Prečkanje Albanije

PuskA

Pripravnik
1. dec 2008
117
21
18
Pozdravljeni,

Ima kdo izkusnje s potovanjem cez Albanijo - z avtom? Zanima me, kako se da najbolj enostavno in po najbol normalnih cestah prit skozi do Grčije - do Lefkade? In koliko časa priblizno traja voznja skozi, od meje s ČG do meje z Grčijo? Se da v enem dnevu prit iz Ulcinja do Lefkade?

Hvala za info=)
 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.600
1.385
113
Emona / Carnium
Mi smo šli po ruti iz zgornjega komentarja.

Ceste po Albaniji veljajo za nevarne zaradi manjkajočih jeklenih pokrovov in drugih elementov (kot npr: vezni členi med mostovi in cestiščem ipd.), ki jih pokradejo. Predvsem je nevarnost naleta čez dan (saj ljudje začnejo kar naenkrat zavirati pred temi luknjami) in nevarnost, da v takšno luknjo zapelješ, v večernih/nočnih urah.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik PuskA pravi:
Pozdravljeni,

Ima kdo izkusnje s potovanjem cez Albanijo - z avtom? Zanima me, kako se da najbolj enostavno in po najbol normalnih cestah prit skozi do Grčije - do Lefkade? In koliko časa priblizno traja voznja skozi, od meje s ČG do meje z Grčijo? Se da v enem dnevu prit iz Ulcinja do Lefkade?

Hvala za info=)

Z avtom nimam izkušnenj, sem pa jo prečkal 2x z motorjem zadnji dve leti zapored.

Iz Ulcinja prideš "normalno" v enem dnevu do Lefkasa. Preko 500km je to, 10 ur vožnje računaš.
Za Ulcinj mam naslov enega apartmaja če rabiš in koordinato. Tudi za Albanijo imam koristen podatek v obmorskem kraju Himare.

http://goo.gl/maps/g0XDW

Ceste po tej ruti, ki sem jo narisal, so normalne, boljše od slovenskih. V severnem delu hitre ceste, nekaj tudi prave avto ceste, na jugu ponekod novi odseki, ni slabo.

Tu pa tam je kje kakšna eksotika. Od meje s Črno Goro gre gladko po po bolj ali manj hitrih cestah vse do Fiera, tam se je treba prebiti skozi mesta, nakar je nov kos AC do mesta Vlore, ko se tam prebiješ skozi ne bo več resnega prometa, lepa obalna cesta, čez zanimiv prelaz in do meje z Grčijo.

SIcer pa je verjetno hitrejša pot čez jugo kot je predlagal Clio15.

Drugače pa se da z avtom normalno, ni noben bavbav, osebna izkaznica, zelena karta, in evriči
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.600
1.385
113
Emona / Carnium
Snecer, ti si videl kak jašek v dno duše al' nisi imel te "sreče"? Ravno včeraj sem govoril s tretjim motoristom, ki se je vozil po Albaniji in od vseh treh, ki jih osebno poznam, sem poslušal enake zgodbe o jaških, cestnih "barikadah" ipd. Tudi nekaj slikovnega materiala sem videl na to temo.
 

PuskA

Pripravnik
1. dec 2008
117
21
18
Mene zanima pot ob obali, ker se ustavim v Pločah pa potem v Dubrovniku in pri Adi Bojani... samo bi rad Albanijo prevozil v enem dnevu, če se le da
smile-1.gif
Tako da hvala za info Snecer, vidim da se je treba kr obale držat, mi je neki kazalo pot skozi mejni prehod kakavia (z grčijo) pa nisem bil čist sigurn kako pa kaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488



Lani sem ruknil tole v enem dnevu, 518km, Himare-Pelješac, vse meje, trajekt v ČG pa sem se vozil vse skupaj 10 ur...
Pa brez nekega divjanja, povprečna hitrost je bila 52km/h (vse gps podatki).

Jaz nisem videl nobenega odprtega jaška pa sem bil predlani tudi v Tirani, ne vem kje so se vozili, ampak po tej ruti "obalni" tega ni.

 

PuskA

Pripravnik
1. dec 2008
117
21
18
Super, se pravi če krenem zjutraj iz Ade Bojane potem proti večeru nekje pridem do Lefkade. Cesta pa je po videu sodeč solidno prevozna tako da ni problema. Hvala za info!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, lahko greš tudi na Kakavio-Gjirokaster, tam sem šel letos nazaj, je pa tisto glavni prehod in gužva, sem se moral gurati za vstop v Albanijo, obratno ni bilo videti.

Lahko greš tudi tu, bo hitrejša cesta in brez prelaza, vendar ne ob morju. Glavna žila za Grčijo, tu gredo tudi tovornjaki.

Skratka, da se normalno v enem dnevu preko Albanije.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik PuskA pravi:
Super, se pravi če krenem zjutraj iz Ade Bojane potem proti večeru nekje pridem do Lefkade. Cesta pa je po videu sodeč solidno prevozna tako da ni problema. Hvala za info!

Komot, še najožja je iz Ulcinja do meje, brez črte, no par kilometrov do meje povsem nova. Od Skadra naprej pa normalne ceste, samo voziš.

Sem srečal tudi slo. registracije letos.

Albanijo ziher prečkaš v enem dnevu po tej poti.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Par let nazaj sem šel pot Ohrid-Elbasan-Tirana-Ulcinj.

Nobenega odprtega pokrova, nikakršnih majkajočih členov na mostovih, nobenih barikad. Promet je tekel tekoče, ampak počasi, saj so ceste zavite in se ne da hitro peljati, vsaj na odseku Ohrid-Tirana ne.
 

PuskA

Pripravnik
1. dec 2008
117
21
18
Saj ne grem zdej, verjetno nekje maja, s sabo mam 2 Nizozemca, ki bolj planirata=)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Takrat bo v Albaniji tudi najlepše. Pomlad. Če se vam ne mudi, priporočam celo postanek na jugu Albanije za kakšen dan. Kot je dejal Snecer, okoli Himare je zelo lepo.

Po cestah pa samo previdno, počasi. Na jugu Albanije, je lahko za ovinkom na cesti mula ali posuto kamenje, udrta cesta. Kar pa ne bo problem, če boš skozi ovinek prišel normalnih 40 km/h, saj je preoster za peljat hitreje.