohišje in 1k za procesor.
Pravilno priklopljen, opisano je bolj feature, not bug.
Edino če je bil sam ventilator napačno obrnjen.
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
313
5
18
Ljubljana
No da vam povem trenutno zadevo.

Včeraj sem spravil Procesor v škatlico in danes jo imel sabo, malo brskal po netu, klicaril okoli in sem najdel kdo mi bo vzel takoj na popravilo, žal tukaj nas serviser je rekel da ne bo mogel do ponedeljka, meni pa jutri otroci prihajajo iz tujine pa da ne bo jok in stok, oči kaj si to naredil .

Skratka, priblizno pol ure je trajalo da je model zravnal in preizkusil če dela, ta čas sem še izbral nov hladilnik po priporočilu našega soforumaša, na kar sem mu zelo hvaležen. Kupil sem PURE ROCK 2 150W TDP.
Prišel domov, uporabil 2 leve roke, malo se namatral, sestavil, priklopil, prižgal...
Sedaj že malo več kot pol ure dela, neznam kakšno igrico zalaufat da malo obremenil pa sem najdel na yt 4k video .

Moram povedat da, prej v tem času bi računalnik letel in bil glasen kot helikopter in bi bil zelo, zelo vroč, sedaj pa niti je glasen niti je več vroč, to pomeni, da hladilnik procesorja je bil prepoceni otroška igrača, tudi za tega sem dal 46e in je tudi igrača ampak spram starega, je vrh. Dam še sliko od nekega programa kateri mi je se pojavil, včeraj sem ga želel inštalirat ampak ga nikjer ni bilo, sedaj pa je.
 

Priponke

  • 20240628_133155.jpg
    20240628_133155.jpg
    2,9 MB · Ogledi: 49

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
313
5
18
Ljubljana
Pustil sem da računalnik dela in trenutno je potreboval več časa da se segreje, sedaj je ponovno na kar toplem, verjetno bom moral še nekaj dodatnega storiti ali zamenjati.

Premišljujem da bi mogoče druga škatla, katera ima več odprtih rež pomagala.
Slika trenutne temperature
 

Priponke

  • 20240628_195708.jpg
    20240628_195708.jpg
    2,7 MB · Ogledi: 44

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.847
93
48
Pustil sem da računalnik dela in trenutno je potreboval več časa da se segreje, sedaj je ponovno na kar toplem, verjetno bom moral še nekaj dodatnega storiti ali zamenjati.

Premišljujem da bi mogoče druga škatla, katera ima več odprtih rež pomagala.
Slika trenutne temperature
Ma daj ga srat, meni se pod zmerno obremenitvijo procesor ne segreje čez 40 stopinj. Škatla sigurno ni kriva, ker temperatura procesorja bo enaka, tudi če ne boš imel nobenega ohišja.
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
313
5
18
Ljubljana
Ma daj ga srat, meni se pod zmerno obremenitvijo procesor ne segreje čez 40 stopinj. Škatla sigurno ni kriva, ker temperatura procesorja bo enaka, tudi če ne boš imel nobenega ohišja.
Sedaj čutim, ko dam roko na reže da ventilatorji dajejo not svež zrak in mečejo ven topel zrak, prej sem komaj nekaj malega, skoraj nič zaznaval. Včeraj sem list papirja od računa iz trgovine dajal na reže pa se je komaj kaj čutilo. Obrnil sem zadnjo stran proti sredini sobe, ker je nekdo tukaj rekel da je ponesrečena postavitev škatle.

Temperatura trenutno pade na okoli 63°.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.393
5.677
113
Če imaš čas, lahko tudi za vsako jedro posebej, takrat priporočam papir in svinčnik, da si beleziš posamezne vrednosti.

Occt, stres test, označiš samo po eno jedro in testiraš, dokler ni sistem stabilen.
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
313
5
18
Ljubljana
Moji fantje so doma in smo se usedli da se družimo in raziskujemo. Med aplikacijami smo najdli eno zanimivo aplikacijo katera ima ikono rdeči srček in se imenuje Altruistics pa smo hoteli da vidimo kaj je ta aplikacija med našimi ali pa smo dobili zanimive informacije.

Mislite da bi lahko to bil uzrok našim težavam kar se tiče pregrevanja?
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
313
5
18
Ljubljana
Task manager ali proces Explorer, poglej kateri procesi ti kuri največ cpu časa.
Težava je v tem da mi task manager odpre le na moment in se takoj zapre, update tudi ne delujejo, le downlod prekine in se nič ne zgodi oz. napiše da poskusim ponovno.

Ko smo izbrisali ta malware, sin pravi da sedaj lahko igra normalno Fortnite, prej sploh ni mogel ker je toliko vse število.

To vse sem danes opazil.

Mislite da bi bili pametno Windows na novo dat, ker itako v teh cca pol leta ni veliko prislo nanj?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.339
1.358
113
Zlo odvisno od tega koliko znanja sploh je o vsem tem pri vas treh.
Definitivno mas to tvojo sestavljanko v celoti fajn zmrdano. Po eni strani se pregreva, po drugi strani winsi prav ne delajo, po tretji strani kdo ve...
Shrani vazne file in naredi format C, postavi eno particijo, ce si slucajno od prej imel en disk razdeljen na vec particij in JA na novo nalozo windowse.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.828
5.742
113
Med aplikacijami smo najdli eno zanimivo aplikacijo katera ima ikono rdeči srček in se imenuje Altruistics pa smo hoteli da vidimo kaj je ta aplikacija med našimi ali pa smo dobili zanimive informacije.
Mislite da bi lahko to bil uzrok našim težavam kar se tiče pregrevanja?
Vsekakor. Če nekdo računa kriptovalute to zelo obremeni (in segreje) računalnik.

The Altruistics malware is a trojan developed to mine cryptocurrency using resources of the infected device. It can use 80% or more of computational power, making all other processes run extremely slow.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brlje in tony

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
313
5
18
Ljubljana
Zlo odvisno od tega koliko znanja sploh je o vsem tem pri vas treh.
Definitivno mas to tvojo sestavljanko v celoti fajn zmrdano. Po eni strani se pregreva, po drugi strani winsi prav ne delajo, po tretji strani kdo ve...
Shrani vazne file in naredi format C, postavi eno particijo, ce si slucajno od prej imel en disk razdeljen na vec particij in JA na novo nalozo windowse.
Mislim da toliko že znamo, čeprav nismo neki časa počeli ampak bomo počasi, korak po korak. Hvala