Planet Golob

B81

22. jul 2007
35.186
9.426
113
nikjer ne pišem, da so slo kanali (radio in tv) nekaj najboljšega po leseni žlici...a vseeno so stopničko ali dve nad nivojem ostalega pofla. Jaz se pač tu najdem...Drugi pa drugje.
Saj, ampak ni primerljivega programa. Seveda pa lahko s 100 M letno letamo po svetu in delamo reportaze, drugi pac ne morejo. Sem pa sigurn, da bi kd drug s takim dnarjem delal mnogo boljsi program.
 
2. okt 2007
3.645
2.114
113
Ne gre čez, govorim iz (lastne) prakse. Pred leti sem se preselil v hišo, ki je uradno enogospodinjska in kjer se že plačuje RTV prispevek. Ko sem spremenil naslov uradnega bivališča, je to nekako izvohal RTV in mi začel pošiljati UPNje, pritožbe in obrazložitve niso pomagale tako da sedaj na našem naslovu plačujemo ta davek dvojno.

na enojnem gospodinjytsvu z enim števcem električne energije, res težko dovjno plačuješ, to je nek zajeb. Če pa imaš uradno 2 gopsodisnjsti in/ali 2 merilna dojemna mesta za elektriko, potem pa ja. Ker elektro je dolžan vse spremembe javljat naprej na RTV
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.830
2.575
113
V avstriji, so včasih tunerje montiral iz TV-jev.

Letos je bilo pa, če imaš stalni naslov plačaj.

godfather-marlon-brando.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.188
5.327
113
Ker so te prepričali da so bendi po izboru Longyke nekaj najboljšega kar obstaja po putru na kruhu.
Pa ni čisto tako. To so pač "val202 bendi", pozitivno ovrednoteni in promovirani s powerplayem.
Od takrat ko so ukinili oddaje, ki povdarjajo narodnozabavno slovensko kulturo, so pri meni opleli. In ravno to se je začelo z prihodom golobnjaka. Mogoče še kake Ambiente pogledamo ali Na lepše, tukaj pa se konča. Mogoče še kdaj Ugriznimo znanost, ampak tisto iz mogoče drugega razloga.
O val 202 pa sploh nebi. To je hujše kot bi poslušal program Kim Una. Čisti kokunajzarji za vsako besedo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.867
14.706
113
na enojnem gospodinjytsvu z enim števcem električne energije, res težko dovjno plačuješ, to je nek zajeb. Če pa imaš uradno 2 gopsodisnjsti in/ali 2 merilna dojemna mesta za elektriko, potem pa ja. Ker elektro je dolžan vse spremembe javljat naprej na RTV
En števec za štrom in kao ni zajeb. Sem si malo dopisoval z RTVjem in jim poizkušal objasniti bivalno situacijo s ciljem neplačevanje drugega prispevka a žal brez uspeha. Nisem pa želel navajati drugih primerov iz prakse kjer je identična situacija a plačujejo samo en prispevek saj dopuščam možnost, da s tem priskrbim tistim še eno dodatno položnico.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.148
3.830
113
Ljubljana
hmpg.net
Od takrat ko so ukinili oddaje, ki povdarjajo narodnozabavno slovensko kulturo, so pri meni opleli. In ravno to se je začelo z prihodom golobnjaka. Mogoče še kake Ambiente pogledamo ali Na lepše, tukaj pa se konča. Mogoče še kdaj Ugriznimo znanost, ampak tisto iz mogoče drugega razloga.
O val 202 pa sploh nebi. To je hujše kot bi poslušal program Kim Una. Čisti kokunajzarji za vsako besedo.
slovensko kulturo pudarjamo, ker se beseda izvede iz udariti, ne vdariti. In slovenska kultura ni samo narodnozabavna (oberkrainer) glasba, ki ni ravno avtentično slovenska.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur in aljoman
slovensko kulturo pudarjamo, ker se beseda izvede iz udariti, ne vdariti. In slovenska kultura ni samo narodnozabavna (oberkrainer) glasba, ki ni ravno avtentično slovenska.

Res je..slovenska kultura je recimo tud priročnik za lizanje riti, slovenska kultura je tud recimo Zlatko, čeprav (po tvoje) je tam tam kot goveje muziciranje, pa slovenska kultura je recimo tud razcafrana zastava pa jošk namest grba in podobno.

da slovenska kultura je zelo pestra. Ampak harmonike pa raje ne....se strinjaš?
 

B81

22. jul 2007
35.186
9.426
113
slovensko kulturo pudarjamo, ker se beseda izvede iz udariti, ne vdariti. In slovenska kultura ni samo narodnozabavna (oberkrainer) glasba, ki ni ravno avtentično slovenska.
zadnjič sem gledal video iz leta....ne vem, mogoče 1960, posnetega v mojem kraju, kjer se je spravljalo k veselici...dekline posebej, pa pubeci posebej, potem pa jih je počasi začelo vlečt k sebi... :) noben muzikant ni zlatkota špilal
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.188
5.327
113
Res je..slovenska kultura je recimo tud priročnik za lizanje riti, slovenska kultura je tud recimo Zlatko, čeprav (po tvoje) je tam tam kot goveje muziciranje, pa slovenska kultura je recimo tud razcafrana zastava pa jošk namest grba in podobno.

da slovenska kultura je zelo pestra. Ampak harmonike pa raje ne....se strinjaš?
Zlatko ni del kulture niti ne slovenske. Zgrešil si point. SLOVENSKE!!!!Get it?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.148
3.830
113
Ljubljana
hmpg.net
Ko ni nič pametnega, gremo na vejice, a ne? Pišem prek gsma, črklovalnik imam izklopljen, delam veliko napak. Pa kaj? Bistva pa nisi dojel.
1720117188151.png

1720117221568.png

1720117269377.png

1720117316112.png

1720117363061.png

Pa ti je Vdarilo v glavo, da prav se piše Vdariti ne Udariti (ni se mi ljubilo iskati/citirati vseh, ker da, še so :).

Bistvo - je ležanje na plaži z možgani na off in čiwawo na straži, pojejo eni, brez harmonike. (pa w imajo v imenu, to grdo neslovensko črko)
 
  • Haha
Reactions: aljoman

jello

Guru
22. sep 2008
9.785
3.641
113
Poglej priponko 88462
Poglej priponko 88463
Poglej priponko 88464
Poglej priponko 88465
Poglej priponko 88466
Pa ti je Vdarilo v glavo, da prav se piše Vdariti ne Udariti (ni se mi ljubilo iskati/citirati vseh, ker da, še so :).

Bistvo - je ležanje na plaži z možgani na off in čiwawo na straži, pojejo eni, brez harmonike. (pa w imajo v imenu, to grdo neslovensko črko)
To je tista glupa gsm tipkovnica, ki med malico lažnjivo uriva odvečne e-je v jesenske mesece in ministrstva.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.148
3.830
113
Ljubljana
hmpg.net
Ko že reees dlakocepimo, slovensko kulturo pOudarjamo, ne pudarjamo. :evil:
V boju za slovenščino tipkarska napaka tu in tam uleti (ne vleti - mimogrede, oboje izhaja iz prekmurščine), striktna uporaba vdariti pa je ena od pogostih napak, ki jo delajo Slovenci. Moj profesor slovenščine je zaradi tega pogosto udaril po mizi, da bi poudaril pravilno rabo.

Ker konec koncev je slovenščina tisto, kar nas ločuje od ostalih južnoslovanskih narodov, ki imajo svoje posebnosti, katere pa nekatere tule zelo motijo. Torej, če vas motijo ć-ji, L-jim, naj vas moti tudi neustrezna raba slovenskega jezika.

A propo coca coli - Cocta je tisto kar je Zelinka izumil za Slovin.

Balkanske narodne pa pri meni pašejo v isto kategorji kot naše. Narodna muzika mi ne paše. Kubanska morda, balkanske definitivno ne.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.785
3.641
113
Ko že reees dlakocepimo, slovensko kulturo pOudarjamo, ne pudarjamo. :evil:
Z radijskega programa preko narodnozabavne glasbe do kulture v enem zamahu.

Še večja greznica od narodnozabavnega turba (ironija je, da ravno ljubitelji in poznavalci kar vse od fehtarjev in modrijanov do avsenika in slaka zmečejo v isti koš) je slovenska komercialna radijska krajina, na vseh postajah iste kratke histerične novice, ponovljene 8x na uro, voditelji (babure s skurjenimi glasilkami) ki 90% časa blebetajo brez repa in glave o sebi in svojih sodelavcih. 24 ur programa z 0 minut vsebine.