Poštnina Kitajska -> Slovenija

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Jo,

s Kitajske nameravam naročiti artikel (ohišje telefona iz tukaj ) v vrednosti 40 dolarjev, pa me zanima, koliko pride carina in poštnina. Imate kakšne nasvete, da se pride čim ceneje čez? A res ni ocarinjeno, če prodajalec paket označi kot darilo?

Hvala.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Za kakšen aparat gre? Če je zadeva mala in lahko počakaš do Božiča, se da drugače uredit. Piši PM.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Super
smile-1.gif
Že pišem PM!
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
25 EUR oz. 37 USD trenutno je brez carine in DDV. Če je zadeva mala je možno, da bi šlo čez. Problem, je če jo cariniki odprejo in moraš dokazati, koliko si plačal zanjo :S Potem plačaš še carino in DDV.

Cena poštnine pa je odvisna od teže. Za ohišje je pomoje tam okol 20 USD...
 

p20883

Pripravnik
6. dec 2007
44
0
6
Moj bratranec je iz Kitajske naročil iPhone, poštnina je bla nekej takega kot je napisal uporabnik zgoraj in pomembna je bla cena izdelka, ki jo je seveda prodajalec ob dogovoru priredil, zato, da bi šlo skozi carino.

Na carini so paket seveda odprli, sprva zahtevali račun še iz bratrančeve strani, nato še cenik oz. spletno stran prodajalca in ko je šlo to vse skozi in ko že niso vedli kaj bi še, so hoteli še, da na netu poišče cene podobnih modelov, ker se jim je zdelo, da cena tega iPhona pretirano odstopa od drugih (valda če je pa iz vzhoda). Pošiljka je na carino prišla v 3-4dneh tam so potem paket držali skor 14dni.

Mislim, res so bastards.



Poštnina ni draga, glede na to, da ti za isto stvar še večjo zakasirajo Nemci, ki so dosti bliže
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.380
6.551
113
Zakaj bi bili bastards? Kaj ni tvoj bratranec želel ogoljufati države?
 

JPM

æale
23. jul 2007
983
0
16
44
BEŽIGRAD,IZA SEDAM GORA I SEDAM MORA...
men so hotl opalit carino na posiljko iz svice(ni clanica EU) sem rekel da naum placal,frendu so ga vrnil in mi je cez nekaj casa prinesel omenjeno stvar,problem resen.vrednost je bila 50 eurov uni so pa hotl se 40 carine
rolleyes-1.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
No s tem kitajcem sva se zdaj zmenila, da mu nakažem denar preko Western Union. A mi lahko kdo na kratko razloži, kaj rabim in kje lahko to storim (nakažem denar), ker se s tem srečujem prvič. Se da mogoče preko Klika?
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Ja se da preko klika...čisto enostavno greš na naročila=>WU money transfer=>pošiljanje denarja
 

Podobne teme