Postroj v Kočevski Reki - Janševa 'vojska'?

I

Izbrisan uporabnik #9334

@Patriot :

Je že prav. Že dolgo nismo videli in (oblajali) Suzice (princeske, janšatoveurha itd ...) in tudi zelo prav da vemo za dogajanja.
Ni se pa ravno treba direktno spotikati ob pravopisne napake, saj veš ... Softi in še kdo ... tudi jaz, ...
crazy1.gif
Ni namreč najbolj pomembno v tem samem trenutku.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Dej, mali, umiri se; si pač bil kanonfutr pa še iz dobrega materiala za to si. Take potrebujemo!
Zdaj je pa konec tega, "vojna" se je končala skoraj 25 let nazaj, pejd nekam si najti življenje.
Ko bo spet vojna te poiščemo.
LP
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
ksz
Jaz še vedno ne vem ali so to uradne slovenske uniforme ali ne?
Včasih vem da jih je bilo ene pet vrst (tudi baretke so se včasih ločevale glede na rod ali ne vem že kaj in jih je bilo tudi par različnih vrst) ampak takšnih ne, zato bi rade volje izvedel ali so to dejansko uniforme naše vojske ali ne. Če so, sem s temo zaključil (čeprav bi lahko napisal še kakšen odstavek) če niso naj mi pa nekdo razloži zakaj so bili oblečeni v te uniforme.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
Pri tolikih strokovnjakih tule?
smile-1.gif


Če bi imel namen "raziskovat" se verjetno sploh ne bi oglašal, ker sem mogoče/verjetno hudo kiksnil, pa vseeno...
Nasploh pa je veliko uniform včasih bilo zelo podobnih med sabo, tako da bi mogoče hitro glede na kakšno čudno sliko napisal da bi lahko tole bila italijanska jurišna uniforma (to je samo primer, da se ne bi kdo obesil da nimajo Italijani jurišnih uniform)...
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
ksz
Jaz še vedno ne vem ali so to uradne slovenske uniforme ali ne?
Včasih vem da jih je bilo ene pet vrst (tudi baretke so se včasih ločevale glede na rod ali ne vem že kaj in jih je bilo tudi par različnih vrst) ampak takšnih ne, zato bi rade volje izvedel ali so to dejansko uniforme naše vojske ali ne. Če so, sem s temo zaključil (čeprav bi lahko napisal še kakšen odstavek) če niso naj mi pa nekdo razloži zakaj so bili oblečeni v te uniforme.
Æe boš nehal ti pa povem. To so uniforme specialne brigate moris.Lepo se imej
cheer.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Tole je problem naše države,spremenile so se samo meje,oblast je ostala ista UDBO MAFIJA

http://www.reporter.si/slovenija/maja-sun%C4%8Di%C4%8D-bo-v-sloveniji-dr%C5%BEavljanska-vojna/10060

hysterical-1.gif

Da ne bo treba klikniti,Snecer beri
cheer.gif

Mešanica dolžniške krize in ekstremizmov je izredno nevarna, zato bi od nje morali bežati. V tujini se bojijo vzporednic sedanjosti z veliko depresijo v 30. letih prejšnjega stoletja, ki je vodila v drugo svetovno vojno. Mi bi se morali bati naše nedavne preteklosti, hude ekonomske krize v Jugoslaviji v 80. letih prejšnjega stoletja, ki je pripeljala v balkanske vojne v letih 1991−1999. V tujini si nihče, ki ni popolnoma blazen, ne želi vrnitve v obdobje velike depresije in vojne, medtem ko nas levičarski vodje želijo prepričati, da si v Sloveniji želimo vrnitev jugoslovanskih časov, ko smo se zadolževali do nezavesti, bankrotirali in se zbudili v balkanskih vojnah.

Jugonostalgiki so pozabili na vse umazane podrobnosti iz bivše države. Kaj bi sicer ostalo od njih? Bi začeli prdeti in rigati od hrepenenja po bankrotu in vojni? Potem bi se morali spomniti takratne stabilizacije in vseh ekonomskih zločinov hohštaplerskega diktatorja Tita. Ta veliki vzor Lukšiča in Jankoviæa nas je vse zavozil, nismo več mogli odplačevati dolgov, zato so nam tuji kreditorji zaprli pipice. Ker ni bilo deviz, nismo mogli kupiti osnovnih dobrin, kot so prašek, kava, pomaranče so bile luksuz, prešvercan iz tujine, prav tako nič kaj elitne čokolade milka – te so bile prava trofeja! Danes za takšnim jugoslovanskim sranjem jočejo tisti, ki vozijo do vrha polne vozičke iz nakupovalni centrov.

Ni bilo nafte, z avtom smo se lahko vozili vsak drug dan. Vrnitev teh časov si želijo Slovenci, svetovni rekorderji po novih, ogromnih avtih, s katerimi poleti delajo neskončne zastoje na avtocestah proti morju? Pozimi smo sedeli v vrtcih, šolah, službah in stanovanjih v bundah in plaščih, ker nismo imeli deviz za ogrevanje. To dejstvo so jugonostalgiki potlačili do riti. Oh, kako »bogata« je bila ponudba na ljubljanski tržnici, saj so poleg sadja in zelenjave preprodajali tudi nemške marke. Švercalo se je na veliko, in to res tako bedno robo, kot jo danes vidimo na kupih za odvoz kosovnega odpada. Danes bi morali kot kosovni odpad odpeljati predvsem sedanje jugonostalgične vodje.

Prvoborec jugonostalgije Jankoviæ prodaja levičarstvo, partizanstvo, antifašizem, jugonostalgijo itd. Zanj je vse zgolj še en artikel na zaprašeni polici. Vzame dol partizanstvo in jugonostalgijo, spiha dol prah in »robo«, ki je za na smetišče zgodovine, prodaja kot zadnji krik mode. Kot da bi na konzervi, ki ji je potekel rok trajanja, zbrisal datum in gor nalepil drugega, novega. Zdaj je ta trgovec začel tržiti še vojno. Partizan, pardon, hajduk Zoki, nas bo v štirih mesecih osvobodil?! A od Nemčije, novodobne Turčije? Potem ni čudno, da Merklova ne Erdogan nočeta slišati zanj.

Tudi Igor Lukšič se je v zadnjih mesecih strgal s ketne, to ni presenetljivo. Ni zgolj v Jankoviæevi senci, ampak ima celo bistveno slavnejšega soimenjaka, črnogorskega premierja. Zato se iz Lukšiča v forumih norčujejo, da je Črnogorec. Črnogorski niz mu vsekakor pristaja – med balkanskimi vojnami je bila Črna gora za Miloševiæevo Srbijo kot levo oko, danes pa je Lukšič Jankoviæu prej kurje kot levo oko. Ali natančneje – zadnja rupa na svirali. Zato skuša Lukšič s partizanskimi, v resnici hajduškimi prijemi, zasenčiti Jankoviæa, ko pravi, da se bo po partizansko boril proti dokapitalizaciji NLB.

S partizanstvom in jugonostalgijo se trži tudi Janez Stanovnik, ki s svojimi brki še vedno fura podobo hajduka. No, Srbov sploh ni prevaral, saj so me v 80. letih, ko so se odnosi med Srbi in Slovenci ohladili, spraševali, kako da ima tisti naš Stanovnik hajduške brke. Ampak Stanovnik se še vedno navdušuje nad Srbi, ko se utaplja v jugonostalgiji. Danes je celo pripravljen zakuhati vojno v Sloveniji, da ne bi končno spoznal, da Jugoslavija ni bila nikoli prijazna Slovencem ne drugim narodom, razen Srbom, saj je bila velikosrbska tvorba, Srboslavija. Dokler so Srbi lahko vse po esesovsko tlačili in kradli, je bilo ok. Ko je denarja v 80. letih zmanjkalo, je zmanjkalo tudi velikosrbske prijaznosti. Potem so se oborožili za »bratsko« klanje po Sloveniji, Hrvaški, Bosni in Hercegovini in na Kosovu.

Zato bi morali zavrniti retoriko slovenskih levičarjev, saj ta vedno bolj spominja na besede balkanskega vojnega zločinca Slobodana Miloševiæa. Dolžniška kriza in ekstremizem namreč rojevata vojno. Namesto da predsednik Türk hiti pridigat po vsej Sloveniji o »veličastju« jugoslovanske zgodovine, naj se raje spomni mrtvih, pregnanih, posiljenih, požganih, obubožanih in pogrešanih v balkanskih vojnah, vseh žrtev zlagane in bankrotirane jugoslovanske ideologije. Ko Lukšič razpreda o vsem, kar so nam »dali« totalitarni socializem, kardeljizem in titoizem, naj raje razmišlja o slovenskem deležu jugoslovanskih dolgov, od katerega v 21 letih samostojnosti nismo odplačali niti centa glavnice. Žal je realnost še bolj zastrašujoča, saj je najhujši od vseh Jankoviæ. Ko svojim navijačem obljublja osvoboditev, pogreva kri balkanskih vojn.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

V tem članku nikjer ni napisano, da so tisti "pisci novega ustavnega in pravnega reda države" namenoma odstranili iz konteksta pojem: odgovornost pri delovanju.
Pljuva po nekem Jankoviču, za katerega že itak vemo kaj in kako in da ga v trenutku osamosvojitve ni bilo nikjer še čutiti - ne pove pa bistva, da je bil osnovni cilj osamosvojitve Slovenije :
- beri: Olastninjenje in kraja premoženja države brez meja! Vse varovalke iz upravljanja z normalno državo so bile namenoma odstranjene in še danes so!

To dejstvo je (prav zares
10.gif
) dovolj veliko za "nov udarec po mizi"!

Če namreč to ne zaleže, ne bo zaleglo nič! Bitke med "tabelimi in tardečimi" so samo za otroke (pa za nekatere tu gor). Zato, da "otroci potem ne morejo spati!" Zato so te bitke! S Suzico vred, tam v zadnji vrsti, na tisti preklemanski sliki!
10.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Tole je problem naše države,spremenile so se samo meje,oblast je ostala ista UDBO MAFIJA

http://www.reporter.si/slovenija/maja-sun%C4%8Di%C4%8D-bo-v-sloveniji-dr%C5%BEavljanska-vojna/10060

hysterical-1.gif


Janševiška propaganda že deluje, pa saj ne morem verjet, da je folk tako nor, da bi nasedal na take fore.

Razen Ivanovih vernikov, ki se očitno že pripravljajo na državljansko vojno.

Koga boste napadli
sprasujem se.gif
s kom ste v konfliktu?

Neko namišljeno levičarsko vojsko.

Dejstvo, nihče več ne želi v Jugo, ni je, ostaja le spomin, noben pa ne bi več šel dejansko nazaj.

Sicer pa imamo sedaj lepo, prijazno in uspešno kapitalistično Evropsko unijo, aja še demokratična je.

V čem je fora ne razumem.

Ljudje na volitvah povedo kdo jih naj vodi naprej. Ti bi to z vojsko spreminjal?
priden.gif


p.s.
Glede tvojih dveh mesecev "služenja". Telefonske linije so delovale, razen tistih par dni junija, je življenje bila kar normalno, Slovenija prevozna itd.

Celo za časa konflikta so telefonske linije delovale, ne moreš verjet.

Možno pa ja, da če si bil 2 meseca izoliran, da nisi več imel pravega stika z realnostjo pa pri 20 letih najbrž tudi nisi razumel, kaj se dogaja. Bil si pa očitno dober za nekaj, kar je že nekdo omenil.

Rekel ti bom, hvala da si prijel za puško in pomagal, ampak zdaj se pa umiri, to je 24 let od tega, časi so se povsem spremenili.

Pa Udbo mafijo kar lepo pozabi.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Spet pametuješ in nabijaš kot zmeraj ! V dveh mesecih sem bil dvakrat za 1 dan doma,takrat ko je bilo najhujše sem bil notri in NISEM IMEL NOBENIH VEZ Z STARŠI !!!!
Nikoli nisem rekel da se morate klanjati pred mano in ne zahtevam PRIVILEGIJ !
Rad bi samo eno OSNOVNO SPOŠTOVANJE DO NAS KI SMO BILI PRIPRAVLJENI UMRETI ZA DRŽAVO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kaj boš zdej odgovoril nazaj z tvojim pametovanjem,da so bili drugi državljani v vojni sem tudi že povedal,tudi padli so !!!
Glede zahvale jo pa od tebe res ne rabim !
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Spet pametuješ in nabijaš kot zmeraj ! V dveh mesecih sem bil dvakrat za 1 dan doma,takrat ko je bilo najhujše sem bil notri in NISEM IMEL NOBENIH VEZ Z STARŠI !!!!
Nikoli nisem rekel da se morate klanjati pred mano in ne zahtevam PRIVILEGIJ !
Rad bi samo eno OSNOVNO SPOŠTOVANJE DO NAS KI SMO BILI PRIPRAVLJENI UMRETI ZA DRŽAVO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kaj boš zdej odgovoril nazaj z tvojim pametovanjem,da so bili drugi državljani v vojni sem tudi že povedal,tudi padli so !!!
Glede zahvale jo pa od tebe res ne rabim !

Noben ni bil pripravljen umreti, saj je volj do življenja vedno večja, ne takih pravljic pisat.

Glede odebeljenega dela pa je ravno zaradi tega ta tema.

Ker tvoj veliki vodja ne spoštuje osamosvojitve in jo zlorablja.

Ne pa mi, ki na to opozarjamo.

Ni se mi zdelo, da bi zaznal, da bi obsodil Ivanovo paravojaško enoto, retuširanje zvezde, plačan miting itd. Spravil si se na nas, ki se nam zdi takšno početje sramotenje.

Sedaj se pa opraviči.

p.s.
vidiš, da si bil celo doma 2x
kje notri si bil? nisi bil zunaj?
priden.gif
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Nimaš jajc dabi pogledal video,posebej zanimiv je pri 18:00 ps.telefonski pogovor
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Nimaš jajc dabi pogledal video,posebej zanimiv je pri 18:00 ps.telefonski pogovor

Pogledal, a ugotavljam, da je Ivan še živ, tako da zadeva ni šla skozi.

Sicer pa menda veš kdo je Kunstelj
hysterical-1.gif


Kaj bi mi sploh rad povedal? Jaz te sprašujem o aktualnih zadevah, postroju v Kočevski Reki, ti pa mi forsiraš neko Depalo vas iz 1994, pa koga še to zanima.