Postroj v Kočevski Reki - Janševa 'vojska'?

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Aja, a to kar prisilno mobilizirajo, tako kot so včasih v wehrmacht??? Pa minomete imajo tudi? Torej si zagrešil kaznivo dejanje, ker tega nisi prijavil policiji.
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Si pa smešen. Delno sposoben sem bil le zaradi vida, kar pa korekcijska očala in leče odpravijo, tako da potem praktično ovir ni.
Oziroma bi šel na lasersko korekcijo in zadeva rešena.

Tako sem imel brezhibno streljanje od zračne, malokaliberske, jugo kalašnikove in nazadnje še s pištolo, tako podnevi kot ponoči.

Vse ostalo pa tudi v nulo, fizična kondicija na nivoju, ki ga ti lahko samo sanjaš.

Pravi si, ko nimaš pojma pa bi rad o orožju in vojski pametoval. Vsaj k tabornikom bi se vpisal.

Bruce Lee je tudi imel dioptrijo in ni videl vojske, ja, po moje je bil povsem nesposoben.

Imam pa kolega, ki je bil nesposoben za vojsko pa se od malega zanima za vojsko, atlet itd... pač zaradi prehrane, da drugače ne napišem. Pa mu čisto nič ne fali.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Aja, a to kar prisilno mobilizirajo, tako kot so včasih v wehrmacht??? Pa minomete imajo tudi? Torej si zagrešil kaznivo dejanje, ker tega nisi prijavil policiji.
bonk.gif

Lej, to so tvoji, vprašaj jih, zakaj nisi bil zaželjen
hysterical-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Mhm, ko je bilo treba nadeti plinsko masko, je pa konec zgodbe, na 10 metrov ne ločiš kdo je kdo ane......
evil.gif


kar se pa tiče fizične pripravljenosti, kolega iz športnega kluba je šel v šolo za častnike, kjer je bil najboljši (ne delno sposoben, ampak res najboljši) v fizičnem delu. No, pa ga vprašam, kako je kaj v pri njih v primerjavi z našimi treningi, je vojsko komentiral samo z eno besedo: 'počitnice.'
grin1.gif


Aja, če tako kto fotografiraš, tudi streljaš, potem najbrž tarče umirajo od smeha...
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Ko boste pisali naslednje stavke se spomnite na smrtne žrtve padlih v vojni za osamosvojitev Slovenije.

Teritorialna obramba Republike Slovenije
Dejan Bizjak († 1. avgust 1993)
Stanislav Požar
Vincenc Repnik
Sebastijan Miran
Jernej Molan
Miroslav Moljk
Edvard Peperko
Peter Petrič
Vinko Repnik
Franc Uršič
Anton Žakelj
Policija
Franc Šuster
Robert Hvalc
Stanko Strašek
Marjan Dobelšek
Željko Ernoič
Bojan Štumberger
Civilisti
Boris Adam
Josef Šimčik
Janez Svetina
Mohor Bergant
Alojz Gaube
Anton Kotar
Jugoslovanska stran
Toni Mrlak (Slovenec)
Franc Špelko (Slovenec)
Tujci
Nikolas Vogel (avstrijski novinar)
Norbert Werner (avstrijski novinar)
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Ničesar več, samo še rekreacija, je bilo pa v tistih letih precej jako, ja.
evil.gif


Dajmo reči raje še kakšno o postroju osamosvojiteljev
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kakšen postroj osamosvojiteljev? jaz nobenega ne vidim..razen par prepotetnih lenuhov, ki so med osamosvojitvijo plavali iz levega v desni jajc, to je pa bila vsa njihova aktivnost.
wink-1.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Zaradi takih kretenov se Alter zaserje u iber. Gatto in Snecer sta bolnika za direk v zaprt oddelek.Prvi razlog je že samo to,da nabijata vsak dan na forumu brez prestanka. Drugi razlog je obsedenost z Janšo,Tretji nepriznavanje osamosvojitvene vojske in norčevanje z ljudi,ki so bili VPOKLICANI v vojsko,da obranijo državo.Kolkor vem nas je NAPADLA JNA ! Slučajno sem bil med osamosvojitelji tudi jaz kot tudi večina fantov od 20 do 45 let ! Torej vsi ti so sedaj sami bedaki in Janševe ovčke ?
Četrti razlog je to,da ne vidita žrtve in dogodke in vse povezujeta z Janšo,æeš to se je vse on šel !
Če pogledam vsaj nekaj postov od telih dveh bolnikov,lahko mirne duše rečem,da prosim da se odselita z države,ker bomo mi veseli,vidva pa še bolj !Žal mi je,da sem napisal tolk o njih,ker nista vredna ene sekunde pozornosti.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Nisem bil v tem postroju, ker sem imel po spominu takrat druge zadeve-ta je bil itak "formiran" v propagandne namene- tudi ni bilo dosti novih uniform in orožja..kot vidiš, so nekateri bili oblečeni v stare obleke, vključno z mano brez brk.
wink-1.gif


@sgh-so te že izpustili iz zaprtega odelka? smanji doživljaj..če si bil ti vpoklican, sem jaz bicikl.
evil.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Ja, vidim ja, nekaj sar 80, nekaj mgv 176 nekaj novih uniform, ostalo pa 'stara roba'...ampak začelo pa se je odvijati
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.232
5.522
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Si pa smešen. Delno sposoben sem bil le zaradi vida, kar pa korekcijska očala in leče odpravijo, tako da potem praktično ovir ni.
Oziroma bi šel na lasersko korekcijo in zadeva rešena.

Tako sem imel brezhibno streljanje od zračne, malokaliberske, jugo kalašnikove in nazadnje še s pištolo, tako podnevi kot ponoči.

Pravi Bruce Spence iz Mad Maxa
evil.gif


Bruce-Spence-Mad-Max-2-580x385.jpg
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Nisem bil v tem postroju, ker sem imel po spominu takrat druge zadeve-ta je bil itak "formiran" v propagandne namene- tudi ni bilo dosti novih uniform in orožja..kot vidiš, so nekateri bili oblečeni v stare obleke, vključno z mano brez brk.
wink-1.gif


@sgh-so te že izpustili iz zaprtega odelka? smanji doživljaj..če si bil ti vpoklican, sem jaz bicikl.
evil.gif

Škoda ker ne veš kaj si ti in smilijo se mi tvoji otroc in baba,ker morajo psihično in materijalno trpeti
rolleyes-1.gif

V tistem postroju me ni bilo,bil sem pa v osamosvojitveni vojski in videl sem napade JNA in borili smo se skupaj za samostojnost.
Žal smo ugotovili da imamo sedaj samostojno KOMUNISTIČNO UDBO MAFIJO SLOVENIJE !
Ajde gremo kidat da vaju ne vidim dons nič na alterju,sploh pa Snecerja ko joka kolk nakladajo mediji o snegu
rolleyes-1.gif
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.125
492
83
kranj
ne vem, kaj je s tem angleškim (starim maskirnim vzorcem) dpm...a je najceneje, kar lahko kupijo v najbližjem army-shopu? če se že grejo "novo slovensko osvobodilno vojsko druge republike", bi pa vsaj slovenske uniforme kupil. aja, drage so, saj res
smile-1.gif
general nima več denarja (neznanega porekla)...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Evo, sneg sem odmetal, da otroc in žena (sic) ne bodo trpeli. Ti si pa še kar oboževalec obsojenca? te ne popusti kaj..
wink-1.gif
pa na bicikel me vleče..
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.385
5.675
113
V Slo baje paravojsk nebi smelo biti, tako da ne vem, kaj policija čaka.
Če se pride tam slikati še predsednik države, ki je vrhovni poveljnik uradne vojske, vidiš da je nekaj hudo narobe v državi (da bi zaradi tega moral biti že odstavljen iz na sodišču zaradi izdaje ?).

Kot če bi Miloševič/Koštunica prišel na proslavo albanske OVK
evil.gif
.