Planet Golob

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.560
5.955
113
Nam je ravnatelj na sprejemu v srednjo rekel: pripravite se tudi na jok in razočaranje, saj marsikdo ne bo več odličen.

Par mesecev pa se je začel val prepisov gimnazijcev na tehnični program.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.182
3.578
113
Danes z odločbo startajo se pred vstopom v solo. Rutinsko... Ce je rojen novembra in decembra, gredo kar avtomatsko po papir, da zacne solo eno leto kasneje. Kasneje, ce ne gre s stazltusom sportnika, glumaca ipd, rabis neko drugo odločbo, da dobivas pike za srednjo solo. Torej imas papir, da si malo pocasen nekje in se lazje vpises na najbolj elitne gimnazije (upam, da bodo tole cimprej spremenili). Tekom leta z odlocbo nonstop hvatas krivine in si prilagajas pravila, da ti je "lažje". Starsi doma pa blazno sami s seboj zadovoljni, kako so nadmudrili sistem.

Otrok je potem končno na realna tla postavljen na faksu, kjer to, da se mamice hodijo kregat nic ne pomaga. Najbolj rezilienti in vztrajni placajo nek faks, kjer vsak naredi. Se pa potem konca s sluzbo. Dobili so zdravega normalnega otroka in ga spravili v nicvrednega invalida, ki ni za nobeno rabo...
Znanka mi je pred leti vsa vesela povedala, da je njena hči "dobila odločbo" in bo ona na ta račun tudi dobila 2 ali 3 dni dodatnega dopusta :bonk: .
JS itak.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.766
1.475
113
Notranjska
Jest grem po vaših zakonih direkt v pekel že od rojstva tko da ni za bat. Tud kakega gospoda ne bom želel, samo čisto vest bom rabil, tega ti pa noben gospod ne da.
In jaz ne lažem, kvečjemu lažeš ti sam sebi, da te bo gospod odrešil od vsega sovraštva, ki ga mečeš okoli sebe.
Za ene je najlepše celo življenje delat pizdari3 potem na smrtni postli iskat odvezo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

delter333

Guru
21. maj 2010
1.766
1.475
113
Notranjska
36,9% od 107% vprašanih pravi, da vlada in rtv delata dobro.

GVXNZHJWwAAV5en
Putin press!
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.766
1.475
113
Notranjska
okol te prehrane sta oba zelo jasno izrazila svoja stališča in ta so izjemno jasno preferirala vegansko/vegetarijansko
tole je njena izjava citiram:
“Ali dajemo prednost interesom lastne vrste proti tistim pripadnikom drugih vrst? Ravno to je namreč tisto, kar smo belopolti nekoč počeli temnopoltim, nacisti judom, moški ženskam in kar danes ljudje počnemo živalim, kljub temu da je zahvaljujoč prehranski industriji in drugim industrijam popolnoma preprosto živeti brez živalskih produktov,”

in potem se baše s škampi... s ti to ne zdi vsaj malo problematično, celo posvetovalno telo strateški svet sta oblikovala tako, da je lajal v pravo smer in potem žreta škampe...
Oni ne vidijo problema tle. In če ga oni ne vidijo pol ga ni. Tako se pleše ta ples.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.923
3.744
113
Danes z odločbo startajo se pred vstopom v solo. Rutinsko... Ce je rojen novembra in decembra, gredo kar avtomatsko po papir, da zacne solo eno leto kasneje. Kasneje, ce ne gre s stazltusom sportnika, glumaca ipd, rabis neko drugo odločbo, da dobivas pike za srednjo solo. Torej imas papir, da si malo pocasen nekje in se lazje vpises na najbolj elitne gimnazije (upam, da bodo tole cimprej spremenili). Tekom leta z odlocbo nonstop hvatas krivine in si prilagajas pravila, da ti je "lažje". Starsi doma pa blazno sami s seboj zadovoljni, kako so nadmudrili sistem.

Otrok je potem končno na realna tla postavljen na faksu, kjer to, da se mamice hodijo kregat nic ne pomaga. Najbolj rezilienti in vztrajni placajo nek faks, kjer vsak naredi. Se pa potem konca s sluzbo. Dobili so zdravega normalnega otroka in ga spravili v nicvrednega invalida, ki ni za nobeno rabo...
Vidiš, takoj vsesplošno navdušenje, predvsem tistih, ki imajo zadnjo izkušnjo iz oš, ko so bili še sami učenci. Populizem vedno vžge. Jaz pa ti povem da je to kar pišeš prej izjema kot pravilo in da je več, pravzaprav večina, razredov, v katerem ni nobenega z odločbo, kot takšnih kjer bi bili v večini.

P.s. za resetiranca: tudi danes so šole s prilagojenim programom polno zasedene.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.206
6.025
113
Vidiš, takoj vsesplošno navdušenje, predvsem tistih, ki imajo zadnjo izkušnjo iz oš, ko so bili še sami učenci. Populizem vedno vžge. Jaz pa ti povem da je to kar pišeš prej izjema kot pravilo in da je več, pravzaprav večina, razredov, v katerem ni nobenega z odločbo, kot takšnih kjer bi bili v večini.

Žal ne bi tako vehemetno vedela, ker nimam dostopa do teh podatkov. Vem pa, da imam 3 v OŠ in v vsakem izmed razredov je več kot eden z neko odločbo. V zadnji triletki se seveda temu pridružijo še izsiljeni statusi športnika, ker se tako pač pike dobiva za srednjo šolo... Nikdar pa nisem napisala, da bi bili ti učenci v večini. So pa že v večini tisti, ki odložijo šolanje za 1 leto, ker so rojeni v zadnjih dveh mesecih leta. to pa sem napisala. je pa moj vzorec za to trditev bistveno večji, statistično gledano, za eno tako stvar tudi reprezentativen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333