Planet Golob

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Razlika je v tem da se gre za slovensko vas poitaljančeno. Minhen pač to ni. Monfalcon, če me spomin vara tudi ne, se je le nekaksna zgodba zgradila okoli tega, da je bil vecinsko slovenski al karkoli ze. Za AUT pa ne vem kaj in kako....

lepo da si zaveden

kaj pa pr nas?
Most na Soči al Sv. Lucija?
Kidričevo al Šterntal?

itd...

da ne začnem, kako izgovarjat in pisat kranj, ljubljana, ljubelj...

gogle maps je pa tud zanimiv... na nekatere kraje v zamejstvu lepo nalima slovenska imena, na nekatere pa ne
recimo... sosednji vasi, prec čez mejo: Ceroglie, takoj zraven Mavhinje, mal stran recimo Jamlje, Martinščina in San Michele del Carso

s tem, da Martinščina ni bla nikol slovenska :) bla je pa Šmartin
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.013
3.527
113
41
Lj
Ker so se Golobu banke uprle, od njih je hotel delež dobička, je udaril po revežih. Vsak delavec bo moral dve leti prispevati obvezni dodatek k dohodnini, se pravi in to in naslednje leto. Najbrž bo sedaj dosti ljudi 2x premislila če je dobro bit solidaren v prihodnje.


Kot je povedal minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Luka Mesec, je vlada predvidela tudi obvezni solidarnostni prispevek, ki se bo stekal v sklad za obnovo Slovenije. Kot je poudaril, bodo prispevek plačali vsi – zaposleni bodo plačali delež od dohodnine, enak znesek pa bo prispevalo tudi gospodarstvo.
Prispevek se bo plačeval v letu 2023 in 2024, obračunal pa ga bo Furs ob dohodnini. "Govorimo o približno 0,3 odstotka dohodnine," je pojasnil Mesec in dodal, da bo končno višino ministrstvo sporočilo do konca dneva.


PS: V praksi to pomeni da bo potrebno prispevek plačati takrat ko dobite dohodnino, in to 2x seveda.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.180
1.350
113
Torej novo dodatno zavarovanje dvakrat (delavec, delodajalec) in tudi zdaj se ta zadeva dvakrat isto.

Saj ne gre pri tej drugi zadevi za enormne zneske, vseeno pa clovek dobi obcutek, da je to vse, kar znajo. Davciti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in LeQuack

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.013
3.527
113
41
Lj
Torej novo dodatno zavarovanje dvakrat (delavec, delodajalec) in tudi zdaj se ta zadeva dvakrat isto.

Saj ne gre pri tej drugi zadevi za enormne zneske, vseeno pa clovek dobi obcutek, da je to vse, kar znajo. Davciti.

Jap, zmeraj bolj revni bomo, no saj smo že zdaj ampak še bolj. Predvidevam da nas Hrvaška kmalu prehiti po plačah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
zaposleni bodo plačali delež od dohodnine

tole je zanimiva formulacija, ki točno pove s kom imamo opravka

namreč že zdaj plačujemo delež dohodnine - 100% minus olajšave ;)

iz tega, kar je bleknil, bi vsak vsaj četrt pismen razumel, da bo šel pač delež tega v poseben sklad

ampak, ker jih že en cajt poznamo, vemo kaj je mislu pa mu pač določeni cerebralni deficiti al kako že temu rečejo v njihovem glasilu, onemogočajo, da bi pravilno povedal, da bodo obdavčili davek

po domače povedano, dohodnina je davek in na ta davek bomo plačal še mal davka ....
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.789
3.510
113
Končno ena vlada, ki izpolnjuje predvolilne obljube. Ljudstvo je vedelo komu podeliti zaupanje.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: roCkY

B81

22. jul 2007
36.400
10.220
113
Me ne moti solidarnostni prispevek, pod pogojem:
Koliko se je od prispevka priteklo in kako ga bodo porabili. Naj dajo vse belo in črno...
Po teh poplavah se bodo za prave ljudi cedilo med in mleko..... Že spet bodo pravi služili na polno. 10x hujše kot kar so cigani odvlekli železa med poplavam
Bostjancic pravi, da je skode prek 5 mrd eur. Mimogrede, viadukt Crni kal je stal 19M eur (sicer pred 20 leti). Puhov most na Ptuju 9M. Torej za 260 viaduktov je skode, malo za predstavo.