Poraba

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Zakaj bi pissal denar v kanal? Razlika v porabi pr 90 al pa 130 je precejšna ;)

Al si ti en izmed tistih, k misli da je kralj, k se vozi 120 po prehitevalnem 99% časa :valjamse:
Dafaq? A sebe opisujes spet? Meni cager pod 180kmh ne pade na ac dokler je vsaj en pas prost. Ce ti je problem poraba, menjaj sluzbo ali pa si organiziraj stroske. Konec koncev lahko spremenis zivljenje, ce ne zmores dohitevati zivljenskih stroskov lahko se zmeraj postanes menih v karpatih
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Tudi v Nemčiji bodo prej ali slej uvedli omejitve... na naše avtoceste pa sekcijsko merjenje hitrosti. Me zanima, če boš takrat še vedno vozil 180... z dobro plačo verjetno tudi kazni ne bodo problem.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Mene zmeraj fascinira, kako v uspešnejših državah vozijo precej bolj po omejitvah in noben nima krajšega zaradi tega. Čeprav več zaslužijo, si očitno lahko privoščijo, da kako minuto svojega dragega časa več pustijo na cesti. Denimo po Švici sem kak teden nazaj kolovratil in tam nisem zaznal, da bi se kdo spravil prehitevat "oviro" na cesti, ki vozi 10 km / h pod omejitvijo. Tu in tam kak motorist, pa še ta ni izginil kot pika v daljavi. Za piko na i pa v skoraj 1000 prevoženih km po državi nisem videl niti enega policijskega avta na cesti, ob cesti ali sum na kako kontrolo prometa. Opazil sem nekaj stacionarnih radarjev, niti slučajno pa jih ni toliko, da tisti, ki so ceste vajeni, ne bi vedeli, kje so.
Meni je dalo kar misliti ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Ja, ker pri nas norijo predvsem tisti, ki so premožni... Samo bolj dosledno bi jih bilo treba pobirati.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Pri nas je še vedno majhna verjetnost, da te bodo ustavili. Sekcijsko merjenje je prvič v moji vozniški karieri uspešno delovalo na vožnjo dinamikov, ko je to še delovalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Sekcijsko merjenje čez Trojane je doseglo naslednje(takrat sem bil na tem odseku dnevno):
  • maksimalna hitrost je zelo zelo redko presegla 80 km/h, večinoma je nihalo tam nekje med 30 in 70.
  • varsnostna razdalja se je zmanjšala na 1 meter
  • vsake toliko časa se je promet brez razloga popolnoma ustavil.
Ne vem za vas, ampak tako ogroženega kot takrat se na tem odseku nisem še nikoli počutil.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
V Švici dobiš kazen, če pelješ 1 km/h prehitro (vir). Imajo učinkovit sistem, ki je discipliniral tudi sicer malo slabše prilagodljive "avtohtone" prebivalce. Tiste, ki gredo za večje krščanske praznike v južne kraje :)

Pri nas ljudje vozijo 90 km/h za tovornjaki, kar mene osebno prav nič ne moti, dokler tovrstni vozniki ne ovirajo prometa ali skačejo na prehitevalnega z vrtoglavimi sto na uro, medtem ko se približuje drugo, hitrejše vozilo.

Ko pa nekdo reče, kakšna je razlika v porabi med 90 in 130 km/h, naj se vpraša še, kakšna je razlika v potovalnem času na daljših razdaljah in kakšna je njegova urna postavka oz. koliko vrednoti svoj čas. Da nismo potem tam, ko greš z napol polnim tankom pred torkovo podražitvijo lovit 1,7 centa cenejši dizl in efektivno delaš za manj kot minimalca :)
 
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Tisti, ki prehiteva z 100km/h ima vso pravico to počet. Če si pa ti neprilagodljiv, pa raje ostani doma. Nikjer še nisem namreč zasledil, da je obvezna hitrost na prehitevlnem pasu min.130km/.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Dafaq? A sebe opisujes spet? Meni cager pod 180kmh ne pade na ac dokler je vsaj en pas prost. Ce ti je problem poraba, menjaj sluzbo ali pa si organiziraj stroske. Konec koncev lahko spremenis zivljenje, ce ne zmores dohitevati zivljenskih stroskov lahko se zmeraj postanes menih v karpatih
Koliko v povprečju si na AC?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Gnoj je tisti, ki misli, da ima na strehi modro in rdečo luč, da se mu morajo vsi umikati. Seveda so taisti v tujini ponavadi ko bubice.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Tisti, ki prehiteva z 100km/h ima vso pravico to počet. Če si pa ti neprilagodljiv, pa raje ostani doma. Nikjer še nisem namreč zasledil, da je obvezna hitrost na prehitevlnem pasu min.130km/.
Pravico ima prehitevati tudi z 91 km/h, ali še manj. Gre pa prilagodljivost v obeh smereh, ker ljudje tako radi poudarjajo pravice, pozabijo pa dolžnosti ;)

Seveda ni dolžnost, da se šparovc z desne prilagodi in prehiti z normalnimi 120-130 km/h, je pa to fer do ostalih in tudi varneje za tok prometa.

Lahko poskusiš tudi tako, da se za kak mesec strogo držiš omejitev, saj imaš vendar vso pravico in dolžnost voziti 40 km/h na izvozih z AC ... in potem poročaš o rezultatih ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Sekcijsko merjenje čez Trojane je doseglo naslednje(takrat sem bil na tem odseku dnevno):
  • maksimalna hitrost je zelo zelo redko presegla 80 km/h, večinoma je nihalo tam nekje med 30 in 70.
  • varsnostna razdalja se je zmanjšala na 1 meter
  • vsake toliko časa se je promet brez razloga popolnoma ustavil.
Ne vem za vas, ampak tako ogroženega kot takrat se na tem odseku nisem še nikoli počutil.
Glede na to, da sem tudi jaz takrat bil na tem odseku dnevno, sem iz te tvoje izjave sedaj ugotovil, za kako kredibilnega te bomo jemali v nadaljevanju te teme. ;) Ker očitno v vesolju potekata dva vzporedna odseka čez Trojane v smeri LJ. In midva definitivno nisva vozila na istem odseku. :rolleyes:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Jaz sem bil recimo nekajkrat mesecno na tem odseku, pa se ne spomnim da bi se kdaj vozili 30 ali celo stali, ne da bi zato bil razlog za to. Prehitevalni je sel.po števcu marsikdaj preko 100, tako da sem se kdaj skrival med tovornjaki.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pri nas ljudje vozijo 90 km/h za tovornjaki, kar mene osebno prav nič ne moti, dokler tovrstni vozniki ne ovirajo prometa ali skačejo na prehitevalnega z vrtoglavimi sto na uro, medtem ko se približuje drugo, hitrejše vozilo.

Torej električarji in v zadnjem času vozniki über mobilov - Toyote... In točno 7 minut je minilo, da se je lastnik enolončnice pofočkal:

Tisti, ki prehiteva z 100km/h ima vso pravico to počet. Če si pa ti neprilagodljiv, pa raje ostani doma. Nikjer še nisem namreč zasledil, da je obvezna hitrost na prehitevlnem pasu min.130km/.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Dafaq? A sebe opisujes spet? Meni cager pod 180kmh ne pade na ac dokler je vsaj en pas prost. Ce ti je problem poraba, menjaj sluzbo ali pa si organiziraj stroske. Konec koncev lahko spremenis zivljenje, ce ne zmores dohitevati zivljenskih stroskov lahko se zmeraj postanes menih v karpatih
Wow, a kr 180 se vozis po AC? Torej hočes povedat, da v resnic vozis kanto, ker tut poceni clio zmore 180.

Sploh se ne gre za organiziranje stroskov, niti opisovanja sebe; vozim vedno po omejitvni ali malo prek aka "toleranca", je pa tudi res da nardim 95% sluzbenih kilometrov. Itk je to besides the point. Point, ki ga hocem izpostavit je zgolj to, da je prihranek pr porabi med 90 in 130 precejsn IN da pri tej hitrosti ne oviras nikogar, seveda v kolikor se striktno drzis voznega pasa v casu, ko ni zapor tovornjakov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Mene zmeraj fascinira, kako v uspešnejših državah vozijo precej bolj po omejitvah in noben nima krajšega zaradi tega. Čeprav več zaslužijo, si očitno lahko privoščijo, da kako minuto svojega dragega časa več pustijo na cesti. Denimo po Švici sem kak teden nazaj kolovratil in tam nisem zaznal, da bi se kdo spravil prehitevat "oviro" na cesti, ki vozi 10 km / h pod omejitvijo. Tu in tam kak motorist, pa še ta ni izginil kot pika v daljavi. Za piko na i pa v skoraj 1000 prevoženih km po državi nisem videl niti enega policijskega avta na cesti, ob cesti ali sum na kako kontrolo prometa. Opazil sem nekaj stacionarnih radarjev, niti slučajno pa jih ni toliko, da tisti, ki so ceste vajeni, ne bi vedeli, kje so.
Meni je dalo kar misliti ...
V Švici so kazni enormne in predvsem te dobijo. Čeprav ti nisi videl policistov, si šel mimo x nadzornih kamer, merilnikov hitrosti, itd.
Se spomnim enega ameriškega YT ''influencerja'', ki je jokal, ker so mu v Švici nabili par tisoč frankov kazni, ker se je skozi tunel v gorah peljel 20km/h prehitro s svojim Mclarnom. In dvema njegovima kolegoma isto. Pa ni bilo nikjer nobenega, razen njihove grupe. So jih zvečer v hotel prišli obiskat ali nekaj takega. V videu prej se je pa delal norca iz evropskih kolegov, ki so se vozili tam po omejitvah in jim pravili, da naj se ne zaje...