Planet Golob

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.199
3.819
113
Ljubljana
hmpg.net
Torej:
v svojih 22 letih sem x let opravljal isto delo popoldne pri privatniku, ki me je plačeval (na roko? - kar je bilo bolje, ker tudi davkarrija ni vedela za ta honorar) bolje kot v javni instituciji. Dopuste,, izobraževanja, zdravstveno in pokojninsko zavarovanje sem seveda imel v javni instituciji. Ko sem zaprosil za dovoljenje ga nisem dobil, vendar mi ni bilo mar, ker je bil dober denar, pa tako ali tako ni nihče kontroliral koliko delam. Če je bil kak dober primer sem mu predlagal, da ga vzamemo na privatno obravnavo. Zapletene smo pustili v javni instituciji, ker bi bili preveliki stroški za privatno delo. Se je pa v javni instituciji splačalo delati počasi, saj smo tako ustvarjali zaostanke, ki smo jih lahko uspešno delai popoldne. Ker smo uspešno branili norme iz prejšnjega stoletja to sploh ni bilo težko.

Sedaj pa so se sponili in poslali inšpekcijo, ki mi prepoveduje popoldanko delo (eni sicer temu pravijo fuš, vendar to že ni res, mi imamo kravate, ne umazane halje kot kaki električarji ali zidarji)

Ne govorim o zdravnikih, o odvetnikih govorim. Samo ne najdem nobenega primera, ga kdo pozna?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.480
1.094
113
Celje
“Res je, da je v naši državi v zadnjih 30 letih nekaterim uspelo tako zakomplicirati sistem, da naj bi zdaj čakali sedem let za pridobitev gradbenega dovoljenja. Mi bomo spremenili pravila, če bo potrebno, da bomo preskočili ta del, in ko bomo dobili zemljišče, bomo poskrbeli, da bo na tem zemljišču možna gradnja,” je odgovoril premier.

Birokracija je resna težava v naši lepi Sloveniji. Na vseh področjih. Ampak na drugi strani, ko Jankovič (pa nekako nisem njegov simpatizer), zadevo na hitro uredi, pa spet cel halo... Bemtiš. Kaj je potem prava pot?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.031
2.329
113
Pomurje
Torej:
v svojih 22 letih sem x let opravljal isto delo popoldne pri privatniku, ki me je plačeval (na roko? - kar je bilo bolje, ker tudi davkarrija ni vedela za ta honorar) bolje kot v javni instituciji. Dopuste,, izobraževanja, zdravstveno in pokojninsko zavarovanje sem seveda imel v javni instituciji. Ko sem zaprosil za dovoljenje ga nisem dobil, vendar mi ni bilo mar, ker je bil dober denar, pa tako ali tako ni nihče kontroliral koliko delam. Če je bil kak dober primer sem mu predlagal, da ga vzamemo na privatno obravnavo. Zapletene smo pustili v javni instituciji, ker bi bili preveliki stroški za privatno delo. Se je pa v javni instituciji splačalo delati počasi, saj smo tako ustvarjali zaostanke, ki smo jih lahko uspešno delai popoldne. Ker smo uspešno branili norme iz prejšnjega stoletja to sploh ni bilo težko.

Sedaj pa so se sponili in poslali inšpekcijo, ki mi prepoveduje popoldanko delo (eni sicer temu pravijo fuš, vendar to že ni res, mi imamo kravate, ne umazane halje kot kaki električarji ali zidarji)

Ne govorim o zdravnikih, o odvetnikih govorim. Samo ne najdem nobenega primera, ga kdo pozna?
Čakaj zdaj @jureka ....
 

B81

22. jul 2007
35.413
9.562
113
Torej:
v svojih 22 letih sem x let opravljal isto delo popoldne pri privatniku, ki me je plačeval (na roko? - kar je bilo bolje, ker tudi davkarrija ni vedela za ta honorar) bolje kot v javni instituciji. Dopuste,, izobraževanja, zdravstveno in pokojninsko zavarovanje sem seveda imel v javni instituciji. Ko sem zaprosil za dovoljenje ga nisem dobil, vendar mi ni bilo mar, ker je bil dober denar, pa tako ali tako ni nihče kontroliral koliko delam. Če je bil kak dober primer sem mu predlagal, da ga vzamemo na privatno obravnavo. Zapletene smo pustili v javni instituciji, ker bi bili preveliki stroški za privatno delo. Se je pa v javni instituciji splačalo delati počasi, saj smo tako ustvarjali zaostanke, ki smo jih lahko uspešno delai popoldne. Ker smo uspešno branili norme iz prejšnjega stoletja to sploh ni bilo težko.

Sedaj pa so se sponili in poslali inšpekcijo, ki mi prepoveduje popoldanko delo (eni sicer temu pravijo fuš, vendar to že ni res, mi imamo kravate, ne umazane halje kot kaki električarji ali zidarji)

Ne govorim o zdravnikih, o odvetnikih govorim. Samo ne najdem nobenega primera, ga kdo pozna?
Z gostilniškimi šankdebatami lahko zaključiš. Kako je bil plačan, ni tvoja stvar, če je dobil na roko, je v prekršku in če ga dobijo, kot vse ostale ljudi, bo kaznovan. O ti poštenjak ti.

Za to, da je imel on čas delat popoldan, so krive zavarovalnice, katere posredno upravlja država in če ni denarja, nima on kaj tam delat, razen, če bi lahko bil malo kurir vmes in malo varnostnik :bonk:Lahko bi po službi šel na kavč, pač ni. Marsikdo dela več od službe, nekaterim za šalterom pa to nikakor ni jasno.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.002
930
113
Kaj pa misliš, da bom napisal?
Se je že odločil tako, da mu bo bolje. Kot ima vsakdo možnost in pravico.
Pacienti pa lahko samo upajo, da bo delal tudi na koncesijo. Al pa naj denar pripravijo. Imajo tudi to možnost (in pravico).

Upam, da jih bo po dopustih še več. Saj veš, dopust je treba v državnem izkoristit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.393
5.561
113

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.334
5.670
113
Iščem kakšna je podpora vladi. Zadnja novica iz maja, kako se ocena uspešnosti vlade veča.

Potem pa najdem tole:


Zakaj mediji molčijo, da na rezultatu 700 vprašanih, že lahko sedanja opozicija sestavi koalicijo? :evil:

1721882807591.png
 
  • Haha
Reactions: Sonny_Chiba