Plačevanje z MasterCard

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Pred kratkim sem kupil letalske karte katere sem plačal z MasterCard. Ker je letalska družba let odpovedala, sem dobil povrnjen denar. Baje da denar naj ne bi bil nakazan na moj osebni račun, ampak se mi to šteje kot neko dobroimetja. Torej moram ta denar porabiti tako, da plačujem z MasterCard in se mi pač odšteva. Če pa želim dvigniti gotovino, pa mi vzamejo 5% provizije od zneska, oziroma najmanj 15€. Ali je to res kar sem napisal in da do vrnjenega denarja pač drugače ne morem priti?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če je postopek vodila tvoja banka, dobiš ves denar nazaj, če pa je to ponudba kake "tuti-fruti" MasterCard agencije, pol pa pojma nimam. čez trideset let sem imel MC, pa prvič slišim za tako varianto.
Je pa res, da se ti znesek šteje kot "dobropis" na MC in pač poračuna z bodočimi nakupi - v čem je problem? - a so karte bile toliko višja cena kot imaš mesečno porabo na MC?
Jaz bi moral orenk biznis letet, da bi mi pokrilo mesečne nakupe MC.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pred kratkim sem kupil letalske karte katere sem plačal z MasterCard. Ker je letalska družba let odpovedala, sem dobil povrnjen denar. Baje da denar naj ne bi bil nakazan na moj osebni račun, ampak se mi to šteje kot neko dobroimetja. Torej moram ta denar porabiti tako, da plačujem z MasterCard in se mi pač odšteva. Če pa želim dvigniti gotovino, pa mi vzamejo 5% provizije od zneska, oziroma najmanj 15€. Ali je to res kar sem napisal in da do vrnjenega denarja pač drugače ne morem priti?
Še vedno sem dobil denar nazaj na račun.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
MasterCard je od NLB. 600€ pač ne bi rad na silo zapravljal. Želim denar na svojem računu in da z njim razpolagam kot meni paše.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Če je postopek vodila tvoja banka, dobiš ves denar nazaj, če pa je to ponudba kake "tuti-fruti" MasterCard agencije, pol pa pojma nimam. čez trideset let sem imel MC, pa prvič slišim za tako varianto.
Je pa res, da se ti znesek šteje kot "dobropis" na MC in pač poračuna z bodočimi nakupi - v čem je problem? - a so karte bile toliko višja cena kot imaš mesečno porabo na MC?
Jaz bi moral orenk biznis letet, da bi mi pokrilo mesečne nakupe MC.
Ravno tega nočem, namreč da se mi znesek poračuna z bodočimi nakupi. Želim denar na računu, brez kskšnih fucking pogojev in nakupi.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Res je kar si napisal.
Tudi mene moti, ampak prezivim. Ponavadi potem vse placujem z mastercardom, da pokurim kar dobim povrnjeno.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Preko PayPal sistema xoom si lahko nakažeš na bilo katerih račun.

No kakšnih 5 eur te bo stalo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A gemblaš?
NE!

Plačujem pa 99% vse preko kartice, gorivo za tri avte, vsa nakupovanja, hrana v gostilnah,...pa nakupi letalskih kart 2X letno po jurja+, pa smučarske karte,... Vse za dve osebi.
Ja tudi sam se večkrat vprašam kako praktično noben mesec ne padeva pod 2.000€, večinoma bliže 3.000€
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne sekiraj se, za Alter standard sta še skromna ;)
Ja saj. :rolleyes:

BTW: sem imel zadnjič enomesečno "vojno" z NKBM ker so mi kasirali članarino za novo VISO, čeprav sem glede na letni promet (nad 12.000€) opravičen plačila članarine. So kar dolgo rabili, da so pokapirali lasten sistem. :(
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
MasterCard je od NLB. 600€ pač ne bi rad na silo zapravljal. Želim denar na svojem računu in da z njim razpolagam kot meni paše.
Če poznaš koga, ki ima Revolut lahko naredita TOPUP in potem on tebi nakaže denar na željeni TRR. BTW. Od kod pa si? Lahko na ZS. :)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
BTW: sem imel zadnjič enomesečno "vojno" z NKBM ker so mi kasirali članarino za novo VISO, čeprav sem glede na letni promet (nad 12.000€) opravičen plačila članarine. So kar dolgo rabili, da so pokapirali lasten sistem. :(
Tole me pa žal nekako ne preseneča glede na to, da raznorazne firme poizkušajo povsod pobrati kar se le da denarja v različnih oblikah (tokrat so bili to stroški) in že po defaultu nekako računajo, da ljudje ne poznajo pravil oz. drobnega tiska in/ali se sploh ne bodo zapenjali z njimi za "drobiž". Sploh kakšne zavarovalnice in banke tu zelo blestijo potem je pa treba pisat dopise in podobno ja.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Zadeva zaključena.
Sem poklical na banko in so mi rekli, da pri poslovanju s KLIK-om lepo zgoraj levo, kjer je ikona pisma, kliknem in jim napišem sporočilo, da želim da mi vrnjen denar nakažejo nazaj na račun. Vračilo bo brez provizije.
BTW, zakaj nisem že prej poklical na banko. Ko sem pisal prvi post, so bile banke že zaprte.
Vseeno hvala vsem za mnenja.

Lp
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Zadeva zaključena.
Sem poklical na banko in so mi rekli, da pri poslovanju s KLIK-om lepo zgoraj levo, kjer je ikona pisma, kliknem in jim napišem sporočilo, da želim da mi vrnjen denar nakažejo nazaj na račun. Vračilo bo brez provizije.
BTW, zakaj nisem že prej poklical na banko. Ko sem pisal prvi post, so bile banke že zaprte.
Vseeno hvala vsem za mnenja.

Lp
Saj si prav ravnal. Alter je pravi naslov za take stvari. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver