povezava dveh računalnikov

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.545
78
48
Od križišča mal naprej na desno
Mi lahko kdo napiše kako povezat dva računalnika. Namreč mati sem kupil laptopa, zdaj mam pa problem, ker moram za vsak drek gor hodit in reševat njene probleme. Računalnika sta priklopljena preko routerja na net. Zdaj pa kako najlažje oziroma ali lahko iz svojega rač. gledam njenega oz. kar njen zaslon kaj počne in če je kaj za uštimat da ji kar prek svojega računalnika rešim problem. Vem da je to možno samo ne vem kako nastaviti celotno zadevo da bo špilalo. Na svojem računalu imam vista ultimate, mati ima vista home premium.
Če mi nekdo pove po domače kako to zrihtat mu dam jurja...........altov
smile-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Ena varianta je remote desktop, ampak tam trenutnega uporabnika vmes odjavi (ko se boš ti not prijavil).
Druga pa je remote assistance, tam pa menda tega ni (nisem še nikoli tega uporabljal in ne vem).
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
UltraVNC

edit: no ja... pri njej zaženeš VNC server, ti pa VNC viewer in lahko istočasno premikata miš in in tipkata po zaslonu
 
Nazadnje urejeno:

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Če imaš na računalniku instalirano javo, lahko dostopaš preko brskalnika, drugače pa rabiš še vncviewer aplikacijo. To lahko zagnjaš tudi z usb ključa.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Pomojem ga zanima tudi kaj rabiš na oddaljenem računalniku. In to je VNC server.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Seveda je, ampak ti ne bereš vprašanja, ki se je glasilo:
Citat:

UltraVNC
ali je treba imet tole gor na obeh rač. da deluje ali inštaliram samo na mojega?

Če ga namesti samo k sebi, lahko mamo kvečjemu suportira po telefonu.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik Dik pravi:
Mi lahko kdo napiše kako povezat dva računalnika. Namreč mati sem kupil laptopa, zdaj mam pa problem, ker moram za vsak drek gor hodit in reševat njene probleme. Računalnika sta priklopljena preko routerja na net. Zdaj pa kako najlažje oziroma ali lahko iz svojega rač. gledam njenega oz. kar njen zaslon kaj počne in če je kaj za uštimat da ji kar prek svojega računalnika rešim problem. Vem da je to možno samo ne vem kako nastaviti celotno zadevo da bo špilalo. Na svojem računalu imam vista ultimate, mati ima vista home premium.
Če mi nekdo pove po domače kako to zrihtat mu dam jurja...........altov
smile-1.gif

Teamviewer je super stvar. Mami nastavi bližnjico na namizje (napiši oddaljena pomoč ali kaj drugega) in vse kar je potrebno z njene strani je, da ti prebere id in geslo. Aja, mislim da ID ostaja nespremenjen, geslo pa se tudi da fiksno nastavit. Tako da ona samo zažene program, ti pa delaš.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Ne komplicirat. Logmein.com . Se registriraš potem potegneš dol en file ga naložiš na vse računalnike katere zelis potem pa lepo prek te spletne strani dosropas. Super zadeva. Vsak vnc je slabši, ker moras porte nastavlaflat in nevem kaj vse. Tu pa samo nalozis vpises passwors in zadeva laufa. Sprobaj super stvar. Nebo rabla nič kliknit, ti pa boš lahlo od bilokje dostopal preko spletne strani. Brez kakršnega koli programa. Plus tega lahlo lepis in kopiras prek tekste
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Logmein je fajn, če rabiš dostopat do računalnika kadarkoli, tudi ko ni nikogar zraven. Teamviewer je na drugi strani namenjen prav oddaljeni pomoči, pa še večini uporabnikov se zdi fajn, ko ti "prepustijo" nadzor nad računalnikom.
Jaz sicer uporabljam oboje, logmein in teamviewer. Veliko boljša in enostavnejša od raznih vnc-jev, ker ni potrebe po forwardu portov, ni važno če je povezan direkt na internet ali je za routerjem...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Napisal je, da sta oba na istem ruterju, torej nobenih portov za nastavit.
Pa VNC server lahko laufa non-stop in mama niti kliknit ne rabi.

A TV ne pošilja podatke preko posrednega serverja?
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Vnc slabše oziroma težko premosti razliko v resoluciji. Vsaj včasih je bilo tako, ga nisem že nekaj časa uporabljal.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
VNC je najslabša možna variata. Toliko kot je vdorov preko vlc-ja jih ni nikjer.

hehe... preko vlc-ja že ne moreš v VNC vdreti... ali pač
cheer.gif


Vsak se zmoti, pa brez zamere
bonk.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Teamviewer je prava zadeva. Lahko ga zaženeš z USB ključa, ali pa instaliraš. Če pri instalaciji omogočiš, da se naloži ob zagonu sistena, lahko nastaviš geslo za dostop. Ima tudi uporaben VNC. Lahko pa tudi dostopaš do računalnika preko brskalnika, kot pri LogMeIn.