Pogajanja pri stanovanjskem kreditu

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ključno vprašanje je pri kateri banki?

Pri NLB dejansko lahko samo poplačaš stari kredit (in seveda plačaš še stroške predčasnega odplačila) in vzameš novi kredit. Pri nekaterih (no vsaj pri moji) pa lepo zajamraš, pol pa lepo priložiš nove plačilne liste in ti ponovno preverijo boniteto ter v skladu s tem znižajo obrestno mero. Meni so tako že dvakrat naredili od sklenitve kredita v 2005. Brez kakršnih koli stroškov.
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Banka Sparkasse.
Res pa da ni na plači vidna administrativna prepoved in jim je važno da je 15. v mesecu nakazilo na njibhov račun. Kako pa boš ti plačal ali ti bo plačal oče ali sosed jih ne zanima.
Zdaj nevem kako je pri drugih bankah glede administrativne prepovedi, ko smo pa mi jemali kredit blo to pomembno, saj je oče jemalec kredita oz. nosilec samo jaz pa plačujem, njemu se ne pozna na plači in če si želi še kaj kupit lahko to stori brez problema.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
a si jim pošiljaj kakšen odpis... če si bi se piporočal za vzorec... jest mojega zdej odplačujem tretje leto pa se nisem vmes še nič bunil zdej pa vidim da je čas... sem pa pred tremi leti podpisal euribor + 1,9%