Poškodba vetrobranskega stekla

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.411
632
113
Zakaj nebi menjal, če pošteno plačaš premijo. Če je tvoj strošek je seveda drugačna matematika.

nemenabijat naslednjič ko boš zavaroval boš lahko dobil izključno nadomestek - enako šipo kot jo že imaš notri. Razlika pa ni glih, da bi šel na dopust s tem denarjem.
Zato, ker ponovna vgradnja nikakor ne more biti enako kvalitetna, kot tovarniška vgradnja.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
A za lepilnotesnilno maso z nitko odrezat, pa za spucat in na novo nanest maso rabiš certifikat? Eni ste res neverjetni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
To se popravi z epoksijem, menjava šipe je v tem primeru nesmisel..
+1.

Naj pusti tovarniško vgrajeno steklo not dokler je možno oz. smiselno. Saj obstaja garancija, če ti steklo po menjavi ne tesni kot bi moralo ampak to je samo en del celotne slike, naknadne vgradnje pač niso primerljive s tovarniško pa čeprav se kakšni s tem ne bi strinjali.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.715
2.008
113
za šankom
To se popravi z epoksijem, menjava šipe je v tem primeru nesmisel.. glede na dramo katero delaš bi človek mislil da imaš lih tolkšno luknjo da gre teniška žogica skozi..

Tako je, rajši imam popravljeno pikico od kamencka pa tovarniško vgrajeno steklo, drugo je če se zadeva ne da popravit, potem pa itak nimaš kaj
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Kaj točno je razlika med original vgrajeno in menjano? Ajde če ti jo otroci v vrtcu z patafix menjajo je slabše ja. Z kvalitetnim lepilom nanešenim kot je treba pa je to čisto enakovredno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Kaj točno je razlika med original vgrajeno in menjano? Ajde če ti jo otroci v vrtcu z patafix menjajo je slabše ja. Z kvalitetnim lepilom nanešenim kot je treba pa je to čisto enakovredno.
Ne bi smelo biti razlike, razen če imaš smolo in na servisu ne nanesejo lepila dobro in ti ob dežju začne zamakati, to se je zgodilo moji stranki pred kratkim...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Ali pa ko ti med rezanjem stare šipe popraskajo rob stebrička, pa potem ne priznajo.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Bi reku, če je triglav, se lahko zmeniš za menjavo ali pa popravilo, kje drugje bi znali mal komplicirat, ker šparajo. Če se odločiš za menjavo ne delaj to pri triglavu, ker so ornk šalabajzerji in grejo na mimimum stroškov, delaj na uradnem oz nekje, kjer to znajo oz so ok. So mi pri triglavu na verovškovi 2x farbali vrata, češ barva ni dobro prijela...seveda...barvali pa tretjino vrat, ne celih, pa še to tako površno, da se je vidla črta sredi vrat z aviona...lol.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Danes na avtotehniki menjali šipo.. Vse super ,a že na poti domov sem malo "jezen" in jih pokličem jutri.

Na desno stran stropa pri šipi smo mi naselili enega kar vztrajnega črička. Verjetno je treba ob menjavi šipe kaj odmikati ali celo odstraniti stropne in stranske obloge. Med vožnjo vztrajno narahlo škriplje.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Stropne obloge po mojem ne, obloge A stebričkov pa je dobro umakniti, da jih ne umažeš med nanašanjem kita... Snemi oblogo in jo še enkrat daj nazaj... Če je spodaj airbag, se morda samo ni dobro usedla...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Itak :valjamse: Če ti pa slučajno še kaj zamakat začne pa eno krpo tja vržeš pa kakšno sredstvo proti plesni, ki vpija vlago vase in si potem skorajda na istem kot ko so ti v tovarni v prve vgradili steklo :aplauz:

Ravno zaradi takšnih morebitnih komplikacij osebno preferiram popravilo stekla pred menjavo, če je to le mogoče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Stropne obloge po mojem ne, obloge A stebričkov pa je dobro umakniti, da jih ne umažeš med nanašanjem kita...
Kaj boš umazal? Saj ne pacaš kita s špohtlom. Z šobo drsiš po plehu in ostaja sled kita. Daleč stran od plastike. Še od vsega je najbolj čisto delo nanašanje kita
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Sem poklical ,in če se ne umiri grem enkrat da pogledajo..Se mi pa zdi da se bo "usedlo"..Je zmeraj manj. Odstranijo samo obloge stebričkov ,stropa nič..