Poslovni prenosnik

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
probook ni poslovni ...
smile-1.gif


so pa pravkar prišli novi elitebooki, hudo dobri ... seveda pa to ni lenovo
grin1.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Mam 2 Elitebooka - novejši in starejši tip. Pri starejšem me po 2 letih 10 in več urne dnevne uporabe zeza ekran (kabel je slab). Pod določenim kotom ne kaže slike. Itak ima prenosnik 3 leta garancije, tko da gre na popravilo.

Edini fail je, da novejši Elitebooki ne pašejo v obstoječe docking statione, ampak je treba kupit novga
frown-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Fotr je dobu prek službe Lenovo T510 (i5 procesor). Odličen prenosnik, še posebej tipkovnica je noro kvalitetna.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Tut pri nas imamo Lenovote, imajo pa fantje w410 in w510. Zelo všečen prenosnik, edino malo prevelik
smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jap...skor največji plus je prav tipkovnica...

Že dolgo nisem iskal tipkovnice (kupoval high end) zdaj pa za punco iščem oz. sem iskal dobro tipkovnico in jo nisem našel. Sama si jo bo morala zbrat, jaz imam samo T500 in ne tipkam veliko drugje.

Je pa tudi pri Lenovotih razlika seveda....govorim po večini za T serijo oz. višje Thinkpad serije ne te 300€ varjante.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Ti si prodajal buče o Applu, ne o HPju in njegovih ProBookih. Imam oba, MacBook Pro ter Thinkpada, oba sta narejena zelo kvalitetno. Kako si pa ti demontiral palmrest pri unibody Macbooku mi pa tudi ni jasno.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Mogoče HP EliteBook 8560p?

Poznam. Imamo na firmi. Baterija niti slučajno ne zdrži več kot dobre 4 ure uporabe. Pa še težak je.

Nove serije verjetno (še) nimate, avtonomija do 30 ur, zdaj dejansko kolko dela na bateriji je pač odvisno od specifikacije ampak mislim da bi moglo držat 5 ur bp. Niso pa med najlažjimi ja ... 15ka ima 2,8 kg
crazy1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Stari so dober mesecv, po specifikacijah so enaki tem, 5 ur pa lahko pozabiš. Edini plus je numerična tipkovnica.
Pa prav lepi na pogled tudi niso, hehe ...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik C152SLO pravi:
He he he ... vrži na tla tvojega appla po potem T serijo od IBM (za lenovo ne vem) pa povej kateri še dela BP. Dejstvo je, da če res potrebuješ prenonosnik za "teren", potem je IBM (Lenovo) iz T serije "obvezen". Ni "fancy šmansi" kot tvoj apple ampak nekateri rabijo prenosnik za resno delo, ne za kazanje kdo ima "večjega".

IBM ne dela več prenosnikov. To linijo so prodali kitajskemu Lenovu in na začetku so bili modeli, ki so imeli ime IBM drugi pa Lenovo. Sedaj pa je na prenosnikih samo še Lenovo oznaka. I z starim IBMom ima skupno le še obliko ohišja in tipkovnice. (una rdeča radirka)
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Kdaj sem govoril o demoliranju palmresta....... Rekel sem da dej palmrest pri obeh dol in boš vidu razliko.

Jabuk fura najbolj cheap komponente, narejen je tko, da morš notestnik zdret, pr menjavi diska, rama, optične enote... Poglej si Latituda naprimer.. na klik..

druga stvar Jabuk fura renome od časa IBM procov, ki jih je skenslal, ravno zaradi šalabajzerstva...
in še slikca...
1212309-SNAG-0000.jpg
 

Priponke

  • 1212309-SNAG-0000.jpg
    1212309-SNAG-0000.jpg
    40,3 KB · Ogledi: 218
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Kupili so prav vse, in v štartu želeli konkretno poceniti celotno izdelavo, pa se jim je trg uprl. Potem so hitro naredili nekaj IBM imena vrednih prenosnikov in zdaj se tega kar držijo, prenosniki pa so še vedno cenejši, saj so bile T serije prej čez 400kSIT!

Uglavnem....boli mene k kako se imenujejo pa če so kitajci lastniki, če je prenosnik še vedno na top nivoju. Obrišem z mikrokrpico pa lahko prodam kot 1 mesec rabljenega (v resnici je zdaj star 2.5 let). Kupec prej navajen drugih bolj šrot znamk mi bo verjel, da je bil rabljen samo en mesec.
grin1.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Iz prve roke ti povem, da ne dajaj primerjave jabuka z IBM.....

IBM je narejen tko kot je treba, o applu raj nebi, mogoče skeptiki, ki ne vejamjo naj palmrest dol dajo pri obeh in bodo takoj vedeli o čem govorim....

Zaradi slabih komponent na serverskem nivoju ne morjo prodat kar je za nohtom črnega..... pri nekem kvazi disk enclouserju ki ga prodajajo vsebuje notr promisove kontrolerje.....

pa to ne dajejo več niti v osebne računalnke.........

skratka drži se IBM-a in boš vedno zadovoljen...


Ne, ne bodo vedeli o čem govoriš, ker so to buče. V uporabi imam T/MBP pa še della, tako da...
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Kdaj sem govoril o demoliranju palmresta....... Rekel sem da dej palmrest pri obeh dol in boš vidu razliko.

Jabuk fura najbolj cheap komponente, narejen je tko, da morš notestnik zdret, pr menjavi diska, rama, optične enote... Poglej si Latituda naprimer.. na klik..

druga stvar Jabuk fura renome od časa IBM procov, ki jih je skenslal, ravno zaradi šalabajzerstva...
in še slikca...


Ti očitno macbooka še nisi videl od blizu. Ne navadnega, ali pro-ja. Disk in procesor zamenjaš marsikje celo brez šraufanja, če pa je že potrebno šraufat pri določenih modelih pa moraš vzet dol samo blendo. Tako kot pri ostalih mašinah. Mislim, da je čas, da nehaš bit pretirano pameten. Aja, slika, ki si jo pripopal je od mbp letnik okoli 2005...
 
Nazadnje urejeno:

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
FYI, pri Macbook Pro 13.3 je potrebno odstanit sam spodnji pokrov pa prideš do hdd, rama, optične enote itd. Pa tudi narejen je zelo zgledno.
tongue-1.gif