Poslovni prenosnik

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Jaz imam tale model Manufacturer Hewlett-Packard Model HP EliteBook 8440p in lahko rečem samo pohvale, zadeva deluje tip top, res pa je, da je monitor 14. Vsekakor bi gledal nekaj iz serije EliteBook, zelo dobro sestavljena, odlična tipkovnica za tipkanje, imajo še LED luč za osvetlitev tipkovnice v primeru, da nujno rabiš tipkati ponoči.Moj ima 4xUSB, eSata, čitalec kartic, mat zaslon, 4gb RAMA, SSD disk itd., da ne naštevam vseh specifikacij.

Prav tako so zelo dobre 15 inčne serije, ki so v vsakodnevni uporabi pri kolegih in delujejo tako kot morajo, nikakršnih težav. Jaz imam rajši manjšega, ki je priklopjena na docking station, zraven pa 24 ekran in dela tako kot mora.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
HPjeva (sicer mat) ohisja poslovnih prenosnikov so iz aluminija ? (edino crni del okrog monitorja je plasticen, pa tudi ta je ocitno mat)

Govorim za moj starejši model EliteBooka: sivo je aluminij, dno je iz magnezija, črna zadeva okrog ekrana in mislim da tudi tipkovnice pa je plastika.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Iz prve roke ti povem, da ne dajaj primerjave jabuka z IBM.....

IBM je narejen tko kot je treba, o applu raj nebi, mogoče skeptiki, ki ne vejamjo naj palmrest dol dajo pri obeh in bodo takoj vedeli o čem govorim....

Zaradi slabih komponent na serverskem nivoju ne morjo prodat kar je za nohtom črnega..... pri nekem kvazi disk enclouserju ki ga prodajajo vsebuje notr promisove kontrolerje.....

pa to ne dajejo več niti v osebne računalnke.........

skratka drži se IBM-a in boš vedno zadovoljen...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
na zadnjega...

Sam si lastim HP EliteBook 8440p s 3g modulom. Nimam nikakršnih pripomb. Disk moram edino enkrat zamenjati v SSD, ker baterija takole ne zdrži kaj več kot 2 uri.

Zadeva je 14" in naslednji bo 13"
smile-1.gif
z vsako menjavo računalnika grem na manjšega... Za teren je še prevelik, v pisarni in doma pa imam zunanji monitor. Zmagovalna kombinacija.

Me pa pošteno mika prestop na jabovka... samo nimam "poguma" Ker edina zadeva zaradi česar bi zamenjal je izgled in avtonomija.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Hvala, a tale ima preveliko locljivost, CPU ene generacije nazaj, dva slota za RAM zasedena in nekaj balasta, za katerega je zelo zazeleno, ce ga ne bi bilo (webcam z mikrofonom). Sicer pa ja, ne izgleda slabo, predvidevam, da bodo kmalu imeli tudi kaksne modele s SB (jaz se na njihovi strani res ne znajdem; priklikam do serije Tecra, tam je izbira modelov, nikjer pa ne pise na splosno kaj je v katerih modelih ali pa da bi lahko videl kar primerjalno tabelo z vsemi modeli en ob drugem).

Za katero firmo ti delas (da vidim kaj vse imate v ponudbi) ? Lahko na ZS, ce ti je nerodno
smile-1.gif
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
Lenovi Thinkpad T520

zmaga.gif


Lahko potrdim, da so to super računalniki. Imam manjši model T400s in po mojem mnenju je Lenovova T serija praktično edina stvar, ki se po kvaliteti izdelave lahko primerja z Applom. HP-jeva plastique shiny ohišja mi v zadnjem času sploh niso všeč.

še en glas za tole! Sem na IBM/lenovo notebookih že 3 generacije.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Jaz si pa sploh ne predstavljam, kaj bi pocel kdo od poslovnih uporabnikov z njim ? Programi po firmah so pisani za Windows, torej je treba dokupiti drug OS, ki je drugje vkljucen v ceno (10-20% cene prenosnika). Berem tudi o tezavah s pregrevanjem, ker pretiravajo z majhnostjo ventilatorjev, notri tlacijo kup bedarij, ki so nezazelene, manjka pa kaj bolj pomembnega (npr. USB 3.0), tipkovnica je jabolcno samosvoja, kar je se dodaten minus, mis se na sreco da prilopiti normalno, cena je navita glede na zaresne poslovne prenosnike, za dodatno opremo kot je docking station nisem cisto preprican, ce sploh obstaja (ce obstaja, jo Apple dobro skriva na svoji strani) itd. V bistvu ni nobene pozitivne strani, medtem ko se kje drugje najde pakticno vse, kar clovek rabi - od kje ti torej ideja, da se mu na poslovnem podrocju nihce ne more niti priblizati ? Meni deluje bolj kot igraca za japije.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pravkar prebral tole:

Citat:

Apple has implemented a new temperature sensor system on its latest iMac models that significantly hampers the ability of users to replace their original hard drives in the case of failure or a desire to upgrade. Without the custom 7-pin hard drive cable and proprietary firmware included on stock hard drives in the new machines, the new iMacs' fans spin to full speed and the machines fail to pass the Apple Hardware Test.
http://www.macrumors.com/2011/05/12/apple-restricts-hard-drive-replacements-on-new-imacs-2/

Sicer ni direktno povezano s to temo, ampak sumim, da se podobno zna zgoditi tudi v MacBookih. Če je to res, potem vzamem nazaj vse, kar sem rekel glede primernosti Appla za resen delovni računalnik.

Da ne moreš sam zamenjati diska v računalniku, je pač dealbreaking FAIL.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik map pravi:
Jest pa še vedno vstrajam na applu in menim, da se mu nobeden na poslovnem področju ne more niti približat

He he he ... vrži na tla tvojega appla po potem T serijo od IBM (za lenovo ne vem) pa povej kateri še dela BP. Dejstvo je, da če res potrebuješ prenonosnik za "teren", potem je IBM (Lenovo) iz T serije "obvezen". Ni "fancy šmansi" kot tvoj apple ampak nekateri rabijo prenosnik za resno delo, ne za kazanje kdo ima "večjega".
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Jaz si pa sploh ne predstavljam, kaj bi pocel kdo od poslovnih uporabnikov z njim ? Programi po firmah so pisani za Windows, torej je treba dokupiti drug OS, ki je drugje vkljucen v ceno (10-20% cene prenosnika). Berem tudi o tezavah s pregrevanjem, ker pretiravajo z majhnostjo ventilatorjev, notri tlacijo kup bedarij, ki so nezazelene, manjka pa kaj bolj pomembnega (npr. USB 3.0), tipkovnica je jabolcno samosvoja, kar je se dodaten minus, mis se na sreco da prilopiti normalno, cena je navita glede na zaresne poslovne prenosnike, za dodatno opremo kot je docking station nisem cisto preprican, ce sploh obstaja (ce obstaja, jo Apple dobro skriva na svoji strani) itd. V bistvu ni nobene pozitivne strani, medtem ko se kje drugje najde pakticno vse, kar clovek rabi - od kje ti torej ideja, da se mu na poslovnem podrocju nihce ne more niti priblizati ? Meni deluje bolj kot igraca za japije.


Če hočeš bit najnovejši, najlepejši in glavni fensijaš ulice potem je top izbira.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
He he he ... vrži na tla tvojega appla po potem T serijo od IBM (za lenovo ne vem) pa povej kateri še dela BP.

Saj se bi strinjal povsem kot lastnik T serije (in zgleda da bom večno, ker že zaradi fenomenalne tipkovnice ne morem na kaj drugega čeprav vse ostalo štima) ampak, je od punce bratcu to uspelo...

S T500 dela kot svinja z mehom in je že večkrat letel po tleh, vse dela BP samo več kot toliko pi*** pa ne prenese niti Thinkpad.
uf-1.gif
LCD na pantu držijo 3je oz. 4je vijaki.

Moj je pa še kot nov po zdaj 2.5 letih.
cheer.gif
Nek "dokaz" kvalitete pa se da videt pri npr. F1, kjer v rokah ob formulah držijo prenosnike... sem prav spremljal kdo ma kaj pa je blo več kot pol grida z IBM oz. zdaj Lenovo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Jaz si pa sploh ne predstavljam, kaj bi pocel kdo od poslovnih uporabnikov z njim ? Programi po firmah so pisani za Windows, torej je treba dokupiti drug OS, ki je drugje vkljucen v ceno (10-20% cene prenosnika). Berem tudi o tezavah s pregrevanjem, ker pretiravajo z majhnostjo ventilatorjev, notri tlacijo kup bedarij, ki so nezazelene, manjka pa kaj bolj pomembnega (npr. USB 3.0), tipkovnica je jabolcno samosvoja, kar je se dodaten minus, mis se na sreco da prilopiti normalno, cena je navita glede na zaresne poslovne prenosnike, za dodatno opremo kot je docking station nisem cisto preprican, ce sploh obstaja (ce obstaja, jo Apple dobro skriva na svoji strani) itd. V bistvu ni nobene pozitivne strani, medtem ko se kje drugje najde pakticno vse, kar clovek rabi - od kje ti torej ideja, da se mu na poslovnem podrocju nihce ne more niti priblizati ? Meni deluje bolj kot igraca za japije.

Najdi mi prensonik 15", kovinsko ohišje, vsaj 5 ur realne avtonomije (kar pomeni wifi v uporabi, pa ne samo net brskalnik odprt, ampak kompleten office + še kaj, skratka, da tudu disk dosti dela), znosna grafika (da prenese tudi kako igro), 1600+ resolucija. Skratka lepo prenosen desktop replacement z veliko avtonomijo. Pa naj ne bo grd kot smrt.
Zadnji win laptop, ki je ipolnjeval take pogoje (OK, v tistih časih primerno nižje, ampak relativno glede na takratno tehniko visoke), je bil en Vaio, ki sem ga imel. AMpak je bil pa božjastno drag, stal je za ene 2 top-of-the-line normalna laptopa (IBM ali HP).
Pa da je cenejši od MBP.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Pred kratkim sem si v trgovini malo ogledoval te ProBooke. Saj vem, da je izgled precej subjektivna stvar, ampak meni so prav obupno grdi. Neka rjava barva in reliefna površina aluminija. Že na novem v trgovini se je čutilo, da se zaslon ne odpira gladko...