Potovanje z nizkocenovniki

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Tema o nizkocenovnikih že obstaja ampak jaz imam neko drugačno idejo.
cool-1.gif
Ali je kdo razmišljal o recimo 3 mesečnem potovanju z nizkocenovniki?
Da bi dlje časa čekiral ugodne cene(to bi lahko potem delal tudi na potovanju samem), nakupil karte in potoval iz enega kraja v drugega in bi povsod ostal cca.3 dni... Da bi recimo prepotoval večino krajev po katerih nek nizkocenovnik leti? Ali mogoče obstaja kak nizkocenovnik ki leti tudi na druge kontinente?
Slaba stran je verjetno da bi bil omejen z prtljago (kg)....

Vaša mnenja, plusi, minusi?
smile-1.gif


LP
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Ta ideja bi se obnesla samo za potovanje po jugovzhodni Aziji, kjer leti AirAsia. Po Evropi se ti za 3 mesece ne izplača letet (po mojem mnenju) ampak vozit zaradi generalnih stroškov. Ali so sploh še kje nizkocenovniki potem? Mogoče v ZDA..

Sem pa misli tudi jaz letet z nizkocenovnikom v jugovzhodno Azijo pa sem si premislil tudi zaradi nasvetov tukaj, predvsem pa zaradi majhne razlike v ceni ter zaradi 2-dnevnega potovanja tja v eno smer.

Tako, da jaz letim v Singapur s Qatarcem, AirAsio sem pa vzel za 2 leta na Borneo in nazaj. AirAsia ima iz baze v KL lete v Hanoi, Saigon, Indonezijo, vse križm no, za po 50€ po osebi povratni let.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.054
3.798
113
Velik minus je hebanje po letališčih na vsake tri dni. Tri mesece 2x na teden letet, to je recimo 20-25 letov,...pomoje bi po dveh tednih imel letališč poln qfer. Pomoje nimaš nič od tega, prej ali slej prideš do točke ko ugotoviš da je bolj prijetno na manj krajih izkoristit na polno, kot pa se na večih samo pofočkat, vmes pa umirat na letališčih.