Podaljšan vikend v Sarajevu

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če smo objektivni, nekaj izjemnega v Sarajevu ni za videt. Eno je sklop zadev, ki so nastale zaradi vojne. Tisti bunker npr. pokažejo ti video in greš par metrov po rovu, nakar si na planem in srečno.

Na Trebeviæu je res lep razgled na mesto, itak pa je vse demolirano, tudi bob steza, žal, baje da so jo naši gradili.

Na obrobju si lahko pogledaš še izvri reke Bosne (je že en omenil)
http://bs.wikipedia.org/wiki/Vrelo_Bosne

Na Baščaršiji se napokaš hrane, malo šetneš in ni več kaj.

Poleg Jahorine imaš na voljo še v bližini Igman (skakalnce) in Bjelasnico. Olimpijski stadion, eh
smile-1.gif
...

Pred Sarajevom pa Bosanske piramide, kraj Visoko.

Osebno me Sarajevo več ne vidi
smile-1.gif

Si lepo povzel brezvezen izlet za par € prek agencije... to je pa tudi vse. In po tem sodit neko mesto je ...
crazy1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, saj boš ti povedal kaj naj gre musliman pogledat.

Me zanima kaj bi še bilo tako izjemnega tam za videt.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Kot si zagotovo opazil sem med prvimi zapisal koristen link na katerem si lahko izbere zanimivosti. Brez komentarja btw. Med njimi vsekakor ni fakin "piramid"
crazy1.gif
Poleg tega da sta rekla da nebi kej prevec okoli vozila, Visoko pa nekako ni v centru SA.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.872
5.616
113
Se strinjam z eazyem......nima smisla hodt z agencijo na vodene oglede...kolker sm poslušal opise vzdušja od kolegov k so že bli dol je čista
zmaga.gif


Tega vsekakor se ne da doživet z agencijo na vodenem izletu
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Kot si zagotovo opazil sem med prvimi zapisal koristen link na katerem si lahko izbere zanimivosti. Brez komentarja btw. Med njimi vsekakor ni fakin "piramid"
crazy1.gif
Poleg tega da sta rekla da nebi kej prevec okoli vozila, Visoko pa nekako ni v centru SA.

Je pa ob poti, nisem bil z agencijo, ampak v lastni režiji.

Nič izjemnega ne vidim na tvojem linku, al so sakralni objekti ali kaj drugega kar itak vidiš ko se prošetaš skozi.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:Nič izjemnega ne vidim na tvojem linku, al so sakralni objekti

Kaj si mislis da bos videl v starem mestu, se posebaj v starem delu starega mesta?! Cazinoje? Smucisca? Plaze?!
bonk.gif



Citat:
ali kaj drugega kar itak vidiš ko se prošetaš skozi.

in se po tem razlikuje razlikuje od katerega mesta?
crazy1.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
http://www.motoboom.com/amra/indexs.html

Tu si prenočišče uredi, idealna lokacija in pot pod noge.

In bo dosegel kaj? Se omejil na 2km okoli Bascarsije?
crazy1.gif
Pri teh temperaturah je karkoli predalec za pes, preblizu za avto.

Hotelov, motelov, penzionov je mali mijon. Ali menjas vsak dan (niti ni problem) ali izberes eneg na vstopu/obrobju mesta. Zaradi cene nocitve, zaradi cene taksija, zaradi dostopnosti, itd, itd, itd, itd.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Skuter ali motor... pa si kralj vsakega mesta.


"lep" razgled

No, vsekakor eazy, daj povej tvoj top izbor znamenitosti, ki so must see...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sarajevo ej za videt. in edino kar lahko vidiš je pohod islama. sarajevo danes ali osemdeseta..dan in noč.
verjamem, da sarajevu ob bok lahko daš še kako kosovo.

ampak..to gledat je lepše v istanbulu.
 

der_Starke

Pripravnik
22. jun 2010
881
5
18
Vzhodna - MB
V Sarajevu sem poslovno ca. vsak mesec - mesto, ko ga malo spoznas zelo zanimivo, tudi dogajanje. Ko sem bil pred leti prvic turisticno, sem imel optimalno varianto. Lastnica apartmaja, kjer smo bili nam je zrihtala kolega taksista. Za 30€ ter dve kavi nas je cel dan vlacil po mestu ter okolici(s staro MB E klaso) poleg tega pa povedal tudi marsikatero lokalno zgodbico ter dozivljaje - tudi iz vojne.... Skratka, mesto sem od vsega zacetka videl v povsem drugi luci kot obicajen "agencijski" turist.
Poskusajte se zmenit kje s kakim lokalcem na ta nacin.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem dal link, kjer se lahko zmeniš z lokalcem-taksistom.