Predbožični Graz

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.540
3
38
Jaz sem se včeraj malo sprehodil po centru okoli poldneva. To ni normalno, kakšna gužva je bila.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Jst grem v soboto gor. Je kaj posebnega kar ne smemo izpustiti? Pa družbo moram na eno večerjo peljati. Kakšen predlog?
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Jaz vedno parkiram na Lendkai (ob cesti) in grem pes cez Murinsel na drugo stran Mure, Hauptplatz & Herrengasse je 5-10 min. hoje oddaljeno. Ena opcija je pa Kastner & Ohler parkirna hisa.
Obvezno se pogledat ostale graške trge in ne ostati samo na glavnem trgu...jih je kar nekaj za odkrit in vsak ima svoj šarm (http://www.graztourismus.at/advent/en/markets-highlights/christmas-markets).
Hranjenje...kakšne posebne želje? Mi večkrat naše stranke peljemo v El Gaucho na Landhausgasse ali pa v Clocktower na Kaertnerstrasse - obvezna rezervacija. Če pa so nezahtevna družba pa kr v Hootersa
wink-1.gif
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.131
319
83
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Jst grem v soboto gor. Je kaj posebnega kar ne smemo izpustiti? Pa družbo moram na eno večerjo peljati. Kakšen predlog?

Meni najboljša je L'Osteria Graz. Če bo polna je tudi tista na drugi strani ulice (Il Centro) super. Res dobre pizze take kopt v Italiji (vsaj zame).

lokacija

Tu zraven imaš GlockenSpielPlatz -poguglej
ti pove tudi ob kateri uri.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Jaz vedno parkiram tam blizu Jakomini-platza... se malo zapeljem po ulicah in še vedno sem našla prostor v eni od teh ulic.

Se pa pridružujem mnenju, da je treba malo pregoditi trge. Je kar nekaj malih trgov s stojnicami ali vsaj kuhanim vinčkom
cheer.gif
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Jaz sem bil gori to soboto in sem okrog 5ih popoldan iskal parkplatz ko zmešan, saj so bile vse 4 garažne hiše (kastner, tista pred kastnerjem in 2 na drugi strani Mure) zasedene! in če nebi v naslednjem poizkusu dobil mesta, bi se odpeljal nazaj proti MBju, saj sem se tam okoli vozil pol ure! Da o gužvi v mestu in na gradu (tu smo čakali ca. 20 min na lift) ne govorim!

skratka, obup, če ne pustiš avta xy km stran
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Pri hotelu strasser na kertnerstrasse (blizu bahnhofa) imaš tudi parkirno hišo, pa cele ulice modre (plačljive) cone.
Pa se mi zdi, da ni tako daleč do centa.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.326
11
38
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Na ta hribčkek z liftom? Saj je lep 10 minutni sprehod.

če imaš malega otroka z vozičkom so te štenge jeba
wink-1.gif


aja, ko ga še ni bilo, pa se je šlo peš gor in dol, zdaj pa se gre še samo dol, vendar po drugi strani, po cesti
zmaga.gif
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Ah ja, bla v Grazu, bla v Ljubljani, nikjer pa ni tako lepo te dni kot v Škofji Loki.
cheer.gif

Lj je zahojena, v nedeljo bolšji trg, harmonika, štanti s kuhanim vinom, nič vznesenega.
Graz pa.....še vedno samo šoping center, kot bi bil v BTC.....par lučk in plastika. To je to.

No ja, mal prestroga sem, v bistvu nisem videla drugega kot eno veliko gužvo.....mogoče je res treba iti peš na grad.
 
Nazadnje urejeno: