Povezava Wireless - Wireless Router?

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
glede Wlan-Wlan povezave se strinjam z nekom zgoraj ki omenja Tp-Link.
Deluje tudi z različnimi modeli rputerjev, ki so (lahko zelo) poceni, povezava deluje brezhibno in stabilno.
Konkretno šeram internet sestrični, pri meni je TP-Linkov WR642G (predpotopen takorekoč), pri njen pa novejši WR741N.
Poleg šeranja neta, gleda preko te mreže še TV preko MediaPortal-a. Vse deluje bp.
 

BoRiiS

Pripravnik
6. jun 2011
95
0
6
V telnet-u mi javlja napako porta 23 pa sem odpru port v požarnem zidu nastavu mrežno in odstranu antivirusni.
V PuTTY-u pa me zeza ime ki je bil tudi spremenjen probol sem z vsem nastavitvami mogoče ne tapravimi.
Pomojem je bil rutar nastavljen za server da se je preko njega na daljavo prišlo v server.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Torej tole dobiš?
1360320-telnet.png
 

Priponke

  • 1360320-telnet.png
    1360320-telnet.png
    54,7 KB · Ogledi: 190

raners

Majstr
4. mar 2008
2.760
386
83
Zanima me še nekaj (glede brezžične povezave dveh routerjev):

1.) V čem je razlika med WDS in Repeater Bridge in Client Bridge (http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Linking_Routers) (in tudi Wireless Bridge sem zasledil)? Mislim predvsem glede nastavitev, glede zanesljivosti delovanja, ipd. (bolj na kratko)... Saj sem si prebral, pa vseeno ne razumem najbolj...
2.) Kateri način povezave moram gledat, če želim imeti brezžično povezavo na obeh routerjih?
3.) Ali je možno povezat Siol-ov router in WRT54GL med seboj brezžično? Včeraj mi je namreč v eni trgovini trgovec rekel, da gre preko WDS.
4.) Ali resnično ne obstaja nobena naprava, katera bi znala sprejemat katerokoli brezžično povezavo (brez nekih dodatnih nastavitev) in jo potem brezžično oddajat naprej?
 
Nazadnje urejeno:

BoRiiS

Pripravnik
6. jun 2011
95
0
6
Sory stein druge obveznosti ja tole mi javi
Dej če je kakšna fora bi te prosu za kaka navodila kako rešit

HVALA
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Zanima me še nekaj (glede brezžične povezave dveh routerjev):

1.) V čem je razlika med WDS in Repeater Bridge in Client Bridge (http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Linking_Routers) (in tudi Wireless Bridge sem zasledil)? Mislim predvsem glede nastavitev, glede zanesljivosti delovanja, ipd. (bolj na kratko)... Saj sem si prebral, pa vseeno ne razumem najbolj...
2.) Kateri način povezave moram gledat, če želim imeti brezžično povezavo na obeh routerjih?
3.) Ali je možno povezat Siol-ov router in WRT54GL med seboj brezžično? Včeraj mi je namreč v eni trgovini trgovec rekel, da gre preko WDS.
4.) Ali resnično ne obstaja nobena naprava, katera bi znala sprejemat katerokoli brezžično povezavo (brez nekih dodatnih nastavitev) in jo potem brezžično oddajat naprej?

1.) WDS - ruterja sta povezana brezžično, na oba se lahko priklapljajo WLAN klienti (brezžično torej) - na obeh ruterjih je treba nastaviti WDS način
Client Bridge - prvi ruter dela normalno , drugi se nanj poveže kot klient in omogča priklop klinetov, a le po žici - prvi ruter ni treba nič nastavljati za ta način
Repeater Bridge - kot Client Bridge, le da se na drugi ruter klienti lahko povežejo tudi brezžično

To so slike, za lažje razumevanje:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Repeater_Bridge
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Wireless_Bridge (Clint Bridge)

WDS je podobna slika kot za Repeater Bridge, le interni detajli so drugačni)

2.) WDS ali Repeater Bridge (probaj enega, potem drugega, dokler en ne začne delovati)

3.) Glej točko 2. (različne naprave se različno obnašajo. Pri nekaterih kombinacijah naprav deluje WDS, pri drugih Repeater Bridge, prit tretjih oba, pri četrtih pa noben...)

4.) To je več ali manj Repeater Bridge, oziroma Repeater mode (pri Repeater Bridge je ponavadi še treba IP-naslov ruterja nastavit na roke, čeprav bi teoretično lahko bilo avtomatsko).


Upoštevaj, da lahko različni proizvajalci isto stvar imenujejo različno.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik BoRiiS pravi:
Sory stein druge obveznosti ja tole mi javi
Dej če je kakšna fora bi te prosu za kaka navodila kako rešit

HVALA
Če drugo ne, instaliraj nov firmware. Asusov, ali pa novejši OpenWRT (White Russian je prastar). Ali pa DD-WRT.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.760
386
83
@stein, hvala za razlago. Če ima kdo še kakšne praktične izkušnje "iz terena", je tudi zelo dobrodošel za svoje mnenje.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Zanima me še nekaj (glede brezžične povezave dveh routerjev):

1.) V čem je razlika med WDS in Repeater Bridge in Client Bridge (http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Linking_Routers) (in tudi Wireless Bridge sem zasledil)? Mislim predvsem glede nastavitev, glede zanesljivosti delovanja, ipd. (bolj na kratko)... Saj sem si prebral, pa vseeno ne razumem najbolj...
2.) Kateri način povezave moram gledat, če želim imeti brezžično povezavo na obeh routerjih?
3.) Ali je možno povezat Siol-ov router in WRT54GL med seboj brezžično? Včeraj mi je namreč v eni trgovini trgovec rekel, da gre preko WDS.
4.) Ali resnično ne obstaja nobena naprava, katera bi znala sprejemat katerokoli brezžično povezavo (brez nekih dodatnih nastavitev) in jo potem brezžično oddajat naprej?

Pri WDS vidiš samo eno omrežje. Klienti se povežejo na tisti ruter, ki ima močnejši signal. Če se vmes premakne bližje drugemu, ga avtomatsko preklopi. Cena za to je, da morata ruterja(i) vedeti za en drugega in se med sabo pogovarjati. V praksi to deluje samo med ruterji, ki uporabljajo čipovje istega proizvajalca. Pazi, to ne pomeni vedno, da so med sabo povezljivi na ta način vsi modeli istega proizvajalca ruterja. Različni modeli lahko uporabljajo različno čipovje.

Pri repeater bridgeu pa imaš obstoječe omrežje, na katerega se poveže drugi ruter kot klient, potem pa sam oddaja to povezavo naprej. To pomeni, da na prenosniku/telefonu potem vidiš dve omrežji in odločiti se moreš na katero se boš prIklopil. Ko se oddaljiš izven dosega tega omrežja, se povezava prekine, čeprav je mogoče drugo omrežje še dosegljivo. Preklopiti moraš ročno. Pri tem načinu v prvem ruterju ni treba nič spreminjat.

Client bridge je pa podobno kot repeater bridge, le da se na drugi ruter ne moreš povezati brezžično.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Za WDS ni nujno, da je isto čipovje. Jaz imam že leta WDS med Broadcomm in Inprocomm čipom.
Je pa res, da je verjetnost uspeha višja, če so bolj podobni čipseti.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Če me je dd wrt wiki lagal, potem jaz lažem naprej.

Citat:
WDS between different chip vendors (atheros, broadcom, ralink) will not work most of the time since it's INCOMPATIBLE and no we will NOT fix it
. (However, if you are really desperate to give it a try, users in the forum have documented that this may work for certain hardware. Try at the peril of your sanity.)

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/WDS_Linked_router_network
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.468
-8.395
113
Novejši TP-Linki se lahko preko WDS obesijo na praktično katerikoli router, neodvisno od tega, katero čipovje ima. Jaz sem do sedaj to uspešno izvedel na Atheros, Ralink in še enega xy Asusa, za katerega ne vem, kaj se v njemu nahaja
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Se bom se jaz vkljucil...sepravi kateri router potem nabavit, da se brezzicno poveze na Siolov router? Kateri router bi se najbolj zanesljivo povezal s Siolovim?

Edit:
Kolikor sem sedaj posrfal, se na sinope ne da nastavit WDS.

LP
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.468
-8.395
113
Ti raje to siolovo čudo uporabljej samo kot modem, ter zraven priklopi en spodoben router. Škoda živcev za karkoli drugega
smirk-1.gif
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ja samo je en mali problem, ker Sinope je v pisarnah, jaz pa rabim wifi v pisarnah in v hali kjer so wifi kamere. Med halo in pisarno je betonska pozarna stena zaradi katere je siolov wifi signal zelo slaboten. Ce postavim router v halo, bo lovilo tudi v pisrnah??

LP
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Nasploh je "modrost" taka: Na Sinope izklopiš WLAN in na isto polico daš "pravi" WLAN ruter. Potem pa še drugega v halo.