Pomoc pri odlocitvi.

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Da vem se ena enaka tema o nakupu avta :)
Pogoji:
Letnik 2018 ali cisto nov.
Cena do max. 15.000 evrov in niti evra vec.
Najrajsi B segment, pogojno C segment.
Motor naj bo turbo bencinar, NA motorji me ne zanimajo.
Od opreme naj ima; poleg standardne varnostne oprema naj ima tempomat, avtomatsko klima, solidno radijsko enoto (android avto je zazeljen ni pa nujno, bo ze BT dovolj). Dodatni varnostno asistencni sistemi so plus ne pa pogoj.
Gledam tudi malo na garancijo, ker avto kupujem za dlje casa tako da boljse kot ma garancijske pogoje boljse je.
Zaenkrat mam ogledanega Hyundaija I20 Tgdi in Fiesto ecoboost. Fiesta, I20 (ne spceificno ta dva, ampak nekaj v tej smeri). Kaksne so izkusnje s tema motorjema, oziroma so ze znane kaksne tezave? Tudi nasplosno zanesljivost me zanima, o Hyundaju slisim dobre stvari o Fordu malo manj. Je kaj na tem?
Ma se kdo kaksne predloge? Ne lepit linkov iz avto.net ker bo avto kupljen v nemciji, tako da pridejo v postev linki iz mobile.de
Hvala za predloge
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Ok hvala za predlog. Megane se mi oblikovno niti najmanj ne dopade pa tudi ne slisim najboljsih stvari o njem

PS: Bom e to napisal, sem eden tistih k rajsi vzame eno klaso manjsi avto z vec opreme, se posebaj ker se bo z njim delalo okrog 15.000 km letno vecinoma po mestu in okolici. Mam se pa se to "nesreco" da zivim v centru mesta kjer je manjko parkirnih mest tako da pri meni velja:" manj je vec,", kar se velikosti avta tice
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Fiesta je zelo solidna, se fino pelje, i20 ima super motor (1.0 turbo), ampak mi not deluje malce borno. motorja, vsaj pri Fordu, sta se izkazala za zelo dobra.
mogoče Škoda Fabia še? Renault Clio tudi ni slab v tej enačbi, čeprav, prihaja nov ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: RagnarZ

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Da, tud meni je I20 tak dolgocasen avto zunaj, se posebaj pa znotraj. Fabia mi pade v isto katdgorijo. Verjamem da je dobra ampak je malo dolgocasna :)
Zanimiv mi je tudi C3 s 110 konjskim motorjem. Kaksne izkusnje s tem avtom?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Ford fiesta ali VW polo. Vse drugo so samo približki avta. Pri C3 in P208 imaš zobati jermen v olju kar pomeni da imaš s časoma olje z zobatim jermenom. Hyundai i20 1.0 GDI so verjetno prodal eno par tak, da se ne ve kako in kaj je z motorjem. Fiesta se vozi izjemno sploh po ovinkih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RagnarZ

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.030
1.258
113
Ce nimas sile bo jaz na tvojem mestu pocakal na novega P208. Poglej malo youtube. Znotraj dalec pred vsemi malcki, zunaj vsaj meni tudi hud. Proti temu so vsi boring.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.155
5.756
113
pri taščici
Ford fiesta ali VW polo. Vse drugo so samo približki avta. Pri C3 in P208 imaš zobati jermen v olju kar pomeni da imaš s časoma olje z zobatim jermenom. Hyundai i20 1.0 GDI so verjetno prodal eno par tak, da se ne ve kako in kaj je z motorjem. Fiesta se vozi izjemno sploh po ovinkih.
Tole o jermeni v olju sem že slišal.
Zakaj so to naredili?
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Ok, ampak naj bi blo kaj na temu da je ta motor probelmaticen na dolgi rok, al so to bolj govorice? Sej motor je ze neki casa zunaj in se ze nekaj ve o njem
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Manjša teža, tišji motor pa še nekaj prednsti napram verigi. Načeloma naj bi to po mnenju inžinerjev zamenjalo verige v motorjih. Kako "večni" bodo ti sistemi bo pokazal čas žez nekaj let.
Od "večnosti" ni niti polovice črke v. Jermen začne razpadati že pri 40.000 prevoženimi km, kljub servisiranju in menjavi olja po tovarniških predpisih. Material enostavno ne zdrži kemičnih procesov in temperature olja, delčki jermena se naberejo na filtru, blokirajo dotok olja v motor, posledično motor začne cukati in če ne greš pravočasno na servis motor enostavno zariba, ker ni mazanja motorja. Inženirji so spet hodili pijani v službo. Svojega izdelka niso preverili zdaj pa bo jok in stok. Predvsem PSA skupina je problem. Kot da jih tista sramota z verigami v VTI motorjih ni naučila popolnoma nič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RagnarZ

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
A v Yarisu se ze dobi turbo bencinar? Vse kar gledam so 1.5 NA motorji kar pa ne bi, pa se oblikovno mi ni najbolj vsec. Edini od japoncev mi je Swift dost vsec...tak malo poseben, pa boosterjet motor dost hvalijo
Grem ta vikend verjetno gledat Fiesto ST line in Polota bom mogoce se kaj lazje odlocu.