Podaljšan vikend v Sarajevu

calabria

Pripravnik
24. mar 2010
56
0
6
Prvič greva v Sarajevo in ne veva kaj počet oziroma videti. Kakšni predlogi? V poštev pride mesto z malo okolice (verjetno se nama ne bo dal velik okol vozt). Greva v sredo popoldne v nedeljo pa se vračava.

Hvala
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Most Matije Gubca, knjižnica, Skenderija, olimpijski stadion, rov pod letališčem, vrelo Bosne, Baš Čaršija z mošejo, kakšen muzej, pa še mogoče Trebeviæ in ostanke bob steze (pa zelo lep pogled na Sarajevo), Jahorina... Sarajevo je lepo mesto in vedno se da kaj najt za pogledat - tako iz pretekle kot tudi pol pretekle zgodovine...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.872
5.617
113
Opa lih prava tema! Mi gremo v avgustu tko da se kr razpište
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
mal porušenga, mal spomenikov, belih.
ne vem a so gavrila principa vrnil nazaj ali ne..ker se sramujejo zgodovine so vredni pomilovanja
bascarsija turska kot sam hudis. sami filidzani, pizze s puranjo sunko in te glupe fore. kao multinacionalnost, kulinarika itd..sarajevo ej tursko.

predlagam obisk istanbula

drgač pa od sarajeva dol, jablanica, bitka na neretvi..muzej so rpedelal v diskac, medugorje., pa raj ajjce, bihac.

sori..
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Sex v gozdu ali kakem travniku pozabi tudi z avtom ne rinat nekam v naravo. Drži se asfalta naprej je no go. Eni frajerji so potrgali table z napisi MINE FIELD ker jim je zgleda bla všeč. Tk da carefull. Drugače šiš čevape mi pozdravi kahvanu kod begove đamije, katedralu, golobe pri česmi, uhhh ko se sam sppomnem kok je lepo v Sarajevu, ne pozabit it na kulu grad nad sarajevom super pogled na miljatsku mhhhnmmm potem maš vrelo reke bosne super za kak piknik tam extra pazi mine levo ko greš tja mine desno ko greš nazaj
smile-1.gif
čeprav so kao razminirali sam jst neverjamem nobenem. Najlepše je stara čaršija kazandžije kupi si sač hladi se. Če maš kej fore obišči še Mostar e tisto ti je čarobno mesto East meets West v polnem pomenu besede idi pa se čudi in uživaj.... Aja ne pozabit pit Rakiju i kahvu i rahatluk....
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
V Sarajevo ne smeš z idejo, kaj boš videl. Tja moraš zgolj in samo uživat v utripu mesta. Baščaršija is the place to be.

Odvisno sicer kaj želiš dobiti od izleta, jaz predlagam, da namenita 70 % časa uživanju, 30 % časa pa ogledu Vrela Bosne, sprehodu po bob stezi, razgledu iz Avaz towerja ter obisku tržnice Otaka.

Na čevape k Hodžiæu - boljši so od opevanega Želje.

Delež spomina na vojno lahko prikličeta z obiskom tunela pod letališčem in ogromnega pokopališča pri stadionu Koševa ali pa obiščeta grob Alije Izetbegoviæa na pokopališču nad Baščaršijo.

Če te še kaj zanima, kar vprašaj
wink-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
V Sarajevo ne smeš z idejo, kaj boš videl. Tja moraš zgolj in samo uživat v utripu mesta. Baščaršija is the place to be.

Odvisno sicer kaj želiš dobiti od izleta, jaz predlagam, da namenita 70 % časa uživanju, 30 % časa pa ogledu Vrela Bosne, sprehodu po bob stezi, razgledu iz Avaz towerja ter obisku tržnice Otaka.

Na čevape k Hodžiæu - boljši so od opevanega Želje.

Delež spomina na vojno lahko prikličeta z obiskom tunela pod letališčem in ogromnega pokopališča pri stadionu Koševa ali pa obiščeta grob Alije Izetbegoviæa na pokopališču nad Baščaršijo.

Če te še kaj zanima, kar vprašaj
wink-1.gif

grob alije..pa a si ti normalen primerek človeške rase
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
V Sarajevo ne smeš z idejo, kaj boš videl. Tja moraš zgolj in samo uživat v utripu mesta. Baščaršija is the place to be.

Odvisno sicer kaj želiš dobiti od izleta, jaz predlagam, da namenita 70 % časa uživanju, 30 % časa pa ogledu Vrela Bosne, sprehodu po bob stezi, razgledu iz Avaz towerja ter obisku tržnice Otaka.

Na čevape k Hodžiæu - boljši so od opevanega Želje.

Delež spomina na vojno lahko prikličeta z obiskom tunela pod letališčem in ogromnega pokopališča pri stadionu Koševa ali pa obiščeta grob Alije Izetbegoviæa na pokopališču nad Baščaršijo.

Če te še kaj zanima, kar vprašaj
wink-1.gif

grob alije..pa a si ti normalen primerek človeške rase

Haha, ta stavek je bil dodan samo zate.
aplauz.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.872
5.617
113
Ql ql......

Hođiæ čevapi....si bom zapomnu
smile-1.gif


Sač? se splača al so navite cene? Bi sedu en za na vikendico...

Nekateri od nas so tam že bli tko da sem slišal še da je MUST GO tud do lokalnega brivca....pač doživljaj....jaz grem prvič tko da si niti ne predstavljam....kolk veliko je mesto.....se lah zgubiš?

Kaki diskači za pogledat.....kaki plejsi kjer se folk zvečer bolj zbira?
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Da se konkretno izgubiš, moraš bit ekstra pacient. Sarajevo je iz aviona gledano dolgo in ozko mesto s samo eno najbolj glavno cesto, tako da težko prideš v situacijo, da ne bi vedel vsaj smeri v katero si namenjen.

Glede diskačev - www.infobar.ba
V fotogaleriji najdeš slike dogajanja, pa si zabeleži tisto, kar ti je všeč
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
Da se konkretno izgubiš, moraš bit ekstra pacient. Sarajevo je iz aviona gledano dolgo in ozko mesto s samo eno najbolj glavno cesto, tako da težko prideš v situacijo, da ne bi vedel vsaj smeri v katero si namenjen.

poznamo glavne in stranske ceste..najbl glavne ne
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.872
5.617
113
Kaj pa cene? So jih kej navil? Kolker mi je frend razlagu si za 5DM dubu 3 kg bureka
smile-1.gif


Zdej izkušnje za zdej mam sam s srpskim delom ( Banja Luka, Prijedor)....tm vem da pride red bull vodka isto k pr nas
bonk.gif
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Jaz imam navado tam jest zgolj in samo æevape (cena, cca. 7 KM, ne sme bit razlog, da se ne bi zamastil sred Baščaršije) + šit iz pekarnic in to je res đabe.
 
Nazadnje urejeno:

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
Da se konkretno izgubiš, moraš bit ekstra pacient. Sarajevo je iz aviona gledano dolgo in ozko mesto s samo eno najbolj glavno cesto, tako da težko prideš v situacijo, da ne bi vedel vsaj smeri v katero si namenjen.

poznamo glavne in stranske ceste..najbl glavne ne

467716-post_slo.gif
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
912
112
43
No, jaz bi mal dodal kulinarične nasvete:
čevape v Mrkvi lokalci precej bolj obrajtajo kot pri Hodžičih, v petici ali podobno
Burek in ostale pite (sirni, krompirjev, špinačni) v Bosni (lokalček s tem imenom)
kakšne zelo dobre kuhane zadeve (Bosna ni samo pečenje, tko kot Anglija ni samo fish&chips) pa v Hadžibajriæu.

To je vse v strogem centru - Baščaršija.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.872
5.617
113
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
No, jaz bi mal dodal kulinarične nasvete:
čevape v Mrkvi lokalci precej bolj obrajtajo kot pri Hodžičih, v petici ali podobno

No....nije razlog da ne bomo kar vseh izprobal
grin1.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.319
297
83
39
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kaj pa cene? So jih kej navil? Kolker mi je frend razlagu si za 5DM dubu 3 kg bureka
smile-1.gif


Zdej izkušnje za zdej mam sam s srpskim delom ( Banja Luka, Prijedor)....tm vem da pride red bull vodka isto k pr nas
bonk.gif

Takšne so ble cene bureka lansko leto septembra...
smile-1.gif


burek.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če smo objektivni, nekaj izjemnega v Sarajevu ni za videt. Eno je sklop zadev, ki so nastale zaradi vojne. Tisti bunker npr. pokažejo ti video in greš par metrov po rovu, nakar si na planem in srečno.

Na Trebeviæu je res lep razgled na mesto, itak pa je vse demolirano, tudi bob steza, žal, baje da so jo naši gradili.

Na obrobju si lahko pogledaš še izvri reke Bosne (je že en omenil)
http://bs.wikipedia.org/wiki/Vrelo_Bosne

Na Baščaršiji se napokaš hrane, malo šetneš in ni več kaj.

Poleg Jahorine imaš na voljo še v bližini Igman (skakalnce) in Bjelasnico. Olimpijski stadion, eh
smile-1.gif
...

Pred Sarajevom pa Bosanske piramide, kraj Visoko.

Osebno me Sarajevo več ne vidi
smile-1.gif
 

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
Æevap v Mrkvi je preveč suh, hođiæ dokaj podobno. Najboljši so od Ferhatoviæa (petica), pole željo...