Planet Golob

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.417
2.728
113
v lokalni ostariji
Ekologija in ostal bullshit nima kaj dosti veze. Tud kolm ne. Fora je v temu, da so (ali pa se) iščejo način da pocuzajo denar se iz proračuna.

Sej Srbi so imeli zanimiv sistem z enim rudnikom. 3x prodali pa minus dokler ga ni kupil Kitajci. Potem pa kar naenkrat velik plus. Kako a ne? Tukaj bo pa podobno. Naprav lastnik bo tudi s tem kolmom delal plus.bo kar naenkrat dober.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.027
6.286
113
pri taščici
Bodimo panpo drugi strani pošteni.
Pred 15 leti ko so se prerekal glede Tesa ni nihce vedel za danasnje cene CO2 kuponov.
Od katerih ima najvec tegovec z njimi.
Najmanj pa narava. Ampak to si je skuhala politika sama
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.708
2.472
113
Za ''neplačnike'' je Požar nedoseglčjiv.
Če so želznice pokopališče slo odsluženih politikov, kam bo šla Duhova?

p.s. hvala za finančno razlago stanja ALTER! seveda s ''politično'' rezervo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.725
5.583
113

Po poročanju ljubljanainfo.com je Cook obiskal kavarno Mestnega muzeja v Ljubljani Stow. Po poročanju omenjenega portala o njegovem obisku nihče v državi ne ve nič. Tako so jim povedali na ministrstvu za gospodarstvo, turizem in šport; iz Kabineta predsednika vlade pa so dobili pojasnilo, da predsednik vlade Robert Golob z obiskom Tima Cooka ni seznanjen. Cook se je »izmuznil« tudi Mestni občini Ljubljana. Prav tako se ni srečal s predsednico Evropske komisije Ursulo von der Leyen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.342
-60
113
Bodimo panpo drugi strani pošteni.
Pred 15 leti ko so se prerekal glede Tesa ni nihce vedel za danasnje cene CO2 kuponov.
Od katerih ima najvec tegovec z njimi.
Najmanj pa narava. Ampak to si je skuhala politika sama

bi bilo zanimivo raziskat, kam gre dejansko grejo % vsega tega denarja od kuponov...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.376
5.529
113
bi bilo zanimivo raziskat, kam gre dejansko grejo % vsega tega denarja od kuponov...
1725523964114.jpeg
 

B81

22. jul 2007
35.993
9.925
113

Od države oziroma sklada kmetijskih zemljišč in gozdov ga je kupilo ljubljansko podjetje Skrinja BB, ki ga obvladuje domači poslovnež Boštjan Bandelj, četrti na seznamu najbogatejših Slovencev, ki ga vsako leto objavlja revija Manager. V javnosti je znan kot lastnik družbe Belektron, ki se ukvarja s trgovanjem z emisijskimi kuponi, torej z dovolilnicami za izpuste ogljikovega dioksida (CO2), ki jih izdaja Evropska unija (EU). Pri tem letno ustvari več deset milijonov evrov dobička
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.695
1.492
113
Iskajoč brata
V javnosti je znan kot lastnik družbe Belektron, ki se ukvarja s trgovanjem z emisijskimi kuponi, torej z dovolilnicami za izpuste ogljikovega dioksida (CO2), ki jih izdaja Evropska unija (EU). Pri tem letno ustvari več deset milijonov evrov dobička
WTF - tok sem nerazgledan, da mi ni čisto nič jasno.... EU izda dovolilnice za CO2 (že to je WTF), potem pa jih podjetje prodaja in ustvari 10KK€ dobička??? WTF dvojno

kdo pa to kupuje in zakaj so taki dobički????
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.342
-60
113
to kupujejo tovarne, večji porabniki, in na koncu tudi države. To je ubistvu odpustek, ker ne posodobijo proizvodnje, da je bolj eko. Se pravi, za fabriko je ceneje, da to plačuje, kot pa posodobitev proizvodnje...

Plačujejo nekam v EU. In naj bi tudi s tem denarjem financirali subvencije za zeleno energijo. Vmes pa vsak posrednik malo v žepek, pa se nabere tudi za kakšno jahto ja, pa še v kakšen drug žep mora kaj dat.