Poškodba vetrobranskega stekla

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Danes mi je na Lj.obvoznici priletel kameček v vetrobransko steklo. Poškodba je v spodnjem desnem kotu, premera približno tri centimetre. Podal sem prijavo na PP, kjer so naredili zapisnik in me napotili na zavarovalnico. Ker stekel nimam zavarovanih, me zanima če je kakšna možnost da dobim škodo povrnjeno?

Če to ne bo šlo, me zanima če ima kdo izkušnje s popravilom stekla. Kje, kako, kakšna je cena...

Hvala za odgovore in lep pozdrav
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Če nebo šlo z zavarovalnico, ti priporočam CARGLAS...steklo poravijo da zmanjšajo možnost širitve poškodbe...
sicer se zadeva kljub vsemu še vidi, ampak manj kot poškodba, čimprej dej to popraviti zaradi umazanije ali pa nalepi lepilni trak čez...Bil teden dni nazaj pri njih..pa je bila poškodba stara 1 teden pa je tip kar zmajeval z glavo....koliko se bo vseskupaj videlo je odvisno tudi koliko se je umazanija že zažrla v razpokice in pore poškodbe
Če boš popravljal je strošek 62€
Link: Carglass
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Meni je tudi v začetku letošnjega leta počila prednja šipa zaradi kamenčka. Za popravilo oz. menjavo prednje šipe sem dala bivših 20 tisočakov. Se mi je zdelo zelo poceni, pričakovala sem bistveno dražje. Potem pa mi je mojster rekel, da zaradi ''zastarelega'' modela šipe - imam starejši model Corse.
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Zakaj pa zapisnik??
Pocakaj do podaljsanja registracije in si daj na nova zavarovat sipe.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Ko je enkrat raztrobil okrog ,da ima počeno šipo, bo pa dal šipe zavarovat
evil.gif
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Hvala vsem za odgovore. Očitno res ne bo nič s kakšno odškodnino (avto je star sedem let in nimam niti kaska niti delnega kaska za stekla), tako da bo treba kar seči v žep.
frown-1.gif

Skratka, bom šel v torek do Carglass-a pa bomo videli kaj bodo povedali...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
če je večja kot kovanec za 2€ bo težko ja, tud meni so pred kratkim menjali sprednjo šipo na carglass, super prijazni in vse res .. blo pa je okol 350€ sreča je zavarovalnica častla
grin1.gif
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
No, še epilog: bil sem na Carglassu, šipa je popravljena, cena 62€. Zaposleni res nadvse prijazni, skratka zelo zadovoljen.
cheer.gif
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
Super, samo da si uredil!
Je bilo tako kot sem ti napisal?

Natančno tako kot si napisal. Luknjico sem tudi takoj prelepil s selotejpom, tako da ni bilo popolnoma nobene svinjarije v njej. Hvala za nasvet
zmaga.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Če ti prileti kamenček v šipo, ali je potrebno poklicat policijo, da naredi zapisnik, če imaš zavarovane šipe?
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Če ti prileti kamenček v šipo, ali je potrebno poklicat policijo, da naredi zapisnik, če imaš zavarovane šipe?

Ni treba. Je pa priporočljivo.

Pa res ne vem, a je tko težko dat tistih 30€ za D kombinacijo?
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Kaj pa jaz, imam neke poškodbe, zgleda od kamenčka, ni veliko, zgleda pa kar globoko zajedeno. Ne vem ali je bilo prej ali pozneje, trenutno imam zavarovano stekla divjad in svetlobna telesa (Generali), ali lahko uveljavljam ali ne? Koliko mi pri tem odbijejo?

Bojim se, da bi šipa počila v neprimernem trenutku....