poceni kasko

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
do zdaj nisem imel kaska, na AO pa imam 40-odstotni popust. nekje sem zasledil, da se ta popust lahko prenese v kasko pri ZM. ali morda še kakšna zavarovalnica ponuja kakšne podobne ugodnosti?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
tudi pri Generaliju je nekaj podobnega.. če imaš pri AO recimo 50% oz. PR4 imaš lahko pol pri AK PR6.... ne more pa biti oboje 50, žal. se pa da še vedno marsikaj narediti z ostalimi popusti...
smile-1.gif
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
kako pa je z vozniškimi izkušnjami pri triglavu?
smile-1.gif
izpit je v lasti dobrih 20 let za kar so te pri generaliju nagradili s popustom. Je tudi kak popust na gotovinsko plačilo itd?
če se komu zdim tečen, se opravičujem, vendar se mi glede na konkurenco na trgu zdi škoda za isto storitev plačati več kot drugje.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
nisi tečen.
Sam sem šel že pred 16 leti od Triglava, ker so me enkrat zaje.. za neko škodo, ne bom moril s podrobnostmi.
Od takrat sem na Adriaticu. Letos so mi dali 55% bonusa. Dajo ti (po mojih podatkih) enako bonifikacijo na kasko, kot jo imaš na obveznem.
Aja, pa še tole: ko pride do neke škode (pri meni žal vsaj 3x na leto), nič ne komplicirajo za izplačilo oz. uveljavljanje škode. Vprašajo me, "imate svojega serviserja, vam mi priporočimo ali želite denar"
Lp
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
K. je podobno na Triglavu, nobenih popustov glede na izkušnje (nima veze kolk let imaš izpit..)
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Če prideš k naši zavarovalnici (ZM) od drugje in skleneš AO s 40% bonusom (prenos), ti lahko tudi pri kasku dam enak bonus, torej 40%.

Seveda je možno poleg tega dobiti še kak dodaten komercialni popust.
smile-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To delate v glavnem vsi, da si prevzemate stranke in da obdržite stare stranke... Razlike med zavarovalnicami se pokažejo kasneje, ko je potrebno dobiti kakšno izplačilo škode ob škodnem primeru, pa razlike so v drobnem tisku in detajlih... Ampak takrat je ponavadi že prepozno.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Kar se tiče kaska, samo stran od Triglava. Do sedaj najboljše izkušnje (tako lastne kot od prijateljev in znancev, med njimi tudi profesionalcev) z ZM in AS...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vsak berač svojo malho hvali... Osebno imam zelo dobre izkušnje z ZT, zelo slabe pa z Tilio. ZM pa iz druge roke sux...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Doma smo pri ZM že od pamtiveka, zavarovano vse po vrsti (hiša, avti, življenje...).

Res je, da niso najcenejši, ampak ko se poglobiš v drobni tisk ugotoviš, da ti ponujajo več. Recimo pri kasku imaš kritih cel kup stvari, ki jih drugi nimajo (mogoče že imajo, ne bom se delal pametnega): nov ključ, če ga izgubiš, povrnitev vrednosti ukradene prtljage iz avta, povrnitev stroškov izdelave vozniške in prometne, če ju izgubiš... V glavnem sem pred par leti vprašal agenta zakaj je recimo Generali toliko cenejši, pa mi je razložil, kaj vse še ZM ponuja v paketu kaska. Zdaj ali me je vrgel na finto ali ne, pa ne vem.

Je pa res, da nisem še nikoli imel problemov z uveljavljanjem škode, tudi ko sem imel avto poškodovan, pa nisem bil krivec, sem na kasko popravil avto, ko je bil postopek skozi pa sem dobil vse popuste povrnjene.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Vse o čemer pišeš in še več imajo tudi ostali, vsaj ingro. Je pa prav, da si zadovoljen in "davek na strah" mora biti konkretno viden, ko se kaj dogodi, ne pa, da je sto fint potem. Druga, tudi resnica pa je, da ob sklepanju bi vsak plačal čim manj in ob škodi želel čim več, kar je sicer človeško in razumno ni pa premosorazmerno osnovi, kar kupiš, to dobiš ali kot pravijo Amerikanci, no free lunch.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Res je kar si napisal... Mene neke hude marketinške akcije ne mamijo več. Čez vso dobo z ZT nisem imel slabih izkušenj, če je prišlo do nesporazumov so se tudi hitro rešili.... Moj agent ve kaj prodaja oz. se razume v svoj posel in to mi je glavno... Na koncu smo vsi vpleteni v win2win kombinaciji... Sedaj čakam, da vidim kolikšna bo konkretna razlika z novomi paketi (meni v prid ob primerljivih kritjih) za mojo koreto...