Poceni peč na pelete

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Se opravičujem da nisem nič updejtal..

Sem kupil tole https://www.mimovrste.com/plinske-peci/ardes-infrardeca-plinska-pec-boxer
Cev regulator priložena kar je tudi redkost.
Je pa bila takrat še akcija in je bila 99,90..

Dejansko sem jo samo preizkusil. Tako kot sem rekel ,to je bolj za vsak slučaj kot neko redno uporabo.

Greje pa proti vsem pričakovanjem. Pri meni ker gre za zelo zračen nadstrešek ,garažo ni nobenega vonja ali kaj podobnega.
 
Se opravičujem da nisem nič updejtal..

Sem kupil tole https://www.mimovrste.com/plinske-peci/ardes-infrardeca-plinska-pec-boxer
Cev regulator priložena kar je tudi redkost.
Je pa bila takrat še akcija in je bila 99,90..

Dejansko sem jo samo preizkusil. Tako kot sem rekel ,to je bolj za vsak slučaj kot neko redno uporabo.

Greje pa proti vsem pričakovanjem. Pri meni ker gre za zelo zračen nadstrešek ,garažo ni nobenega vonja ali kaj podobnega.

sm vesel da se ti okej obnese
https://www.eprice.it/stufe-ARGO/d-10732216 tako ima kolega tud za neke podobne primere kot ti in razen trdih knofov ni nekih pripomb. cena pa tudi tam tam kot tvoja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Se opravičujem da nisem nič updejtal..

Sem kupil tole https://www.mimovrste.com/plinske-peci/ardes-infrardeca-plinska-pec-boxer
Cev regulator priložena kar je tudi redkost.
Je pa bila takrat še akcija in je bila 99,90..

Dejansko sem jo samo preizkusil. Tako kot sem rekel ,to je bolj za vsak slučaj kot neko redno uporabo.

Greje pa proti vsem pričakovanjem. Pri meni ker gre za zelo zračen nadstrešek ,garažo ni nobenega vonja ali kaj podobnega.
Kam gre pa pri taki peči vsa silna voda, ki se tvori pri gorenju?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Teče po stenah prostora, če stene niso zadosti ogrete.
Meni je stena za omaro bila cela mokra, ker ni bilo kroženja zraka.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Kam gre pa pri taki peči vsa silna voda, ki se tvori pri gorenju?
Se mi zdi tole malo pretirano. Po tej logiki bi se morali v naši kuhinji kopati v vodi. Plinski štedilnik s štirimi gorilci. Delajo velikokrat vsi štirje hkrati. Še nisem opazil zaradi tega niti kaplje vode kje .

Kar se tiče peči sem verjetno že stokrat zapisal da je pod takim zelo zračnim nadstreškom ,garažo. Samo za občasno uporabo.
Če se kaj malega postori , da si pogrejem roke, ... In tudi če bi bila kakšna kaplja kje prisotna se ne obremenjujem popolnoma nič.
Greje pa kot sem rekel proti pričakovanju. Najbolj me je skrbelo da bo to kot neko stabilno grelno telo. Pa je izvedba skonstruirana enostavno tako da topel zrak zaokroži takoj ,kot bi deloval kak manjši ventilator. Za oje potrebe sigurno več kot ok.
Prestaviš kamor želiš.

Za vsakodnevno uporabo pa že nekako iz stroškovnega vidika to ni..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.835
5.081
113
Kuhaj v neogravani nezračeni hiši in boš opazil vodo. Če so pa predmeti in stene v hiši ogrete pa nekak ne pride do kondenzacije. Ampak ziher je kje kak hladn del kjer kondenzira. Ni pa nujno da ta del vidiš.
Drugač pa je dejstvo to, da je pri gorenju plina produkt voda.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Spet pridemo do dejstva ,da vsaka zadeva ima pluse in minuse. Dejstvo je tudi da ima vsaka stvar neka navodila za primerno uporabo.

Malo iščeš extreme. Kdo pa kuha v neogrevani in neprezračeni hiši ??

Ob normalni uporabi sigurno ni nekih negativnih vplivov.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.835
5.081
113
Za propan
C3H8 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O
Pri kemiji imamo vedno enako količinio reaktantov in produktov.
Gorenje 1 mola propana ima za produkt 4 mole vode.

Naj me kak kemik popravi če sn mimo vsekal.

propan 44.1 g/mol
voda 18g /mol
Kisik (O2) 32 g/mol
Ogljikov dioksid 44 g/mol

torej
44 g propan + 5 * 32 g kisik → 3 * 44 g ogljikov dioksid + 4 * 18 g vode
Kar pomeni, da za vsakih 44g propana dobiš 72g vode. Torej ena kila propana nam da 1.6 kile vode v zrak pri gorenju.

Sicer gorenje na štedilniku ni popolno, so tu že drugi produkti. Ampak za nek predstavo kolko vode spustiš v luft pa je.
 
Nazadnje urejeno:
Za propan
C3H8 + 5O2 → 3CO2 + 4H2O
Pri kemiji imamo vedno enako količinio reaktantov in produktov.
Gorenje 1 mola propana ima za produkt 4 mole vode.

Naj me kak kemik popravi če sn mimo vsekal.

propan 44.1 g/mol
voda 18g /mol
Kisik (O2) 32 g/mol
Ogljikov dioksid 44 g/mol

torej
44 g propan + 5 * 32 g kisik → 3 * 44 g ogljikov dioksid + 4 * 18 g vode
Kar pomeni, da za vsakih 44g propana dobiš 72g vode. Torej ena kila propana nam da 1.6 kile vode v zrak pri gorenju.

Sicer gorenje na štedilniku ni popolno, so tu že drugi produkti. Ampak za nek predstavo kolko vode spustiš v luft pa je.

voda je v zraku stalno prisotna, tako da tu ni debate. Je pa debata o točki rosišča. Ta je pogojena s temperaturo in tlakom. Ko se ta točka dosežem se pojavi kondenzacija, v naravi npr rosa, padavine itd.....

Poleg tega ima zrak tudi neko temperaturo in z višanjem temp se spremijna (povečuje) parni tlak , oz drugače povedano topel zrak bo bolj vlažen od hladnega
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.835
5.081
113
aja še to pri 20° je razmerje zrak voda (masa) 1:0.015
pri 20°C je zrak 1.2041 kg/m3
Torej pr 20°C imaš lahko v m3 zraka največ ~18g vode. in si lahko zračunaš kolko moreš propana skurit, da prideš do 100% vlage v tvojem prostoru. Če je temperatura nižja je ta količina vode manjša, če je višja lahko drži več vode. Pri 5°C bo recimo to samo ~6.5g

Naj me kak fizik popravi če se motim. Je le 22 ura :) Preveč sn zabluzo grem spat rajši.
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Se opravičujem da nisem nič updejtal..

Sem kupil tole https://www.mimovrste.com/plinske-peci/ardes-infrardeca-plinska-pec-boxer
Cev regulator priložena kar je tudi redkost.
Je pa bila takrat še akcija in je bila 99,90..

Dejansko sem jo samo preizkusil. Tako kot sem rekel ,to je bolj za vsak slučaj kot neko redno uporabo.

Greje pa proti vsem pričakovanjem. Pri meni ker gre za zelo zračen nadstrešek ,garažo ni nobenega vonja ali kaj podobnega.
Mercedes, previdno s plinsko pečjo, da ne boš tako končal...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Moraš dobro prebrati..Tista peč na posnetku nima veze s tragedijo. Verjetno bi bila v prafaktorjih glede na stanje vikenda če bi počilo pri njej... Je pa res da je iz ene jeklenke uhajal plin. Imeli so pa štiri v vikendu...