Prastari Android Lg P500... Vprašanje o nadgradnji

stromarwanabe

Zelenc'
21. mar 2013
6
0
1
Pozdravljeni. Sem nov na forumu, berem vas pa že nekaj časa.

Pred 14.-imi dnevi sem dobil enega starega LG Optimus One P500.

To je moj prvi Android. Pripravil sem se ga nadgraditi z neuradnim ROM-om.

Ko sem začel brskati po stricu Googlu, sem ugotovil, da je za njega ogromno navodil, kako se ga nadgradi in pa skoraj nešteto ROM-ov.
Tudi prirejen Jelly Bean
shocked-1.gif


No tu se je pa moje navdušenje končalo. Sem ga "rootal", potem pa začel nalagati ROM-e.
Nato sem po parih neuspelih poizkusih "zvedel, da je potrebno paziti, katero verzijo gapps naložiš zraven
cheer.gif

Niti približno ni rečeno, da so lGapps iz linka poleg ROM-a združljivi z ROM-om
rolleyes-1.gif
. Ali pa delam nekaj hudo narobe.

Sedaj že veste da sem popoln noob
cool-1.gif


No potem je bilo zopet veselje
cheer.gif


Probal sem velikokrat, ampak enkrat ni delovala kamera, enkrat zopet nekaj drugega, potem nekaj tretjega
bonk.gif


Film mi je pa "počil", ko najdem en ROM ki je po moje deloval.
Vstavil sem simko, se pa klicat ne da
bonk.gif

Sploh ne zazna omrežja. V bistvu me še za PIN ne vpraša.

Sedaj pričakujem odgovor: Daj pusti to, ker to ni zate. Pa za ta telefon je tako ali tako škoda časa.
tongue-1.gif



Če bo pa še kdo od ostalih to bere...

Ali mi lahko priporočate kakšno stran, kjer bi bili kakšni delujoči ROM-i o, in pa če bi bil kdo tako dobra duša,
da ga lahko preko ZS ali pa tu vprašam kakšno noob cprašanje.

Verjamem, da je to že kje napisano, samo jaz sploh ne vem več, kaj naj vprašam.

Mogoče že veste kaj delam narobe
tongue-1.gif


Upam da se je kdo vsaj nasmejal ob tej zgodbi, kako se je en stručko spravil k androidu
cool-1.gif


Hvala
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.568
2.417
113
Kar se spomnim je ta telefon doživel dva basebanda za telefon(mislim funkcija telefona).

Torej na vsakem romu ti piše ali ti podpira new baseband ali old. Ali oboje.

In če rom z napačnim basebandom naložiš, ti valjda ne bo delal telefon.

http://lgp500-optimusone.blogspot.com/2012/02/how-to-upgradedowngrade-baseband-for.html

Tukaj je razloženo, da do 2.3.3 verzije podpira en baseband.

Naprej pa drugi.

Za rome imaš tole stran http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1759908

Samo eno drevo višje se pomakneš. Jaz sem na tej verziji ostal, dokler sem ga še imel.

Torej Gingerbread se obnese še najbolj, več je brezveze nalagat, ker je počasno in baterijo kuri preveč.
 
Nazadnje urejeno:

stromarwanabe

Zelenc'
21. mar 2013
6
0
1
bvader najlepša hvala, bom tole preizkusil... Po slovensko bo veliko lažje...

Drugače pa, saj se mi ne gre toliko za uporabnost, ampak, ker sem ravno nepričakovano na bolniški, se imam čas malo igrati.

Zanima me samo še to, ali s tem kernelom lahko kaj zaje...?

Sprašujem zato, ker se tega sploh nisem še "dotikal". Mogoče je težava v tem.
Rad bi pa vseeno, da bi telefon na koncu še delal, če bo možno
smile-1.gif
.
Saj če ne bo, ne bo konec sveta, ampak en backup imam, samo ne vem če je tudi kernel zraven...

Če mi znaš odgovoriti bi bil zelo hvaležen.
 

stromarwanabe

Zelenc'
21. mar 2013
6
0
1
No pa sem dobil delo za naslednja dva dni (malo heca) Najlepša hvala.

Se še oglasim, ko me bo kaj mučilo...
Za baseband prvič slišim... Bom brskal naprej
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Sam se sicer s tem LG-jem nisem ukvarjal ampak to kaj je napisal jtfc bo najbrž rešilo tvojo težavo z nedelovanjem telefonskega dela aparata, se pravi preštudiraj basebande, preveri kateri je trenutno naložen in naloži primernega
smile-1.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
A je kšn slovenski step by step vodič tudi za rootanje in nalaganje drugega ROMa na 2.3.6 Android? Brskam po XDA developers, pa imajo vse tako nepregledno nametano. Rabil bi pa en stabilen ROM za mojo Motorolo Defy+.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Si probal MIUI? Vem da je kolega na Defy+ sestrični počil ta ROM gor in dela OK.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Nisem še. Sem bral, da ima ta ROM zelo izboljšano kamero. Bi blo za poizkusit. Najprej se pa moram spravit na google, pa naučit osnov rootanja.
grin1.gif
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Prvo moraš preko RSD Lite flashat telefon da ga odkleneš al kaj, ne vem točno kak ima motorola. Moreš pridet do custom recoverya preko katerega boš potem naložil nov software.