Poplave 2023 -predplačilo 20% škode

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Sicer pa zakaj imam v spominu, da so novinarji opletali da je Boštjančič nasel denar za sodno palačo v rezervi za placilo naravnih katastrof.
Ker v 2023 pa v Slo rea ni bilo nobene natavne katartrofe,kar pa je bilo, je pa ze vse sanirano in poplavabo
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Škoda na pohištvu države ne zanima in je niso niti ocenjevali in je niti ne bodo poskušali povrniti! Ocenjevali so samo škodo na objektih( stene,tla,okna,vrata).
Kako pa naj vzostavim nujne bivanjske razmere brez spalnice pa kuhinje, katero je poplava napojila, ali pa celo odnesla?
Naj spim v spalki na parketu v spalnici.
Ah ta nasa drzava
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sicer pa zakaj imam v spominu, da so novinarji opletali da je Boštjančič nasel denar za sodno palačo v rezervi za placilo naravnih katastrof.
Ker v 2023 pa v Slo rea ni bilo nobene natavne katartrofe,kar pa je bilo, je pa ze vse sanirano in poplavabo
To niso napletali novinarji, temveč kar SDS-ovci.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: nula

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
20% je bilo nakazanih v predplačilu s strani FURS

40% investicije v obnovi krije država iz teh nakazanih sredstev. To je povedal možak na 114.
Ko smo mi klicali takrat ko smo prejeli teh 20% ni nihče omenil 40% vrednosti računa. Razumljeno je bilo da bo pač krito do vrednosti, kolikor bo pač morda še nakazil v bodoče.

Glede na to, da za poplavno varnost ne bo narejeno nič še leta, je velik vprašaj, če je smiselno karkoli obnavljat.

In ja sveto so nam tredili da peč ni vključena. Zgoraj je info da je.

Pod črto totalno amatersko!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

nula

Zelenc'
28. jan 2024
26
-8
3
Ko smo mi klicali takrat ko smo prejeli teh 20% ni nihče omenil 40% vrednosti računa. Razumljeno je bilo da bo pač krito do vrednosti, kolikor bo pač morda še nakazil v bodoče.

Glede na to, da za poplavno varnost ne bo narejeno nič še leta, je velik vprašaj, če je smiselno karkoli obnavljat.

In ja sveto so nam tredili da peč ni vključena. Zgoraj je info da je.

Pod črto totalno amatersko!
To je najbolj gnila vlada odkar se na tem območju govori slovenski jezik! Gnila do konca!
Prazne obljube v državi pa anarhija...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Ko smo mi klicali takrat ko smo prejeli teh 20% ni nihče omenil 40% vrednosti računa. Razumljeno je bilo da bo pač krito do vrednosti, kolikor bo pač morda še nakazil v bodoče.

Prejšnji teden mi je na 114 dal te informacije...

Raje grem v 40% kot pa da na koncu jemljem kredit za vračilo sredstev.

Naj še kdo pokliče in napiše kaj so naumli.
Mogoče iz treh verzij dobimo nekaj uporabnega?!
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Ali pisne verzije pogojev ni nikjer? Nisem nič iskal, ker tale tema je trenutno pri nas malo na stranskem tiru.

Edino pravilno bi bilo, da bi skupaj z nakazilom poslali pogoje. Na e-davke vsaj jaz nisem dobil nobenega dokumenta. Je pa to pomoje edini pravi vir za pogoje in inforamacije ker so dacarji nakazali. Precej nas je takrat klicalo iz naše okolice. Info je bil. nakazano bo 20% po AJDI. Nobenih omejitev 40% glede na račun ni nihče zasledil. Peči ne gredo zraven ...

Sam brez teh sredstev nisem imel namena praktično nič na hiši obnavljat dokler ne bo nekaj narejeno glede poplavne ogroženosti. Fasada je karšna je, ometi v kleti kakršni so, lesena vrata odprta, peč je bila seveda popravljena ... K sreči nisemo imeli samega stanovanja poplavljenega. Sicer pa tista cifra iz AJDE je kar nekaj. Niti slučajno pa jim ni na misel prišlo, da bi vnašali na lokaciji.
En prenosnik z internetom je za lokalno občino očitno oprema iz drugega planeta.
In ja naročil sem nekaj del, nekaj smo naredili. Sedaj bom očitno moral dobit 60% kredita. Nekje 25% brez peči pa je po naše škode glede na AJDO na naši stanovanjski hiši. To je bil pač plan sanirat. Veliko več škode imam na drugih zadevah.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Občin je 212 ce se ne motim.
Drzava ima samo 13k laptopov nabavljenih že pred poplavami s katerimi nima pojma kaj bi pocela.
Lokalno pa se gradi nova šola, v njo pa se bo selila oprema iz 130 let stare šole ker ni pol mio denarja za mize in table
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Ali pisne verzije pogojev ni nikjer? Nisem nič iskal, ker tale tema je trenutno pri nas malo na stranskem tiru.
Tole za 1x:

 
  • Objave ne odobravam
Reactions: nula

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
GHBIrpbW0AADQa2.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: nula

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Sicer pa tista cifra iz AJDE je kar nekaj. Niti slučajno pa jim ni na misel prišlo, da bi vnašali na lokaciji.
En prenosnik z internetom je za lokalno občino očitno oprema iz drugega planeta.
Očitno smo pri nas iz drugega planeta, ker se je vnašalo na lokaciji direkt preko prenosnika.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
T' Rdeč levičarji: Na Slovenskem smo mi gospodar!

In koliko ji je dalo prav in koliko jim daje prav!
Še dolgo bomo zaradi njih kri scal!
Kriv je IJJ. Če ga ne bi bilo, ne bi bilo tudi ovc!
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Glede na to, kako kaotično vse skupaj deluje, se mi zdi, da se bodo enkrat spomnili take pogoje, da bo folk moral del sredstev vračat. Tisto zna biti šele zanimivo.