Pogajanja pri stanovanjskem kreditu

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Preden se spravim v boj me zanima, koliko ste si spogajali (upam, da navzdol
evil.gif
) od začetne običajne obrestne mere pri stanovanjskem kreditu in pri kateri banki?

Kako se sicer banke rangirajo po ugodnostih pri stanovanjskih kreditih? Katero priporočate?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
pri meni so bili najugodnejši pri NLB, hypo in volksbank. na koncu so bili pri hypotu najbolj fleksibilni in mi dali najboljše pogoje, zato sem zbral njih.
 

luka_lj

Pripravnik
5. sep 2007
182
0
16
mtl čist dobr nasvet:) Vse je odvisno od tvoje plače ter višine kredita:) vidim v naši firmi.
Je pa res da trenutno hypo prednjači
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik luka_lj pravi:
mtl čist dobr nasvet:) Vse je odvisno od tvoje plače ter višine kredita:) vidim v naši firmi.
Je pa res da trenutno hypo prednjači
No, recimo da sem stranka s precej dobro boniteto in pa da kredit ne bo ravno nizek.
Sicer mi je pa to kristalno jasno. Zato me pa zanima koliko ste se spogajali glede na prvo obrestno mero.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Jste sem dobil 0,1% dol, je pa res da sem ze v zacetku na SKB-ju dobil dosti ugodno obrestno mero...

Na koncu je blo treba samo še prinesti ponudbo od Hypota
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Koliko je recimo znižanja anuitet ali pa obrestnih mer glede na informativne izračune z interneta?

Ker kaže, da mene taka pogajanja čakajo v naslednjem letu. Tudi ne bo majhen kredit.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Pri Euriboru se nimaš kaj pogajat. TOM sem spravil pa na polovico pri NLB-ju na predlog uprave. Najcenejša ponudba je bil službeni...ampak...nop.
grin1.gif
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
EURIBOR+1,55% je strošek aktualnega hipotekarnega kredita, ki sem ga izposloval pred enim tednom...

za fizične osebe bi znalo biti malce ceneje!

l.p.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Drži in to sva z "elo-tom" tudi pisala.
wink-1.gif
Minimalno na polovico moraš spravit pribitek, če se pogajaš za kredit z zavarovanjem s porokom ali zavarovalno premijo.

Ne vem pa koliko banke pričakujejo to. Vsaj pri NLB-ju je tako, da obrestno mero niža uprava na predlog komitenta. Potem te preverijo kako dolgo si že "njihov", kako dolgo imaš zlati račun, koliko cekinov vezanih... Pa ruknejo neko cifro. Za eno nianso jo še lahko v drugo popraviš potem je pa že verjetno konec.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Hm, mi lahko namigneš, kje se je možno spogajat za omenjene obrestne mere.
Namreč trenutno imam predračune pri sebi (brez pogajanj še) z EURIBOR + 1,9% oz. LIBOR + 2%, Hypo pa je ponudila LIBOR + 1,3% (vsaj zdi se mi, ker nimam trenutno dokumentov pri sebi).
EURIBOR + 0,8% bi bilo namreč zelo proračunu prijazno.
grin1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Kar sanjaj o pribitku < 1,0%

Po mojem skromnem mnenju je pribitek 1,3% ze kar ugoden. Ko sem jst vzel pred parimi leti kredit so mi znizali z 2,4 na 2,0 in sem bil zadovoljen. Pred casom sem jih buzeriral da je zdaj to prevec in hocem manj pa so mi spustili na 1,5 (EURIBOR).
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Heh. Če si že v osnovi dobil 1.3% ne vem če bo še kam šlo. V mislih sem imel NLB, ampak tam se pogajanja začnejo pri 2.65%+Euribor (z zavarovanjem pri zavarovalnici ali porok). Tako, da če boš prišel na polovico si potem na istem kot pri tvoji ponudbi od Hypota.
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Jaz ko sem dvigoval pred letom pa pol sem dobil euribor + 2.7% pribitka. A se to da pol še naknadno zbijat še dol?? Ker kot vidim zdaj so nižje in to kar imam jaz je preveč.
 

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Uf. Ta pa je malo kruta? A to si kar prvo ponujeno žogo sprejel? Kako je z naknadnim "glihanjem" ne vem. Če ne bo šlo drugače lahko še vedno vzameš drug kredit, pod ugodnejšimi pogoji, s katerem poplačaš prvega in potem odplačuješ drugega. Mislim, da js v okviru NSVS-ja možna ta varianta. Kakšni pa so pogoji pa še nisem preveril.